Aj vy ste si všimli, že v niektorých obchodoch stoja pánske krátke riflové nohavice viac ako tie dlhé? Pre mňa a aj Tomáša trošku nepochopiteľné. Keď sme si to všimli už v treťom obchode, navrhla som, že mu tie dlhé lacnejšie prešijem na krátke na leto. Základ bolo nájsť rifle, ktoré sedia na pás a stehná a ostatné už bolo jednoduché. Postupovala som rovnako ako v prípade dámskych kraťasov, na ktorých návod si môžete prečítať v článku ” DIY: old denim new creation “. Teraz si prečítajte ako som Tomášovi ušila krátke nohavice 🙂

Základom je nájsť pohodlné nohavice, ktoré sedia na páse a hlavne sú trošku širšie cez stehná, pretože tam budú nohavice končiť. My sme také nohavice našli vo výpredaji za asi 5-7 EUR. Potom stačí už iba odmerať dĺžku po kadiaľ chcete mať kraťasy priamo na osobe, nezabudnite, že keď si sadnete tak budú kratšie a keď stojíte tak dlhšie. To len upozornenie aby ste neodstrihli príliš veľa. Ale predtým ako začnete strihať nohavice poriadne odmerajte.
Odporúčam merať tak, že buď použijete kraťasy, ktoré máte doma, alebo nech si priateľ nohavice oblečie a zaznačte koniec priamo na nohaviciach, kým ich ešte má oblečené, aby videl ako sa budú skracovať keď si sadne. Potom nohavice vyzlečte a odmerajte na obidvoch nohaviciach rovnakú dĺžku. Odporúčam merať od pásika pretože na spodnej časti môžu byť zakončené rôzne a aj takých pár milimetrov urobí dosť. Potom odmerajte záložku, ktorá je v spodnej časti nohavíc, tak ako to vidíte na fotke vyššie a túto šírku pripočítajte k dĺžke, ktorú ste odmerali. Jednoduchšie povedané: tam kde chcete aby končili nohavice pridajte ešte pár centimetrov na záložku, takže v konečnom dôsledku odstrihnete o cca 2 cm viac ako by bola hotová upravená dĺžka nohavíc. Použite rovné drevené pravítko, aby ste mali peknú rovnú čiaru a odstrihnite.

Potom si zoberte špendlíky a ideme na záložku 🙂 Aby bola pekná odporúčam zahnúť  2x 1cm, bude úplne rovnaká ako na každých riflových nohaviciach. Špendlíky pichajte takto ako vidíte na obrázku, počas šitia ich nebudete musieť hneď vyberať, ale vyberiete ich až na konci po došití.

V Stroji si vymeňte ihlu za  JEANS, aby sa vám hneď nezlomila. Rifľovila je hrubá a tým, že idete šiť cez 2x hrubú riflovinu, tak sa pripravte, že sa vám môže zlomiť, ale hádam budete mať šťastie. Potom budete potrebovať pevnú niť, ktoré je takisto určená na šitie rifloviny, je pevná a neroztrhne sa. Doma mám asi štyri farby,,,, preto odporúčam priložiť na rifle a vybrať čo najpodobnejšiu k tej, ktorou šili vo fabrike 🙂 Ja som šila po vrchu, ale to je už na vás. 
Voilá a kraťasy sú na svete. Samozrejme sa Tomáš nechce fotiť, tak aspoň takto 🙂 Ak nemáte doma šijací stroj, nebojte sa nechať spodnú časť aj rozstrapkanú, veď dnes sa už nosí úplne všetko a ak to nebude vadiť vám tak smelo do toho. 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

0 comments

Super! 🙂 Budu se učit šít, takže děkuji za tip! 🙂
Mr. Kev

Leave a Reply