24 tipov, čo si zbaliť do aquaparku // packing list

S Tomášom sme si veľmi obľúbili aquaparky. Navštívili sme ich mnoho na Slovensku a niekoľko aj v Maďarsku a Nemecku. Rozhodli sme sa, že si zoberieme v strede týždňa dovolenku a užijeme si jeden deň relaxu. Veríme, že v aquaparku nebude veľa ľudí :) Kúpili sme si zľavový kupón a ešte nie sme rozhodnutí do ktorého aquaparku pôjdeme, pretože kupón platí do dvoch. Dnes sa však chcem zamerať na niečo iné ako je hodnotenie a odporučenie aquaparku. Čítajte ďalej :) Vždy keď sa niekde balím, či už je to na letnú dovolenku alebo na jednodňový výlet, píšem si zoznam, aby som nič nezabudla. Takýchto zoznamov mám už niekoľko. Na zimnú dovolenku sa môžete zbaliť podľa článku "10 tipov ako sa zbaliť na zimnú dovolenku // stiahnite si môj packing list zadarmo", kde si môžete stiahnuť aj spomínaný packing list a do Egypta som sa balila podľa tipov v článku "21 tipov ako sa efektívne zbaliť na dovolenku // 10 tipov čo si nezabudnúť zbaliť do Egypta". Obidva články som aktualizovala po návrate z dovolenky :) Extra tip na zbalenie klobúka si takisto môžete prečítať na blogu "ako zbaliť klobúk do kufra na dovolenku". Ďalší zoznam a moje tipy si môžete prečítať práve v tomto článku. Zameriam sa na výlet k vode, aquapark.        //čo si zbaliť do aquaparku:
 1. župan - mne je stále zima a v aquaparku dvojnásobne. Naviac je super, že župan má vrecká, takže nemusíte nosiť taštičku, tam sa vám zmestia vreckovky, gumička aj všetko čo budete potrebovať
 2. osuška a uterák na vlasy - ja si vždy nosím dva uteráky. Jednu veľkú osušku a potom ešte jeden, do ktorého si zabalím vlasy. Nosím menší z mikrovlákna. Napríklad, keď chcem ležať a oddychovať, tak si rada dám na vlasy uterák. Druhý uterák oceníte aj keď sa pôjdete na záver do sprchy.
 3. plavky (aj náhradné) a spodné prádlo - ak zvyknete väčšinu času tráviť na lehátku ako vo vode, tak si zoberte dvojo pláviek, niektorí sú náchylní na prechladnutie a niekomu nemusí byť príjemné ležať v mokrých plávkach, to platí aj pri deťoch a starších ľuďoch - ale ja som náhradné mala asi iba raz, keď sme boli úplne celý deň v aquaparku a vedela som, že sa už nebudem cítiť dobre. Ak idete z domu v plávkach nezabudnite si spodné prádlo na prezlečenie. Do aquaparkov nosím celé, vždy skončíme aj na tobogáne :)                                                                                                                                        
 4. šľapky / žabky - toto je nutnosť, predstavte si koľko ľudí sa tam premelie ehm, jednoducho si pribaľte prezuvky k vode
 5. gumička, štipec do vlasov, čelenka, kúpacia čiapka atď - pribaľte si aj náhradné. Ja mám rada štipce ako gumičky, gumičky sa veľmi ťažko dávajú dole z mokrých vlasov a čelenku nosím, lebo mi lietajú tie malinké vlásky. Čiapku na kúpanie nenosím, ale vy možno áno, tak som ju sem pripísala.
 6. plavecké okuliare, potápačské okuliare - ak sa chcete blázniť, alebo plávať, tak si ich tiež pribaľte, ja si vždy nosím plavecké a je to sranda, sledujem ako sa láme svetlo cez vodnú hladinu a niekde sú aj pod vodou atrakcie (síce pre deti, ale sú)
 7. nafukovacie veci -vankúš  na ležanie, ehm tie lehátka nie sú veľmi pohodlné, na hranie lopty,  na tých sa dá aj plávať a oddychovať na vodnej hladine, niekedy sa dá isť von a už je celkom teplo, tak aj rakety na hranie
 8. drogéria - hrebeň, šampón, kondicionér, sprchovací gél, intim gél, telové mlieko, krém na ruky, hydratačný krém na tvár, micelárna voda, vlhčené utierky, vatové tyčinky a všetko zbaľte do taštičky, ktorá sa dá zavesiť v sprche na háčik, aby sa vám nezamočila a zvoľte takú silikónovú, plastovú nie látková. Ja takisto nosím cestovné balenia produktov nie veľké. 
 9. fén bol zatiaľ úplne všade - ale ak sa chcete poistiť zoberte si malý cestovný,a le si zavolajte do aquaparku či tam majú
 10. čiapka, šál v zime - takí rozhorúčení to v zime naozaj oceníte, v lete oceníte slnečné okuliare - vo vode hlavne, kedy sa prvé slnečné lúče nepríjemne odrážajú od hladiny a nič nevidíte, takisto odporúčam dáždnik, nie je nič horšie ako zmoknúť na ceste domov
 11. kvapky do očí - vždy mám z chlóru červené oči, tak si ich vždy pribalím, prípadne kvapky na žalúdok alebo lieky od bolesti (nikdy neviete ako váš organizmus zareaguje), pri návrate si vždy dám aj moje 0,5 do diaľky dioptrie :) nech si oči oddýchnu, aj keď neviem či je to správne riešenie.
 12. vodu na pitie a jedlo - v aquaparkoch je všetko predražené, nehanbite sa zbaliť si vlastný obed a vodu na pitie, väčšinou sú všade vyhradené miesta na jedenie, nikto vás nemôže donútiť jesť ich jedlo, to isté platí aj o vode na pitie. Jediné s čím sa môžete stretnúť je oznam, že nemôžete jesť v šatni a podobne, ale zatiaľ vždy bol aspoň jeden dva stoly vyhradené an jedenie. Určite oceníte aj rýchly prísun cukru, nejaké drobné sladkosti :)
 13. vodotesné púzdro na mobil a vodotesný foťák - ja si väčšinou mobil nechávam v skrinke a beriem si iba foťák
 14. tašky alebo sáčky na mokré veci - toto ej asi najčastejšia vec na čo zabúda môj Tomáš. Zoberte si nejaký sáčok na plavky, uterák a prezuvky  všetko bude mokré, tak nech to nenosíte v rukách do auta a potom až domov :)
 15. niečo na čítanie, krížovky, tablet alebo karty, hudbu, obľúbený film - to už záleží od generácie :) ja napríklad milujem všetko tlačené t.j.a j knihy aj krížovky, v tablete sa mi to neráta. A tie karty máme väčšinou Doble, ktoré milujeme (btw. vždy vyhrám) a nezabudnite potom aj pero

//tipy a odporúčania na čo myslite pred tým ako pôjdete do aquaparku:
 1. keď sa rozhodnete ísť do aquaparku odporúčam obuť si ponožky nie pančuchy, aj keby bola aká zima. Dôvod je jednoduchý. Vždy pred vstupom do šatni sa musíte vyzuť a ísť na boso, prípadne v šľapkách. Tak aby ste si zbytočne nezamočili pančuchy a vedeli si jednoducho vyzuť ponožky :) Určite odporúčam dať si navrch tašky spomínané šľapky.
 2. ak idete v páre t.j. chlap a žena, tak sa pripravte na to, že môžu byť šatne spolu alebo oddelene t.j. aby ste nestrácali čas pred šatňami a hľadaním plavok a uterákov, radšej si to rozdeľte do dvoch tašiek aby ste si ich vedeli pohotovo rozdeliť do mužskej a ženskej šatni. Napr. v Turčianskych Tepliciach boli rozdelené a inde sa mi zdá, že boli spolu.
 3. ak idete niekdy okolo apríla/mája, tak si pribaľte aj opaľovací krém. Väčšinou sú otvorené aj vonkajšie bazény a sem tam sa dá sedieť už aj vonku na slnku. Pribaľte si nejaký opaľovací krém na tvár, jarné slniečko je zradné.
 4. skontrolujte si, či máte všetky šnúrky z plávok :) toto sa mi raz stalo, že som si zabudla jedno ramienko, našťastie jedno bolo také veľké, že sa dalo zaviazať okolo krku, od vtedy si to aj 3x skontrolujem.
 5. manikúra je podľa mňa zbytočná, lak sa olúpe, veď budete celý deň v rôznych druhoch vody - v slanej, termálnej, studenej ... odporúčam použiť iba priesvitný posilňujúci lak.
 6. uterák z mikrovlákna je najlepšia voľba, nebude taký ťažký, keď bude mokrý, rýchlo vám vysuší pokožku aj vlasy a ešte rýchlejšie uschne.
 7. skontrolujte si, či máte pribalené zľavové kupóny, niekedy ich vyžadujú vytlačiť, či máte darčekové poukážky alebo ticket lístky, ktorými chcete platiť a samozrejme dostatok financií + možno nejaké drobné do parkovacieho automatu (alebo wc niekde na benzínku).
 8. cennosti nechajte doma - šperky, hodinky, retiazky a prstene - zbytočne sa budete strachovať. V aquaparkoch sú väčšinou špeciálne skrinky na cennosti, ale za tie sa extra platí. Ak si necháte mobil v skrinke, vypnite si zvonenie a dajte si ho niekde dozadu, neprovokujte zbytočne zlodejov :) Raz sa nám stalo, že nám recepčná otvorila skrinku bez toho aby sa presvedčila, či sú tam naozaj naše veci, čo ma dosť šokovalo.
 9. zistite si, či v aquaparku nie je sanitačný deň, alebo či nie sú zatvorené niektoré bazény, aby ste neboli sklamaní, takisto si preverte aj saunový svet, v aquaparkoch môžu prebiehať akcie a bude tam veľa ľudí, alebo bude zatvorený - na každej web stránke je uvedené v časti "obmedzenia" alebo "aktuality".  Niektoré stránky ponúkajú aj aktuálny prehľad všetkých bazénov, a popis, ktoré sú otvorené a ktoré nie :) 


Ak ma ešte niečo napadne po dnešnom výlete, tak vám doplním info :) Ak máte tipy aj vy napíšte mi do komentára, doplním :) 


....prečítajte si aj o ďalších aquaparkoch/wellness, ktoré sme navštívili na Slovensku, Maďarsku a v Nemecku:
Bystrá ;TatralandiaPermonVyhne 12Nemecko - wonnemar 123, ; Maďarsko - ramada 1, 2, ; Bešeňová ; Patince; Turčianske Teplice- boli sme tam 2x, raz v zime a raz v lete a ani raz sa mi nepáčilo, takže to na blogu nenájdete; Aquacity Poprad

packing listy: zimná dovolenka21x efektívnejšieegyptklobúkčo si zbaliť do aquaparku
stiahni si packing list******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

 1. Župan sa dosť zíde, po dlhom pobyte vo vode je aj mne zima. Fén som zatiaľ tiež našla v každom aquaparku takže tým by som sa fakt netrápila. Kozmetiky beriem veľmi málo, zvyčajne len niečo do sprchy, veci na vlasy a najnovšie už aj krém. A červené oči mám po každej vode, či chlór má alebo nie takže umelé slzy to istia. V podstate si asi neberiem nič viac, než si už opísala v článku, zhrnula si asi všetko. Raz som si zabudla hrebeň, to bola iná sranda.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)