Hrubé vlnené svetre a make-up sa nemajú veľmi v láske. Hlavne ak hovoríme o obliekaní a vyzliekaní svetrom. Každej z nás sa aspoň raz stalo, že ste si zašpinili od make-upu tričko, šaty alebo sveter (nehovorte mi, že nie). Niekedy sú výstrihy svetrov veľmi úzke (alebo naše hlavy sú veľké??) a oblečenie/vyzlečenie svetra nám príde až nemožné. Mám pre vás skvelý trik, ako pri vyzliekaní a obliekaní svetrov, trička alebo úzkych šiat, zachrániť oblečenie aj make-up. Tento trik nemám z vlastnej hlavy, ale naučila ma ho mamina. Veľmi si ho obľúbili aj ich zákazníčky a používali aj doma nie len pri skúšaní oblečenia v krajčírskej dielni. Poďme na to.

čo potrebujeme
Základ je štipec, gumička alebo jednoducho vypnuté vlasy vysoko na vrch hlavy. Ak si vypnete vlasy k tylu tak sa vám bude sveter obliekať ťažko tak či tak 🙂 Najdôležitejšia vec je šatka. Odporúčam štvorcovú saténovú šatku. Samozrejme môže byť aj akákoľvek iná šatka, ktorá kĺže ako satén (môže to byť aj nejaká zmes nemusíte kupovať saténovú). Ako na to? Čítajte ďalej


obliekanie svetra pomocou saténovej šatky
  1. Šatku si prehoďte cez hlavu. Ak máte krátku šatku, tak sa snažte, aby ste mali zakrytú viac tvár ako vlasy. Ak vám ide skôr o neporušenie účesu, tak šatku prehoďte jemne cez vlasy.
  2. Oblečte si sveter, tričko alebo šaty a opäť veľmi netlačte na tvár, ale nech sa sveter skôr dotýka vlasov, tie nás teraz nezaujímajú. Ak sveter veľmi pritlačíte v oblasti očí alebo pier, tak budete mať celý make-up otlačený na šatke, čo nechceme.
  3. Šatku vytiahnite opäť opatrne, aby ste si nerozmazali make-up a je to


vyzliekanie svetra pomocou saténovej šatky
  1. Vložte okraj šatky do výstrihu tak, aby ste si opäť vedeli prekryť tvár a časť vlasov. Pri vyzliekaní je to viac problematické ako pri obliekaní. Mne sa často stáva, že si šatku stiahnem skôr ako si vyzlečiem sveter a potom je špinavý. Možno si šatku môžete pripnúť o tričko alebo tielko pod svetrom, čím zabezpečíte, že zostane na mieste.
  2. Opatrne vyzlečte sveter. Nezabudnite spojiť pery ak máte rúž. Kľudne sa aj predkloňte alebo niekoho poproste aby vám pomohol. Opät sa snažte, aby ste okrajom (výstrihom) svetra netlačili na make-up, ale skôr na vlasy.
  3. Potom opatrne zložte šatku a je to. Sveter je čistý a make-up nie je rozmazaný a otlačený na svetri. 

nezničím si šatku?
Určite sa pýtate, či si takto nezničíte šatku. Ja sa nejako extra nelíčim, ale doteraz som nespozorovala, že by sa make-up otlačil na šatku, máte ju iba priloženú a možno raz na tvár pritlačíte výstrihom (rpi obliekaní/vyzliekaní). Pričom keď obliekate/vyzliekate sveter s úzkym výstrihom, tak po tvári šúchate resp. si stierate make-up ťahaním. Takže moja odpoveď je nie, šatku si nezničíte a rúž si samozrejme dajte až nakoniec resp. ak sa vyzliekate v práci, tak spojte pery dokopy a nič sa neotlačí 😉 Už som videla pár videí kde použili papierovú tašku namiesto šatky, ale to mi príde dosť nepraktické, takúto šatku môžete mať zavesenú na kabelku, alebo odloženú v práci aj doma. Btw. svetrík som kúpila v sekáči za euro,šatka zo zary tiež za nejaké euríčko a tričko je z c&a.

 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie skvelé tipy a triky nájdete v záložke  >>> TIPY A TRIKY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

0 comments

haha, ještě že makeup nenosím 😀
JANNIEBEL

Leave a Reply