fashion trend: výšivky, nášivky // trend, ktorý nemôže chýbať vo vašom letnom šatníku

Keď som vám na jeseň písal o aktuálnych módnych trendoch, ani ma nenapadlo, že by jeden z nich prežil takmer rok. Otestovala som ho aj na vlastnej koži a ukázala som vám, ako nosiť oversize košeľu. Ak sa dnes prejdete po obchodoch, či už kamenných alebo na e-shope, tak nájdete minimálne jeden kúsok, ktorý je ozdobený výšivkami. Nemusí ísť však iba o kvetinové motívy, veľmi ma očarili aj rôzne nášivky hmyzu alebo folklórne motívy. Vyzerá to senzačne na topánkach, kabelkách aj denime. Z e-shopu som si objednala niekoľko nášiviek, na ktoré momentálne čakám, a plánujem si vyzdobiť nejaký kúsok z mojej skrine práve týmto aktuálnym trendom. V tomto článku nájdete plno inšpirácie, ak aj vy uvažujete o vytvorení si vlastného originálneho kúska. Napíšte mi, ktorý vás zaujal a čím by ste si vyzdobili napríklad riflovú bundu, prípadne, či vás tento trend vôbec zaujal :)//topánky
Takto vyzdobené topánky vyzerajú neuveriteľne dobre. Najviac ma očarili ozdobené hrubé opúätky na sandáloch alebo lodičkách a potom takéto papučky s muškami a včielkami :) Podobné topánky nájdete aj v reserved :) Stále uvažujem na tom, ako by som tie mušky dostala na topánky hmm prišila by som ich ručne? Neviem neviem, to bude istejšie kúpiť hotové, pretože túto ozdobu výrobcovia aplikujú na látku ešte pred šitím :)
zdroj: čierne , ružové, zelené,

//kabelky, ruksaky
Prvý ozdobený ruksak ma oslovil v predajni house, úplne som sa do neho zaľúbila. Nebola to taká tá ozdoba, ktorá sa vám po čase zošúcha, ale bolo to vyšité no krásne. Super to vyzerá aj na kabelkách. Na taký ruksak by sa to dalo našiť, ale na kabelku to už bude ťažšie (ak teda chcete aby stále vyzerala dobre).

zdroj: ruksak,  šedá kabelka, biela kabelka,

//oblečenie
Rifľovina a výšivky sú moja najobľúbenejšia kombinácia. Páči sa mi to na sukniach, nohaviciach a aj vetrovkach. Druhá láska, ktorú ešte stále nemám v šatníku, lebo by som ju asi nevyužila, sú takéto priesvitné topy. Videla som aj dlhé pod kolená, nosí sa to na šaty, tielka aj nohavice, no krása. Sú plné volánov a vyšívaných kvetov ♥
zdroj: riflečierny top, riflová sukňa,

zdroj: biele tričko,  modrá blúzka, biela s červeným,

//doplnky
Verte neverte, ale takéto široké šnúrovacie opasky sú aktuálne top trend hmmm no mne sa to až tak nepáči, ale OK prečo nie. Ozdobiť klobúk, takto nášivkou, by mi nenapadlo, ale pozrite ako to vyzerá skvele,a to už nehovorím o bielych teniskách.
zdroj: klobúk,  opasok, tenisky

// DIY
Tak a už iba počkať na objednané nášivky, prvý krát som objednávala z aliexpresu (v kamenných obchodoch boli príšerne drahé), a môžem sa pustiť do môjho projektu. S najväčšou pravdepodobnosťou ozbobím niečo rifľové alebo skúšim aj ten klobúk :)
 

zdroj: riflovka, ozdobená riflovka******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

3 komentáre:

 1. mě se výšivky líbí moc, ale ruční, ne ty strojové hrůzy z řetězců a aliexpresu, tak je hrozně vidět, jak je to umělé (ale to je možná moje deformace, jsem totiž furt ve styku s kroji, tak vidím ty markantní rozdíly mezi kvalitní ruční prací a strojem). Proto si teď postupně vyšívám džísku, obrázek po obrázku - zatím jsem začala srdcem na zádech a chci na ni postupně vyšít vše, co mám nějakým způsobem ráda, takže bude jen moje a originální a osobitá :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja súhlasím :) tie z aliexpresu som ešte nevidela naživo , tak sa nechám prekvapiť. Ale jasne, keby som mala taký stroj tak si takisto sama vyšijem neičo krásne :) ručne (ihla niť) ehm to si netrúfam, alebo teda by som najprv musela veľa trénovať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. je to krásny trend, podľa mňa jeden z tých podarenejších :) avšak ja osobne nič takéto v šatníku nemám, lebo mám taký pocit, že po pár mesiacoch už by sa mi to nepáčilo tak, ako na začiatku mánie... tým pádom sa mi to neoplatí kupovať, ak mi to má len zapadať prachom v skrini :/

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)