DIY: vyrobte si trendy oblečenie s výšivkou bez vyšívania za pár minút

Výšivka bez vyšívania? Áno, je na to jednoduchší a na čas nenáročný trik. Výšivky sú krásne a aktuálne veľmi trendy. Milujem ručnú prácu a obdivujem ľudí, ktorí tieto výšivky nerobia na stroji, ale venujú čas krásnej práci. Nie všetci sme však tak zruční a hlavne trpezliví, aby sme si vedeli výšivku vyšiť. Ak patríte k tejto skupine ľudí, ale chcete mať krásne trendy oblečenie s výšivkami, môžete sa inšpirovať jednoduchým tipom/trikom. Kúpte si vyšívanú nažehlovačku alebo nášivku a trendy kúsok si vyrobíte doslova za minútu. Viem viem, nebude to až tak originálne ako ručná práca. Ja by som si do budúcna chcela niečo pekné vyšiť aj ručne, takže by som si mala začať študovať postupy prípadne staré knihy, ktoré máme doma. V článku sa okrem môjho triku s nažehlovačkou dočítate aj o tom aký je rozdiel medzi nažehlovačkou a nášivkou.// potrebujeme:
 • biele tričko
 • nažehlovačku
 • naparovaciu žehličku 
 • uterák alebo podložku 

// postup
Postup je úplne jednoduchý a určite by ste na to prišli :) Jednoducho si vložke medzi tričko uterák alebo podložku, tričko vyrovnajte, priložte nažehlovačku, na vrch dajte opäť nejaký tenký uterák a prejdite pár krát žehličkou. Odporúčam použiť aj paru. Nažehlovačka má na druhej strane lepidlo, ktoré sa roztopí a prilepí na tkaninu teplom :) Žehličkou prechádzajte až kým nebude dôkladne prilepená. A voilá, trendy tričko s výšivkou je na svete.
// nažehlovačka vs. nášivka
Ak ste si kúpili z e-shopu nažehlovačku, uistite sa, že ide skutočne o nažehlovačku. V popise by malo byť slovko "iron" t.j. žehlička alebo "heat" t.j. teplo. Vizuálne si to môžete preveriť tak, že na opačnej strane je lesklá. Ak nie je lesklá a sú tam iba vlákna tak ide o nášivku. Aký je medzi tým rozdiel? Nášivka sa našíva t.j. najlepšie v rukách, prípadne opatrne na stroji tak, aby nebolo vidno nitky na peknom vzore (napr. na túto kvetinku by ste museli použiť veľa farieb). Nažehlovačka sa na textil nažehluje t.j. teplom sa roztopí lepidlo na opačnej strane a je to.  Pozor ak niečo prilepíte/nažehlíte už to nedáte dole, ak niečo prišijete, tak ešte stále môžete o rok, keď už kvetiny nebudú trendy, odpárať nášivku a máte čisté tričko/rifle. Kvetinku som kúpila tu, je krásna a kvalitná.
Ďalšiu nažehlovačku, ktorú mám doma je trošku väčšia určená napríklad na rifle alebo riflové vetrovky. Nerozhodla som sa, či chcem skutočne nažehlovačku nažehliť, pretože potom ju už nedám dole. Vybrala som si však zvonové svetlé rifle, na ktoré sa mimoriadne hodí. ******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

2 komentáre:

 1. skvelé :) vyzerá to krásne a hlavne je to jednoduché :) akurát je podľa mňa ťažké nájsť skutočne peknú a kvalitnú nažehľovačku :/

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. súhlasím :) táto konkrétne ma veľmi príjemne prekvapila

   Odstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)