základy šatníka: biela blúzka nemusí byť nudná // inšpirácia ako nesplynúť s davom


V každej knihe o stylingu a v článkoch o základoch kvalitného šatníka sa dočítate, že by vám v šatníku nemala chýbať biela blúzka. Biela blúzka je veľmi univerzálna a s vhodnými doplnkami sa hodí na všetky príležitosti. Kto však povedal, že biela blúzka musí byť nudná? Viete koľko možností, strihov a materiálov môžete zvoliť?  Nikde nie je napísané, že to musí byť klasická košeľa, ako vystrihnutá z pánskeho šatníka. Môžete byť kreatívne a ja som našla na pinterest krásne kúsky, ktorými sa môžete inšpirovať.
Ak chcete vyzerať romanticky vsaďte na volány. Môžu byť na rukávoch, našité na spodnej časti, v oblasti výstrihu alebo našité cez celú blúzku. Takáto blúzka pôsobí veľmi trendy, pretože volány sú aktuálne in. Ak však chcete na porade zaujať vedomosťami zvoľte hladkú blúzku, aby pohľady neodbiehali na prezdobenú blúzku. Môžete ju nosiť bežne do práce, do školy, bude vyzerať skvele k jeansom aj sukni, k balerínkam, teniskám aj k mokasínam a vysokým lodičkám.  Bielu blúzku môžete ozvláštniť aj rôznymi rozparkami na rukávoch, na chrbáte  alebo na bokoch. Veľmi pekná je blúzka ja s veľkou viazačkou alebo mašľou pod krkom alebo takisto na manžetách. Blúzka môže mať výstrih na chrbáte do tvaru Vé, vyzerá to skutočne trendy, gombíky môžu byť byť takisto variabilné. Na rukávoch, výstrihu v prednej aj zadnej časti. Môžu byť malinké, veľké, farebné alebo v tóne blúzky. Skúšali ste zavinovaciu blúzku?  Robí s postavou zázraky, opticky zoštíhli a vytvorí vám postavu presýpacích hodín. Ja som si veľmi obľúbila volány a veľmi obdivujem aj plisovanie v rôznych častiach blúzky. 
Ako bielu blúzku nosiť a s čím ju kombinovať?
Topánky: najlepšie výrazné farebné, vzorované, s mašličkami, tým, že je blúzka jednofarebná biela môžete doplniť farebné topánky, prípadne môžete doplniť zaujímavé mokasíny, balerínky so strapcami alebo také topánky, ktoré ste si kúpili len preto, že sa vám páčia a neviete ich s ničím skombinovať, skúste to s bielou blúzkou
Bižutéria: ak sa rozhodnete pre čierne alebo béžové lodičky môžete experimentovať s bižutériou, visiace farebné náušnice, alebo väčšie náramky, zaujímavé hodinky alebo výrazný náhrdelník. Nekombinujte však všetko dokopy, buď výrazný náhrdelník alebo visiace náušnice, nie aj aj. Ak si napríklad obujete mokasínky, zvoľte zaujímavé hodinky a jemnú retiazku a náušnice. Ak si obujete napríklad vysoké sandálky zaveste si na uši výrazné náušnice :)
Účes: Možno je to iba môj pocit, ale keď mám blúzku s veľkou mašľou pod krkom alebo klasickú blúzku pánskeho strihu mám vlasy zopnuté v cope. Keď mám oblečenú blúzku s okrúhlym výstrihom tak mám vlasy natočené a voľne padnuté, to isté platí aj o výstrihu vzadu. Keď má blúzka zdobenie väčšinou mám drdol. Účes je skôr o pocite a je to viac subjektívne :)
Nohavice/sukne: biela blúzka sa hodí ku všetkému. K tmavomodrým, svetlomodrým jeansom, k sukni, ku koženkovej sukni, k denimu, ku klasickým nohaviciam, k šortkám, skutočne máte dvere otvorené. Opäť môžete experimentovať s farbami, so vzormi aj s dĺžkami. Opäť myslite na to, aby ste nemali na sebe všetko t.j. výrazné náušnice, výrazné nohavice aj výrazné topánky.

INŠPIRÁCIA z môjho šatníka

******
Inšpirácia o cestovaní v zálože >>>  CESTOVANIE
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)