Veľmi som si obľúbila trend balerínok, ktoré sa zaväzujú na šnúrky okolo členkov. Keď som si kupovala tieto ružové, myslela som si, že ich veľmi nevyužijem. Veľmi sa mi však páčili a jednoducho som ich musela mať, aj keby som si ich obula iba raz (však to poznáte aj vy, nemýlim sa?). Nakoniec baleríny nosím naozaj často. Hodia sa krásne k bielej blúzke a tmavomodrým jeansom, k šatám alebo aj k obyčajnému tričku a sukni. Páčili sa mi napríklad aj s čiernou stuhou alebo v metalických farbách. Rozmýšľala som ako topánky ozvláštniť tak, aby som si nemusela kupovať ďalšie. Vymyslela som jednoduchý trik ako na to. Čítajte ďalej.

// potrebujeme
Farebné šnúrky 🙂 najlepšie sú tie, ktoré vyzerajú ako stuha, či už lesklá alebo matná je na vás. Konkrétne tieto som objednala z aliexpresu, v kamenných obchodoch som ich nenašla. Radšej si objednajte/kúpte tenšie, bude to vyzerať lepšie a prirodzenejšie na nohe. Vybrala som si pestrofarebné.

// ružové baleríny
Vopred sa ospravedlňujem ak sa vám nepáčia moje žilnaté priehlavky 😀 ale inak sa to nafotiť nedalo, skúšala som aj hore nohami, ale to sa jednoducho nedalo. Vymeniť šnúrku je veľmi jednoduché: vytiahnúť, navliecť a zaviazať 🙂 Zaviazať môžete spredu dozadu alebo zo zadu dopredu. Na mašličku, na hrčku, na uzlík alebo koniec skryť do vnútra do strán. Šnúrky zlaďte s oblečením, doplnkami, alebo ich nechajte vyniknúť.

// biele plátené tenisky

Práve do plátených tenisiek by som odporučila užšie  a aj kratšie šnúrky 🙂 Vyzerá to však fantasticky 🙂 Ak sú príliš dlhé, ako tie moje, môžete si urobiť dve mašličky alebo ich zastrčiť do strán a budú bez mašličky. 

// čo robiť ak nemám dierky na balerínkach?

Budete potrebovať dierovač a takéto patentky, neviem ako sa to presne volá, aby ste mali peknú dierku, ktorá sa nebude strapkať ani rozšiťovať. Na tieto “patentky” sú však potrebné aj špeciálne kliešte, ktoré ja zatiaľ nemám resp. som si to uvedomila, až keď som išla robiť dierky na iné baleríny. Niekedy ich predávajú spolu s dierovačom, vyzerajú takto.

photo by Nikon D5300


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

tie balerínky vyzerajú úžasne, najviac sa mi páčia s ružovou stuhou 🙂 ja by som na niečo také asi bola lenivá, ale je to super nápad 😉

Sabi z blogu Beautiful savage

Vypadají hezky, ale já osobně bych je nenosila. Možná, kdybych si vybrala jinou barvu stužek, ale takhle to na mě působí moc cikrusáckým dojmem.

Nela z blogu Růžová rtěnka

Leave a Reply