SIY: ako sme šili tmavomodré šortky // dark blue shorts

Modrú látku na elegantné šortky do práce mám doma už viac ako rok. Konečne sme sa do nich pustili, a tento krát som šila aj ja. Môžem sa pochváliť, že som ich z väčšej časti šila tento krát ja. Mama bola môj dozor a keď som jej položila otázku "čo ďalej?", tak som dostala protiotázku "čo by si robila ty?" :D Výborný spôsob výučby, ďalšie by som už zvládla sama (teda dúfam), len by mi to trvalo dva krát tak dlho. Ako vznikali šortky? Je to jednoduché alebo to len jednoducho vyzerá? Čítajte ďalej.

Na šortky sme použili ako základ strih z burdy, ktorý som vyberala asi pred 3-4 rokmi na zelené šortky, tieto. Ten sme však výrazne upravili, nechali iba jednu faldičku, zúžili v oblasti stehien, pretože sme ich aj predĺžili aj zvýšili pás. Ja neviem, či je to vekom alebo prestávam byť spokojná so svojou postavou (nohami) a červené ani zelené už nenosím, lebo mi prídu krátke :D
Keď sme mali upravený strih, teda keď ho upravila mama, tak sme ho prekreslili, vystrihli a prekopírovali. Potom sme z podšívky vystrihli vnútro vreciek. Na to sme použili zbytky zo saka, ktoré sme nedávno šili Tomášovi, toto. Vrecká sme zošili, zaendlovali a prichytili k nohaviciam. Vlastne ešte predtým sme zapracovali faldičky a tak sme zošili každú nohavicu dookola zvlášť. Vznikli nám takéto dve časti, ktoré sa ďalej zošivali dokopy. 
Najprv zadná časť a potom predná so zipsom. Keďže šortky nemali pásik, hornú časť sme iba zahli a zašili (toto šila mama, ja som si neverila, že to bude rovné a zips pekne našitý) :) Potom som už iba vyrobila pútka, zašila dĺžku a šortky boli na svete za asi 3 hodiny (aj s fotením a prestávkou na obed) :)
Voilá a šortky sú na svete :) odfotiť ich len tak na vešiaku je dosť ťažké, ale počkajte si na outfit príspevok, tam ich uvidíte v plnej kráse :) Zaujímali by vás články napríklad o látkach? Aký je rozdiel medzi umelou a prírodnou a ich vlastnosti? 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

  1. tento štýl nie je práve moja šálka kávy, ale viem si predstaviť, že na tebe budú skvelé :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)