tip ako skladovať kabelky, aby vyzerali aj po roku používania ako nové // how to organize your handbags

Ktorá žena nemá rada kabelky alebo trendy ruksaky? Každá z nás potrebuje aspoň jednu, či už ide o "crossbody", ktorú si prehodíte, keď idete na poštu, na kávu, ruksak ak idete na výlety alebo veľkú "shopping bag", do ktorej sa zmestí aj obed a prezuvky. Doma mám veľa kabeliek, nikdy som ich nepočítala ani to neplánujem, a tri ruksaky v rôznych veľkostiach. Keď sa vám nakopí viac ako päť kabeliek rôznych veľkostí, tvarov, zdobenia, vzniká otázka "kam ich bezpečne uskladniť aby sa nezničili?". Mám pre vás skvelý tip, ako kabelky skladovať tak, aby sa vám nepoškodili, a aj po roku intenzívneho používania vyzerali ako nové. Čítajte ďalej :)


// Základom je obal
V prípade, že si kabelky kupujete cez e-shop, z oriflame alebo v špecializovaných obchodoch, tak ju dostanete spolu s ochranným vrecúškom alebo vo väčšine prípadov v takomto plátenom vrecku. Na dotyk mi to pripomína plátno, ktoré lepíme na spevnenie výstrihu a vreciek. Veľmi jednoducho sa roztrhne, je jemnučké ako vata a jemne priesvitné. V žiadnom prípade tento obal nevyhadzujte akokoľvek neesteticky bude vyzerať. Práve tento obal slúži ako ochrana pred prachom, poškodením a zabezpečíte tým, že sa vám napríklad vyrezávaný vzor na kabelke nezachytí o druhú kabelku a neroztrhne sa. 

// čo môžete použiť ako obal
Plátno, saténové vrecká, igelitové obal na zip, možno aj veľké vrecká na pranie, čokoľvek jemné, čo kabelku bude doslova držať ako v bavlnke :) 

// Ako to funguje?
  • do obalu vložte kabelku - dávajte si pozor na rúčky. Ak sú bez kovových spojov t.j. nedajú sa pekne pritlačiť ku kabelke, nechajte ich rovno, tak ako to vidíte na hnedej kabelke. Ak sú rúčky na kovových spojoch, dajú sa pekne sklopiť ku kabelke. Potom sa rozhodnite, či je vhodné, aby dno kabelky zostalo rovno t.j. tak ako to vidíte na červenej kabelke, alebo nebude prekážať a nedôjde k poškodeniu, a dno môžete zložiť buď do jednej strany, alebo urobiť také "véčko" do vnútra. Napríklad na červenej je dno veľmi pevné a nie je možné s ním manipulovať.
  • potom, ak nemáte dostatok obalov, môžete vložiť do jedného obalu aj dve kabelky. Ja vkladám po dve, ako vidíte na fotke raz dnom od seba a dnom k sebe, takto budú na sebe pekne poukladané a zapadnú do seba. Kabelky môžete aj kategorizovať, ak napríklad máte dve rovnaké len v inej farbe, vložte ich do jedného obalu, bude to tak prehľadnejšie. 
  • kabelky poukladajte na seba do komínika - na spodok uložte také kabelky, ktoré až tak často nenosíte, prípadne tam môžete uložiť aj ruksaky, ktoré zaberajú veľa miesta. Letné dajte na vrch a tie ktoré nosíte v zime na spodok, aby sa pri vyberaní zbytočne nepoškodili. Rozdeliť ich môžete ako len chcete. 
  • nasleduje ich uskladnenie - využite priestor v skrini pod šatami, kabátmi alebo dlhými sukňami. Na jednu stranu posuňte všetky dlhé sukne a šaty a na druhú tie trošku kratšie. Takto vytvoríte väčší priestor a kabelky sa vám podarí naukladať viac na seba. Pri ukladaní kabelky veľmi nestláčajte dokopy a dávajte si pozor aj na rúčky, aby ste ich potom nemali pokrútené, zatlačené alebo nebodaj až zalomené. Takisto dávajte pozor aj na dno kabelky, či má byť rovno alebo nie, aby ste opäť neboli nemilo prekvapené, keď bude kabelka zalomená.
  • takto sa vám kabelky nezaprášia, nepoškodia, nezničia sa vzájomným šúchaním, keď ich vyberáte, nevyblednú a naopak zostanú krásne ako nové po dlhé roky. 

Verím, že som vás inšpirovala. Ako kabelky skladujete vy? Máte ich pekne vyložené na poličke alebo ich skrývate v skrini tak ako ja?  U mňa tento spôsob funguje krásne a používam ho už veľmi dlho :) ******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

  1. Moc by som nedoporučovala dávať kabelky v rôznych farbách do jedného vrecka. Po čase sa totiž farba začne otláčať a potom sa kabelky poškodia. :( Inak článok je fakt super a skvelý nápad hlavne. <3
    https://bettyblogbmk.blogspot.sk/

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)