nové pomôcky na šitie a kreatívnu tvorbu

Pred dvoma mesiacmi som vám opísala moju prvú skúsenosť s nákupom cez aliexpres. Nakúpila som si pomôcky na kreatívnu tvorbu a DIY projekty, ktoré som vám postupne ukazovala na blogu. Po pár mesiacoch som objavila niekoľko zaujímavých vecí, ktoré som sa rozhodla otestovať. Boli veľmi cenovo výhodné a na moje prekvapenie aj veľmi kvalitné. Prečítajte si čím som si urobila radosť a ktoré veci vám odporúčam a ktoré naopak nie. Pri každom nájdete odkaz na e-shop.

Špedlíky 
Samozrejme špendlíky kúpite už aj v papiernictve alebo v každej galantérii a nemusíte ich kupovať cez e-shop. Ja som to však chcela otestovať a zistiť, či budú dobré.
e-shop: aliexpres
cena/ks: 1,73 € / 250 ks špendlíkov

Navliekač nití na ihlu
Objednala som si hneď dva druhy, lebo to bolo lacné a nevedela som si vybrať. Prvý navliekač, na fotke zeleno-žlté, je parádny. Môžete ním navliekať ihlu aj do strojov. Použitie je veľmi jednoduché a prídete na to aj bez návodu. Stačí stlačiť jednu časť a z druhej vykukne ostrý tenulinký háčik. Zvrchu vložíte ihlu, uškom dole, cez háčik, ktorý vykukol, prevlečiete ihlu a stlačenie pustíte. Potom už iba ihlu vytiahnete a je to. Naozaj to trvá pár minút. Priznám sa, že na strojové ihly som to ešte neskúšala.
e-shop: aliexpres
cena/ks: 1,05 € / 2 ks

Druhý je biely a do dnes som ho nepochopila :D Takisto by to malo byť aj na strojové ihly, ale na strojové mi to vôbec nefunguje. Skôr vám odporúčam ten farebný navliekač, tento mi "nefunguje".


e-shop: aliexpres
cena/ks: 0,66 € / 1 ks 

Nožnice
Po kúpe niekoľkých nožníc, ktoré sa mi rozpadli po pár mesiacoch, som sa pozerala aj po nožniciach. Objavila som tieto krásne s úchytkami v zlatej farbe. Kúpila som si aj malé aj veľké, kupujú sa samostatne.
Obidvojo nožníc je super. Veľké majú perfektnú dĺžku čepelí a sú ešte aj ostré a špicaté. Nie sú vôbec ťažké, strihá sa s nimi úplne ľahúčko a dobre sa držia v ruke. Mne sa do uška zmestia 4 prsty mamine 3 prste a obidvom sa nám držia super. Menšie sú takisto super. Mne trošku prekážajú príliš veľké uši alebo úchopy, ale to je detail. Sú krásne nie len dizajnom, ale aj funkčnosťou. Majú veľmi dlhé čepele a perfektne špicaté a ostré. Aj na malých aj na veľkých sú tenké, čo je super. Malé sú parádne na obstrihávanie nitiek. Rozhodne odporúčam. Kúpiť sa dajú pri jednom predajcovi. Veľké sa predávajú v troch veľkostiach, ja mám tie najväčšie. Malé sa predávajú v piatich farbách.
cena/ks: 7,36 €  a 3,09 (aj s dopravou) / 1 ks 

Lepidlo
Lepidlo E600 je špeciálne lepidlo na dekorácie. Používa sa hlavne na rôzne flitre, sklíčka, látku, stuhy a podobne. Určite ste ho už videli na nejakom blogu alebo DIY videu. V obchodoch som ho nevidela a prvý krát som si ho takisto objednala z e-shopu. Predávajú ho v rôznych objemoch, tento krát som si objednala 9 ml. Je to taký číry gél. Ja nie som zástanca lepenia ozdôb na oblečenie, radšej všetko prišívam, ale niekedy ho potrebujem. Naposledy som lepila farebné sklíčko na náušnice.
e-shop: aliexpres
cena/ks: 0,95 € / 1 ks

Orezávač
Jeden orezávač som si už kúpila, mal väčší priemer, ale prišiel mi poškodený, resp. ho poškodil doručovateľ (priznal to v odpovedi na moju sťažnosť), tak som si objednala ďalší a menší. Kruhový orezávač je super na látky, hlavne na jemné látky, ktoré sa veľmi posúvajú pri strihaní.Tento menší je takisto super, je to len na vás, či vám vyhovuje väčší alebo menší priemer.
e-shop: aliexpres
cena/ks: 2,27 € / 1 ks 

Krajčírsky meter
Tento meter som videla na e-shope tchibo a už som vedela, že ho musím mať. Je to krajčírsky meter, ktorý sa aj navíja. Funguje ako klasický pevný meter, ktorý používajú stavbári alebo maliari, ale tento je mäkký. Je to geniálne! Má nádherný dizajn, krásne ladí a novými nožnicami, stlačením gombíka v strede, sa meter navinie. Som zvedavá ako dlho to vydrží :)
e-shop: tchibo
cena/ks: 7,99 € / 1 ks 

Kriedová farba
Farbu som si kúpila takisto na e-shope tchibo. Vždy som po farbe túžila, predstavovala som si ako si vyrobím takú tabuľku a budme tam písať kriedou, alebo si zafarbím poháre a na každý napíšem názov korenia, ktoré je v poháriku. Využila som nejakú zľavu už ani neviem akú a dopravu zdarma. Aká je realita? Ani raz som ich nepoužila :D ale ja ich raz použijem.
e-shop: tchibo
cena/ks: 8,99 € / 1 ks  

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)