Určite všetci poznáte Disney rozprávky a veselú postavičku mickey mouse. Pre tento DIY projekt som čerpala inšpiráciu práve z posavičky Mickey Mouse. Veselý myšiak v červených šortkách, veľkým úsmevom na tvári a  ešte väčšími čiernymi ušami. Celého myšiaka vyrábať nebudeme, ale vyrobíme si brošne na topánky, ktoré budú už na prvý pohľad každému pripomínať myšiaka a v spomienkach sa vrátime do detstva. Poďme na to.


// Potrebujeme:
  • koženku – môj je zbytok z kabelky
  • klipsne na brošne na topánky – kúpila som pred veľa rokmi na ebay
  • tavné lepidlo v pištoli
  • nožnice
  • fixka alebo ceruzka 
  • maketu na kruh – ja som použila niť, ale kľudne môžete použiť aj vrchnáčik z krému na ruky alebo dvojeurovku

Postup je opäť veľmi jednoduchý. Otočte koženku a na rub nakreslite podľa okrúhlej makety štyri krúžky. Na každú topánku potrebujeme dve (ušká) takže preto štyri kusy. Neodporúčam kresliť na líce koženky, aby vám nezostali čiary po fixke.
Potom si zapnite klipsňu a odmerajte v akej výške budú krúžky, aby boli pekne viditeľné. Vychádza to tak, že klipsňa bude nalepená na spodnom okraji koženkového krúžku. Takto bude vytŕčať dostatočne veľká časť z topánky a bude vidieteľná na nohe. Najlepšie a najrýchlejšie je použiť tavné lepidlo v pištoli. Poriadne zatlačte a je to. K topánkam môžete tématicky doladiť aj tričko a outfit je na svete.
Ušká môžete kedykoľvek pripnúť a odopnúť podľa nálady. Do práce bez ušiek a večer s kámoškou na kávu s uškami. Môžete ich mať jednoducho pribalené v kabelke v malom vrecúšku z náušníc alebo len tak medzi mincami v peňaženke.  Ešte info ku klipsiam. Je potrebné aby ste si kúpili určené na topánky, pretože majú vo vnútornej strane zúbky, ktoré sa “zahryznú” do vnútornej časti topánky. Klipsne určená na náušnice nemajú zúbky a sú široké, aby sa vám tam zmestil ušný lalôčik, a teda vás na nohe budú neuveriteľne tlačiť. Príjemnú zábavu s uškami.

photo by Nikon D5300******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

super ozvláštnenie 🙂 ja síce nie som až taký veľký fanúšik Mickeyho, ale toto je milé 🙂

Sabi z blogu Beautiful savage

Leave a Reply