zažiarte v oranžových šatách na letnej svadbe alebo záhradnej párty // tipy ako zvoliť správne doplnky k šifónovým šatám

Na prvý pohľad sa môžu zdať šifónové šaty úplne obyčajné. No keď šaty zvesíte z vešiaka zistíte, že sú veľmi zaujímavé. Sú výrazné nie len krásnou mandarínkovou farbou, ale pozornosť pútajú aj zaujímavým riešením vzadu. Z prednej časti sú z oblasti ramien našité dva saténové pásiky, ktoré pokračujú do zadu, ako ramienka, prekrižujú sa a vytvárajú zo šiat odvážny kúsok na leto. Takisto ako v prípade zeleného topu, tak aj tieto šaty odporúčam nosiť bez podprsenky alebo s nalepovacou podprsenkou v telovej farbe. Tieto šaty sú skvelým kúskom na rôzne príležitosti. Na záhradnú párty, ich skombinujte s nízkymi sandálami. V prípade ak sa cítite istejšie na vysokých topánkach rozhodne siahnite po sandáloch na plnej platforme, aby ste opätkami nezničili trávnik. Šaty si môžete obliecť aj na svadbu. Odporúčam skombinovať s jemnými sandálmi na opätku a napríklad s takýmto veľkým klobúkom. Len pozor aby ste nepútali väčšiu pozornosť ako nevesta, ona je dôležitá, nie hostia. Ďalšia príležitosť na ktorú môžete šaty využiť sú promócie a rôzne rodinné oslavy.  Neodporúčam ich na bežné denné nosenie do práce. Nehodia sa ani na pohovor, porady a stretnutia s klientmi. Ak zvolíte takéto jemné šifónové šaty zabudnite na ťažké semišové topánky, lodičky z brúsenej kože alebo lodičky s 15 cm opätkom a platformou. Tieto šaty sú vzdušné a chcú lietať a takéto topánky zničia celkový vzhľad outfitu :) Aké sú tie správne doplnky a čomu sa vyhnúť? Čítajte ďalej.  šaty: reserved (kúpiš TU), topánky: h&m opasok: f&f  klobúk: luc luc  bižutéria, make-up: oriflame
TOPÁNKY:
  • zvoľte hladké lodičky svetlej farby, sandále z tenkých remienkov na opätku, sandále bez opätku prípadne na záhradnú párty na plnom opätku t.j. platforme
ŠPERKY / BIŽUTÉRIA
  • nezničte celkový dojem veľkými a ťažkými náhrdelníkmi, mohutnými opaskami alebo veľkými pracovnými kabelkami. Do výstrihu môže padať jemnučká retiazka, na prste žiariť väčší prsteň a na zápästí zaujímavý náramok. Ak zvolíte výraznejšie náušnice vynechajte náhrdelník. Zabudnite nechajte doma, vôbec sa k takýmto šatám nehodia a na oslavy, či svadby sú nevhodné.
ĎALŠIE DOPLNKY
  • opasok odporúčam tenučký svetlej farby alebo žiadny. Ak vám šaty až tak nesedia v páse (sú trošku vyššie nižšie) opasok nenoste. Keď sa pozriete na fotky, tak vidíte, že sem tam mi pás šiat vybehol nad opasok a nevyzerá to až tak dobre. Kabelku zvoľte listovú do ruky alebo na tenkom remienku. Šaty sú samé o sebe veľmi výrazné, tak s doplnkami opatrne. Ak zvolíte klobúk, tak nie vlnený, ten je na zimu, nepridávajte už ani výrazné náušnice. 
AK BUDE CHLADNO
  • v prípade rodinných osláv, svadby atď zvoľte riflovú bundu, šálu alebo svetrík na gombíky ak budete na menej formálnej oslave alebo záhradnej párty, tak tam je dovolené všetko od ponča cez šatky až po deku, na ktorej budete možno sedieť :) Mne sa nepáči kombinácia business saka so šifónovými šatami a ani s koženkovou bundou (tú koženkovú bundu môžeme brať ako plán B)

VYHNITE SA:
  • semišovým lodičkám, lodičkám na veľmi vysokom opätku + platforma (buďme úprimné, to už ani nie je moderné a budete pôsobiť "lacno"), veľkým pracovným kabelkám t.j. také do ktorých sa zmestia dokumenty A4 a ešte aj desiata a prezuvky, na prvý pohľad veľkým a "ťažkým" náhrdelníkom, náramkom a náušniciam (všetko z mierou), tieto šaty si pýtajú niečo ľahučké a jemné a v neposlednom rade prehnanému make-upu ... už len z toho dôvodu, že bude teplo, zvoľte veľmi jednoduchý a prirodzený vzhľad, natočte si vlasy alebo si urobte hladký cop, farebnému spodnému prádlu, ktoré bude presvitať alebo bude trčať spod šiat na pleciach a chrbte, čiernym pančuchám, nebude to vyzerať dobre a šaty sa vám naviac budú na pančuchy lepiť, business sako a hodinky nechajte doma. Myslite na to, že sú to ľahučké vzdušné šaty na leto ;)
Ak sa vám páči značka Reserved, tak práve prebieha SÚŤAŽ na mojom facebooku a zapojiť sa môžete na tomto odkaze. Výhercovia budú až piati a súťažíme o poukážky v hodnote 40% :)

photo by Tomáš, Nikon D5******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

3 komentáre:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)