Kolegyne mi často rozprávali o e-shope, na ktorom sa dá kúpiť všetko, čo si len zmyslíte a to za pár centov. V prvom momente som bola skeptická, pretože okuliare za 2 EUR alebo hodinky za 3 EUR jednoducho nemôžu byť kvalitné a vydržať dlho. Po neúspešnom hľadaní nášiviek a nažehlovačiek v kamenných obchodoch za rozumné ceny, som sa rozhodla, že sa pozriem práve na spomínaný e-shop. Mali pravdu. Nájdete tu úplne všetko, za veľmi výhodné ceny a poštovné je zadarmo. Zaujímala som sa iba o pomôcky na šitie a kreatívnu tvorbu, ktoré som nevedela nájsť v kamenných obchodoch alebo cena za doručenie z cz a sk e-shopov sa takmer vyrovnala cene tovaru. Nie som veľký zástanca nakupovania lacných vecí, oblečenia a elektroniky, a viem oceniť kvalitu a handmade tvorbu. Viem koľko času a námahy stojí za krásnymi handmade produktami, a preto by som si tu nekúpila oblečenie, ale koľko ľudí toľko chutí. Kamarátka si raz objednala šaty, ktoré jej prišli po dvoch týždňoch a boli iné ako na obrázku, boli zle ušité, úplne priesvitné a dokonca aj natrhnuté. Takže ak by ich chcela zachrániť musela by si zaplatiť ich úpravu a dokúpiť látku na spodničku. Poďme sa pozrieť, čo ma na e-shope zaujalo a čo som si objednala. Btw. článok nie je sponzorovaný, len sa mi veľmi zapáčil široký sortiment a jednoduché objednanie.

   

Moje odporúčania a skúsenosť s nákupom na aliexpress:

  1. na e-shope je neuveriteľne veľa vecí, preto odporúčam vopred si rozmyslieť, čo si chcete kúpiť
  2. nájdite si vopred anglické názvy produktov, stačí jednotlivé slová, pretože v názvoch je asi 20 slov 🙂 napr. ak hľadáte stuhy ako šnúrky do topánok tak zadajte do vyhľadávania “ribbon shoe lace” 
  3. keď po zadaní výrazu nájdete produkt, ktorý hľadáte, kliknite na kategóriu v ktorej je produkt zaradený, mne to veľmi uľahčilo hľadanie                                                                                                                                                           
  4. v hornej časti si nastavte krajinu a menu, aby ste videli, či vám tovar doručia zadarmo a za koľko dní  môžete si pripalatiť aj za rýchle doručenie  
  5. prejdite nižšie pod obrázok a v časti “product details” nájdete všetky dôležité informácie o dĺžke, množstve, ktoré vám dodajú za uvedenú cenu (hlavne pozor pri šnúrkach a stuhách si to dobre prečítajte), cene, platobné metódy, takisto nezabudnite na prevod z yardov na metre (nie vždy to tam je uvedené) inak nie som si istá, čo sa stane ak si objednáte napr. 2 ks, či vám pošlú 2x 1,8 metra alebo to bude v jednom kuse
  6. dôležité je pozrieť si aj referencie na predajcu, nekupujte veci, len preto, že sú lacné ak je na predajcu veľa sťažností
  7. ak si chcete kúpiť viac vecí, hľadajte ich u jedného predajcu, nájdete to v časti “This Seller’s Categories” napríklad tento konkrétny, u ktorého som kúpila saténové stuhy, sa špecializuje na topánky a doplnky k topánkam 
  8. ak si kúpite viac vecí od rôznych predajcov, príde vám viac zásielok. Ja som si myslela, že to balí aliexpress, ale aliexpress je len portál, ktorý spája predajcov. Na záver to zistíte jednoducho tak, že uvidíte košík rozdelený do viacerých častí a viac krát napísané “total”. Nezabudnite, že každú objednávku musíte uhradiť zvlášť. Nebojte sa, aj keď si objednáte jednu šnúrku za 0,81 EUR, tak vám to pošlú zadarmo.
  9. platenie nie je možné cez paypall, čo je škoda, musíte tam vpísať údaje o platobnej karte, s čím možno nebude veľa z vás OK, ale inak to nejde.  Odporúčam naozaj silné heslo na účet aliexpress.
  10. po odoslaní objednávky, vám bude chodiť množstvo e-mailov, mne prišli zásielky takmer v rovnaký čas do cca 15 dní. V časti “my orders” nájdete aj číslo zásielky a môžete sledovať kde presne je vaša zásielka. 


1. saténové šnúrky do topánok
O takýchto šnúrkach som začala rozmýšľať, keď som si kúpila ružové baleríny, ktoré sa zaväzujú práve na takéto šnúrky. Pôvodne som nechcela až takéto lesklé a užšie, ale v záplave šialeného prehľadávanie e-shopu som si na to nedala pozor 🙂 Nevadí, aj tieto vyzerajú senzačne a objednala som si hneď štyri farby. Na zaväzovanie okolo členkov sú perfektné, ale do bielych tenisiek sú trošku dlhé. Skúsim pohľadať matné šnúrky a trošku užšie a kratšie.
šnúrky nájdete u veľa predajcov, ale tieto konkrétne som kúpila TU >>>
cena za pár: 0.89 USD / 0,81 EUR
hľadajte ako: ribbon, shoe lace, shoelace, satin ribbon shoe,

2. farebné bombuľky na šnúrke
S názvom tohto produktu som sa pekne potrápila. Na slovenských e-shopoch som našla veľa rôznych a tak som skúšala. Nakoniec som ho našla pod “pom pom lace”. V kamenných obchodoch som našla iba jednofarebné, ale takéto pestrofarené nie. Našla som ich v rôznych farbách, veľkostiach a aj jednofarebné. Plánujem nimi ozdobiť vankúšiky alebo rôzne kúsky oblečenia.   

tieto konkrétne kúpite tu >>>
cena za 1,8 m:  2,27 EUR / 2,06 EUR
hľadajte ako: pom pom lace


3. strapce na šnúrke
Keď som si už kúpila brmbolce, tak som si kúpila aj strapce. Tieto však vyzerali trošku inak na fotke ako reálne, ale nevadí. Budú vhodné na letné kúsky oblečenia alebo doplnky ako šatky. Veľmi sa mi páči, že sú konce strapcov prešité šnúrkou, a tak strapce nie sú pokrčené. Dá sa to veľmi jednoducho dať dole, paráda. 

tieto konkrétne kúpite tu >>>
cena  za 5 yardov:  2,45 USD /2,72 EUR

hľadajte ako: tassels lace


4. Vyšívané nažehlovačky
Tieto kúsky boli hlavný dôvod nákupu na tomto e-shope. Našla som ich tu neuveriteľne veľa a za veľmi prijateľné ceny. Pôvodne som však chcela nášivky t.j. také ktoré sa našívajú nie nažehľovačky t.j. také ktoré sa lepia teplom. Nevadí využijem aj tieto. Hlavný rozdiel je v tom, že nažehlené už nedáte dole a tie ktoré prišijete sa dajú neskôr pekne odpárať. Tieto konkrétne sú pekné, ale pravdepodobne ich budem musieť obstrihávať, pretože ak ich budem aplikovať na tmavú rifľovinu, budú viditeľné biele a ružové časti okolo hnedej časti. 
obidve kúpite tu >>>
cena za kus: 0,79 USD / 0,77 EUR
hľadajte ako: Embroidery, patch, iron je žehlička, sew je nášivka

5. Nažehľovačka
Ako druhú som si objednala takúto krásku, ktorá je úplne dokonalá. Perfektne obstrihaná, pekné husté vyšívanie, som veľmi spokojná, asi si ich objednám viac.
kúpite tu >>
cena  za kus:  0,61 USD / 0,56 EUR
hľadajte ako: Embroidery, patch, iron je žehlička, sew je nášivka


6. Radlík na šitie
Radlíky som našla v obchodoch iba príliš drahé. Tieto sú síce určené na kožu resp. sú označené ako pomôcka na výrobu topánok, ale to nevadí. Podľa mňa sú vhodné aj ako pomôcka pre krajčírky 🙂 Je pevný, ťažký a ostré.
cena za kus:  1,43 USD / 1,30 EUR
nepodarilo sa mi zistiť pod akým heslom hľadať na e-shope, pretože pod drilling mi našlo niečo úplne iné :-/

7. Kruhový orezávač
Po tejto vychytávke som túžila už dávno. Objednala som si ho a ešte mi chýba podložka. Žiaľ mi prišiel poškodený, lebo poštár sa ho snažil napchať do schránky. Koliesko sa netočí a gombík, ktorý zabezpečuje otvorenie a zatvorenie orezávania nefunguje ach, cena nebola vysoká, ale už som písala sťažnosť a ja si asi objednám nový, nemá zmysel sa hádať o 2 eurá. Malo by to fungovať tak, že látku si rozložíte a režete, nepotrebujete nožnice. Je to vhodné na rôzne látky  hlavne také, ktoré sú nestabilné ako šifón.
kúpite tu >>>
cena za kus:  3,19 USD / 2,75 EUR
hľadajte ako: rotarry cutter

8. strapcové náušnice
toto bol skôr len taký pokus, ako bude vyzerať lacná bižutéria z e-shopu. Na moje prekvapenie vyzerá pekne, ale rozhodne neplánujem kupovať ďalšiu nebojte sa

červené kúpiš tu >> cena za kus: 1,19 EUR
žlté kúpiš tu >> cena za kus: 1,04 EUR


Záver:

Aj keď je na e-shope množstvo vecí, funguje tu perfektné vyhľadávanie, a v konečnom dôsledku je prehľadný a jednoduchý na objednanie tovaru. Nájdete tu všetko od výmyslu sveta. Dôležité je nájsť výraz pod ktorým produkt hľadať. Skúste najprv prekladač, potom vyhľadávanie cez obrázky cez google a skúste sa chytiť nejakého názvu a hľadať na aliexpresse. Objednávajte iba ak to nepotrebujete urgentne, počkáte si minimálne 2 týždne. Nezabudnite dať potom hodnotenie predajcovi. Veď aj vy ste rada, keď si môžete prečítať skúsenosť s predajcom 🙂


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

4 comments

já nakupuju na ebay:) ale jen malo
JANNIEBELv

niekedy sa takýto nákup naozaj oplatí, ale musíš si pozerať hlavne tie recenzie 🙂 ❤ xx

Simona | l i v e i n f o x w o r l d

nakúpila si pekné veci, ozaj vyzerajú dobre 🙂 z Ali som osobne ešte nekupovala nič, ale sem-tam sa tam túlam a vidím, že ponúkajú fakt všeličo 😀

Sabi z blogu Beautiful savage

na ali jsem nakoupila kruhy na vyšívání, 4 ks v různých průměrech a jeden vyšel snad na 15 korun 🙂 plus jsou bambusové a moc hezké (a žádný plast). A drží dobře.

Leave a Reply