DIY: záložky do knihy // pom-pom bookmark #1

Mám veľmi rada brmbolce a strapce. So strapcami som vám ukázala niekoľko DIY postupov, napr. ako si ozdobiť topánky, kabelku alebo poznámkový blok. Dnes sa zameriam na brmbolce, ktoré sa dajú urobiť veľmi jednoducho a môžete ich využiť na rôzne veci v domácnosti od rohov na vankúšoch, cez ozdobu na kľúče až po záložky do knihy. V tomto článku vám ukážem ako si vyrobiť práve záložky do knihy. Je to veľmi veľmi jednoduché a zvládnete to za pár minút. Ja som ich vyrábala, keď som bola chorá a nezvládala som ani sedieť :) Potrebujeme:
  • vlnu
  • maketa na brmbolce (plastovú alebo si vyrobte z papiera)
  • nožnice 

Postup na vyrobenie záložiek sa zmestí do jednej krátkej vety. Vyrobte si brmbolce a záložka je na svete :) Brmbolce robím podľa plastových makiet, postup TU, ale na výtvarnej výchove na ZŠ sme ich robili z papierovej predlohy. Môžete použiť aj vidličku aha postup TU. Nechajte si dostatočne dlhú šnúrku, ktorá bude trčať z druhej strany. 
Takéto záložky vyzerajú super v knižnici nech máte akokoľvek položené knihy :) Či už horizontálne alebo vertikálne. Je to aj krásna dekorácia, ktorú si zamilujete. Ja som si už vymenila všetky papierové záložky práve týmito chutnými brmbolcami. A na záver malá ochutnávka ďalšieho DIY postupu :) 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)