DIY/ recycling: ako ušiť zo starého ponča príjemnú deku // from poncho to blanket

Veľmi dávno som dostala z jedného e-shopu pončo. Bolo krásne farebne zladené, veľké, teplučké, ale dosť nepraktické. Nikdy som sa ho nenaučila nosiť. Mala som pocit, že ma obmedzuje v pohybe,  v autobuse som sa nemala ako chytiť tyče, keď som nesedela, neustále mi elektrizovali vlasy a jednoducho som sa v ňom necítila až tak pohodlne, ako by som chcela. Pončo som mala pár rokov odložené v skrini až do teraz. Napadlo mi, že ho prešijem na deku, ktorú využijem oveľa viac ako pončo. Nie je to vôbec zložité, dokonca to zvládnete aj bez šijaceho stroja. Poďme na to.Ako prvé je dôležité rozložiť si pončo na rovnú plochu. Najlepšia bude asi podlaha, pretože také pončo je poriadne široké. Pončo môže byť rôzne, ale najčastejšie sa stretávam práve s tým, ktoré sa prehaduje zozadu dopredu cez krka vpredu je rozstrihnuté. Predstavte si veľkú deku, ktorá je od polovice nastrihnutá, tak presne také pončo myslím. Potom si zložte pončo na polovicu po dĺžke a prišpendlite otvor (dieru) a pokračujte až po koniec. Na jednej polovici vám zostane 5-6 cm odpad.
Zašite po celej dĺžke tak, aby ste zašili dieru. Odstrihnite z druhej polovice prebytok a zaendlujte (ak máte overlock), aby sa deka nestrapkala.  Vyžehlite a je to. krásna deka je na svete.
Trendy kúsok sa premenil na užitočnú vec v domácnosti alebo aj v kancelárii. Takáto pekná deka je vhodná aj na cestovanie, môžete si ju prehodiť na seba pri čítaní knihy, sledovaní dobrého filmu, alebo len tak keď si chcete po práci trošku oddýchnuť a prikriť sa teplou dekou.  

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie outfity nájdeš v záložke >>> OUTFITS
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

  1. vyzerá to naozaj super :) ja by som ho využila asi tiež skôr ako deku :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)