SIY: ako sme šili koženkovú sukňu // faux leather pencil skirt

Druhá v poradí do môjho jarného šatníka pribudla koženková sukňa. Sukňu som mala v pláne nosiť už v zime, ale kedže teploty klesli poriadne nízko sukňu by som naplno nevyužila. Preto sme s jej šitím počkali až na nový rok resp. do februára :) Chcela som úzku sukňu, ktorá mala byť asymetrická. Nemala som jasnú predstavu a niekoľko dní som listovala na pintereste a hľadala inšpiráciu. Nakoniec sa mi zapáčili sukne, ktoré sa zapínali na zips v prednej časti. Ja som si z toho zobrala iba strih a vynechala som úplne zips. Aká sukňa nakoniec vznikla? Pozrite do článku.
Prvý krát sme pri šití použili aj lepiacu pásku resp. vyzerá to ako plátno, ale vplyvom tepla sa rozpustí a zlepí dve časti dokopy. Použili sme to na pekné začistenie dĺžky aby nebolo vidieť šitie. Je to paráda, nakoniec som páskou prilepila aj menovky na staršie saká a kabáty :) Doniesla som si ju z Nemecka, ale určite to majú aj  Ale pekne poporiadku. 
Po dlhej úvahe sme urobili úzku sukňu s rozparkom v prednej časti. Kedže sme už dávnejšie umiestňovali rozparok dopredu, konkrétne na letných šatách, viem, že sa v tom nesedí až tak pohodlne a neustále sa musím kontrolovať. Preto je v oblasti ľavého stehna. Strih urobila mamina, ja som sa iba s otvorenými ústami pozerala ako všetko prepočítava a kreslí. 
Potom som strih vystrihla a už to išlo ľahko resp. som vedela čo mám robiť. Všetko pošpendliť, vyskúšať, zošiť, začistiť, podlepiť, vystrihnúť podšívku, urobiť pútka,a našiť menovku a pásik. Na pútka máme super trik, o ktorom som vám už isto písala. Používame saténové stužky, ktoré sú prišité na tričkách (aby sa nezošmykli z vešiakov).
Keď to takto píšem to to znie ako veľmi jednoduché a že sme to urobili za pár minút :) Ale opak je pravdou trvalo nám to niekoľko hodín a napríklad pásik urobila mama ja som už bola tak unavená, že som to nezvládla. Šijací stroj nechcel spolupracovať, preskakovala ihla, trhala sa niť, nemali sme vhodnú ihlu alebo stroj neviem, ale zvládli sme to. Voilá sukňa je na svete a čoskoro aj v outfite :)

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

2 komentáre:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)