refashion: zo starej sukne letné tričko // striped t-shirt from jersey midi skirt

K môjmu predsavzatiu, o ktorom som vám písala v článku "ako som si uvedomila, že svoju energiu investujem do nesprávnych činností" prispela aj táto, na prvý pohľad, krásna sukňa. Úpletové pásikavé sukne aktuálne vidieť v uliciach na každom kroku. Úpletové sukne sú nie len veľmi pohodlné, ale aj príjemné na telo. Sú mäkké, nekrčia sa, sú jednoduché na skladovanie a môžete si ich obliecť do práce, na pláž, do mesta alebo na výlet. Stačí iba zvoliť správne doplnky. Minulý rok sme ušili z podobného materiálu pásikavé šaty (pozri tento článok) a do jednej e-shopovej objednávky som vložila aj túto sukňu. V akom stave prišla a prečo som ju vlastne prešila na tričko? Čítajte ďalej. Sukňa je lacná a povedala som si, že na úpletovej sukni sa nedá nič pokaziť, dokonca bola aj one - size, materiál je elastický. Po vybalení som sa veľmi potešila, no keď som si sukňu obliekla zistila som, že je roztrhnutá. Bola som poriadne sklamaná a sukňu som chcela vyhodiť. Potom mi napadlo, že predsa som už raz zo sukne urobila tričko, tak prečo nie aj z tejto. Bolo to poriadne dávno, pozrite v tomto článku :) 
Ako prvé som si sukňu uložila na pracovnú plochu a potom som strihala najbližšie resp. najmenej ako sa dalo. Kedže pásiky neboli zošité rovno použila som krajčírsky meter, aby som odstrihla rovnako a neriadila som sa pásikmi.V podstate som odstrihla horný pásik a vrecká.
Potom som si zobrala svoje staré tričko, ktoré som nosila niekoľko rokov takmer non-stop :D a vystrihla som si zo sukne tričko. Odstrihli sme výstrih a prieramky. Ostatné zostalo.
Potom sme zošili ramená ... v tomto bode by som ja skončila resp. by som zapracovala výstrih a prieramky na milovanom singeri, ale mama videla príležitosť v zbytkoch :) Urobila z nich niekoľko tenkých pásikov, zošila ich a vytvorila takúto zaujímavú ozdobu na výstrihu a prieramkoch. Paráda, čo poviete?
E-shop som informovala o ich nekvalitnom tovare a sukňu mi pošlú ešte raz, tak som teda zvedavá, či opäť príde roztrhnutá, alebo budem pásikavá od hlavy až k päte :D
Na šitie sme použili iba overlock Singer, takže na menovku som akosi zabudla, ale pri najbližšom šití ju prišijem na pevno :) 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

2 komentáre:

  1. wow, to je super pre tých čo ľúbia šiť! :-) ja len občas ked ma chytí na to chuť :))))))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. super proměna, tričko je hezčí než sukně. A pokud přijde neroztržená, budou z nich falešné šaty :)

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)