my library #7: motivačné a inšpiratívne knihy
Šlabikár šťastia 1, 2, 3 - Všetky tri knihy som dostala myslím, že na Vianoce alebo meniny (4 dni rozdiel, takže to nie je až tak podstatné). Sú dosť obsiahle a prečítala som zatiaľ dve. Tretí diel zatiaľ nemámv pláne čítať, pretože mám rozčítané iné knihy. Sú dosť obsiahne a tým, že si niektoré kapitoly čítaj aj dva tri krát tak mi to trvá niekoľko mesiacov, kým ich dočítam. Prvé dve boli fakt super. Druhá sem tam niečo opakovala čo bolo v prvej, ale vždy bolo vysvetlené prečo sa to opakuje. Ak máte radi motivačné knihy tak určite odporúčam.

1)"Autor vás nenútenou a pozitívnou cestou navedie k znovuobjaveniu vlastného dieťaťa v sebe, opäť z vás pokúsi stvoriť prirodzených bláznov a pošepne vám návod, ako sa stať bytosťou, ktorá zoberie vlastný život do svojich rúk, prevezme zodpovednosť za svoje činy a opustí súčasný Matrix. Baričák totiž neverí na zmenu cez politikov. Jeho rovnica je iná a jednoduchá: zmeňte seba, dajte to cez lásku deťom a tie zmenia zajtrajšok."

2) "Druhý diel Hiraxovho Šlabikára šťastia sa zameriava na sebapozorovanie ako spôsob spoznania a čistenia sa, vnímanie súvislostí pri veciach, ktoré sa nám neustále opakujú, začatie vnútorného dialógu, zbavenie sa zlozvykov a programov, ktoré nám škodia. Autor sa bude snažiť odpovedať, prečo sa človeku neplní to, po čom túži, ako urýchliť zámer (obetou a pokorou), prízvukuje dôležitosť vďačnosti, sebaodpustenia, zastavenia prehnaného ospravedlňovania a sebaobviňovania. Príde na riešenie následkov ohovárania, závisti, vzniku chorôb, skrytého pocitu viny s následkom karavany bolestí. Kniha opisuje model a vznik "obete", tichého energetického upíra, dôvody nízkeho sebavedomia a narodenie strachov v človeku, model agresívneho energetického upíra, zrod opičej lásky. V kapitolách zameraných na vzťahy sa Baričák upriamil na dôležitosť komunikácie, eliminovanie sporov a hádok, pochopenie, prečo si človek priťahuje "zlého" partnera. Kniha chce pozitívne motivovať k vykročeniu cesty sebapremeny a roztopenia duševných bôľov."

3) "Tretí diel Šlabikára šťastia nie je určený iba pre rodičov, ktorí hľadajú spôsob, akou formou dať svojim potomkom to najlepšie, ale aj pre duše, ktoré chcú pochopiť, prečo sú v nich strachy, konajú ako konajú, či sa im v niečom nedarí. Kľúč k bôľom dneška sa totiž nachádza v detstve, v spôsobe, ako k nám bolo pristupované, čo sme videli, cítili a zažili od momentu splodenia až po dospievanie."


Prvých 5 kníh som si kúpila, keď som mala veľmi zlé obdobie. Chodila som celá v čiernom (asi dva - tri roky), čo samozrejme odzrkadľovalo moje vnútro. Necítila som sa dobre, nevidela som zmysel života. Začala som čítaním Tajomstvo, kde som pochopila veľa vecí, nechala som si to prejsť hlavou a potom som si postupne kupovala ďalšie motivačné knihy a začala som sa na svet pozerať inak a dokonca som začala nosiť farebné veci a dnes vlastne nosím tie najšialenejšie farby sveta (dobre preháňam). Veľmi dobré knihy, ktoré som požičala už minimálne desiatim ľuďom v mojom okolí a následne som ich im aj kúpila, sú Žiadne stretnutie nie je náhodné a Štestí není náhoda. To sú tak pravdivé knihy a tak vám otvoria oči, že tomu ani nebudete veriť. Kým som tieto knihy nečítala, netušila som, že na knihu môžem byť nahnevaná. Normálne som sa s ňou "nerozprávala" a iba na ňu zazerala :DDDD Fakt tieto knihy by si mali prečítať úúúúúplne všetci.

Tajomstvo siedmich závojov - "Od autora bestselleru Tajomstvo príťažlivosti sŕdc! Vo svojej novej knihe rozoberá sedem síl, ktoré zahmlievajú naše vnímanie, a ukazuje nám, ako sa dá oslobodiť spod závojov zaužívaných schém, strachu, vnútorných konfliktov a sebaklamu. Cesta k pravde vedie cez odstránenie siedmich ilúzií, ktoré pred nami zahaľujú pravú skutočnosť ako závoje. Len čo si to uvedomíme a nadvihneme ich, všetko v našom živote bude oveľa jednoduchšie a uspokojivejšie: vyriešia sa konflikty, prehĺbia vzťahy, vytvorí sa priestor pre vnútorný pokoj a stabilitu. Konečne si budeme môcť zariadiť život podľa vlastných predstáv."

Tajomstvo - "Fragmenty Veľkého tajomstva sa po stáročia vynárali v ústnej tradícii, v literatúre a v náboženských či filozofických dielach. Po prvý raz sa všetky zlomky Tajomstva spojili v neuveriteľnom odhalení, ktoré zmení život toho, kto ho zažije na vlastnej koži. V tejto knihe sa naučíte, ako Tajomstvo používať v každej oblasti života – nech sú to peniaze, zdravie, vzťahy či šťastie – a v každej interakcii so svetom."

Žiadne stretnutie nie je náhodné - "Človek si často vytvára mylné predstavy o sebe aj druhých, čo negatívne vplýva na našu komunikáciu s okolím. Autor je presvedčený, že pri každom stretnutí s nejakým človekom sa môžeme niečo naučiť. Predkladá sériu jednoduchých nápadov, pohľadov, rád a cvičení, ktoré nám pomôžu pravdivo vidieť sami seba aj druhých."

Zbavte sa zlosti - Túto knihy som prečítala tak  do 1/3 pretože sa veľmi opiera o náboženstvo, takže som ju odložila a možno niekedy dočítam. "Autor radí, ako sa vyrovnávať so zlosťou cez odpustenie, porozumenie a smiech. Preniká do podstaty problému, pričom kombinuje múdrosť najlepších indických tradícií s osvedčeným a vedeckým poňatím západných filozofov a mysliteľov. Nechýbajú tu praktické návody a mnohé zmysluplné rady."

Štestí není náhoda - Druhá kniha švédského autora Kaye Pollaka následovala po velmi úspěšné první knize Žádná setkání nejsou náhodná, která byla přeložená do deseti jazyků. Je určená těm, kdo touží duchovně vyrůst a změnit svůj život. Útlá, leč moudrem nabitá knížka přináší řadu jednoduchých nápadů, pohledů a cvičení, která pomohou čtenáři vidět opravdově sebe samé i druhé a jednat v souladu s tím. Je to pomůcka pro každodenní život, k níž se můžete stále vracet a ve které můžete hledat odpovědi na otázky, jež vás trápi...

Netrápte sa pre maličkosti - túto knihu som si kúpila len tak, lebo mala pekný obal (srandujem - kvôli názvu samozrejme). Tieto knihy sú veľmi podobné od šlabikára šťastia cez tajomstvo, ale v každej je to napísané trošku inak a niečo je pridané. Vždy je dobre si pripomenúť, že nemá zmysel stresovať sa pre hlúposti  :)  "Všetci by sme radi žili pokojnejším, menej stresujúcim spôsobom života. Ako však zistiť, čo je v živote skutočne dôležité a čo sa tak javí iba na povrchu? Táto kniha nás jemným a povzbudivým spôsobom učí rozlišovať nepodstatné záležitosti všedného dňa od dôležitých vecí a nezveličovať každodenné problémy. Ukazuje, že aj drobnými zmenami v živote sa dá dosiahnuť pocit šťastia."

Mikropredsavzatia  - Knihu som dostala na meniny a zatiaľ som prečítala polovicu. Aktuálne mám chuť na nejaký román, takže čítam iný druh. "Táto kniha vám pomôže meniť váš život postupne, jednoducho, bez stresu a natrvalo. Lebo aj keď si stále dávate nejaké predsavzatia, vaše odhodlanie a pevná vôľa časom ochladnú. Porazia ich dlhoročné návyky a rutina bežných dní.  Caroline Arnold však prichádza s účinným a systémovým riešením, ako sa svojich rozhodnutí držať a predsavzatia si splniť. Všetky „veľké zmeny“ rozdeľuje do čiastkových cieľov a vo svojej knihe opisuje praktický návod, ako ich dodržať. Keďže jej teória zlepšenia života vďaka mikropredsavzatiam sa opiera o malé a postupné zmeny, človek nie je nútený robiť radikálne a často dosť vyčerpávajúce obraty v živote."
Nasledujúce štyri knihy si už vôbec nepamätám či boli dobré alebo zlé :-/ O nákazlivosť šťastia som zatiaľ nečítala.  Kedže som ich sem chcela zaradiť, tak si aspoň prečítajte obsah. Viem iba, že som ich prečítala veľmi rýchlo.

Myšlienky a úvahy -  "Výber z myšlienok a úvah chce uľahčiť orientáciu v chápaní duševného sveta zakladateľa psychoanalýzy a zároveň priblížiť hlavné okruhy problémov a témy, ktorými sa zaoberal. Ukážky z Freudových prác sú preto zvolené tak, aby poskytli celkový a čo najkomplexnejší pohľad na psychoanalýzu a jej aplikácie v rozličných oblastiach i na život jej tvorcu. Zároveň však tieto texty nie sú natoľko teoreticky náročné, aby bežnému čitateľovi neposkytli skutočný čitateľský zážitok a aby ho neviedli a nepodnecovali k vlastným úvahám o človeku a jeho mieste v celku bytia."

Výnimoční - "Výnimoční sú rozprávaním o úspechu, ktorého hrdinami sú právnici, vrcholoví športovci, softvéroví magnáti, ale aj dvanásťročná školáčka či hyperinteligentný farmár, ktorý nikdy nedoštudoval. Mozaikou príbehov Gladwell postupne narúša mýtus individuálnej zásluhy, inteligencie a ambícií ako predpokladov úspechu a odvracia pohľad od úspešných a výnimočných na ich okolie. Či sa človek stane hviezdou, vrcholovým športovcom alebo úspešným podnikateľom, závisí aj od toho, kedy a kde sa narodí, aké má rodinné zázemie, či bude mať možnosť tvrdo a dostatočne dlho pracovať a aké dedičstvo preberá z kultúry, v ktorej žije. To všetko vytvára príležitosť, ktorá je pre úspech prinajmenšom taká dôležitá – ak nie dôležitejšia – ako kvality jednotlivca. Gladwell tvrdí, že ak chcete byť miliardárom zo Silicon Valley, záleží na tom, v ktorom roku ste sa narodili, a ak chcete byť úspešným pilotom, dôležité je miesto vášho narodenia. Život výnimočných ľudí sa odvíja podľa zvláštnej a prekvapujúcej logiky a vysvetlením tejto logiky Gladwell ponúka fascinujúci a provokatívny vzor na čo najväčšie využitie ľudského potenciálu."

Nástroje -  "Životné ťažkosti sa nikomu z nás nevyhýbajú. Tradičný terapeutický prístup upriamuje pozornosť do minulosti, no my potrebujeme riešenie tu a teraz. Nástroje nám ho ponúkajú. Autori využívajú jedinečný súbor cvičení – nástrojov –, vďaka ktorým sa naše problémy stanú odrazovým mostíkom k životnej zmene. Prekážky sa zmenia na príležitosti – nájdime v sebe odvahu a rozhodnosť, tvorivosť a pevnú vôľu! Phil Stutz a Barry Michels dlhé roky úspešne využívajú nástroje v terapeutickej praxi a táto revolučná metóda sa teraz dostáva aj k čitateľom na celom svete. Presvedčte sa sami, ako to môže obohatiť váš život"

O nákazlivosť šťastia - táto kniha - s výnimkou pár častí - je zostavená z fejtónov, ktoré autor publikoval v rokoch 2006 -2009 v Sme a v rokoch 2006 -2007 v Hospodárskych novinách. 

Dobrý šéf zlý šéf - Knihu som si kúpila počas štúdia na vysokej škole. Veľmi rada čítam časopis Profit, čo mi vlastne zostalo až do teraz, a niekedy tam bývali odporúčania na knihy, teraz to tam asi tiež je, len to už tak nesledujem. Kniha nemala síce nič spoločné s mojou prácou alebo štúdiom, ale mňa veľmi zaujímajú takéto "psychologické hry" a potom som vedela lepšie odhlasiť aj správanie nadriadeného :) Viem, že som ju čítala dva krát a na okraj som si písala poznámky, viem, že niekto neznáša písanie do kníh, ale ja to robím, hlavne do takýchto, ktoré ma majú niečo naučiť. "Ako sa stať dobrým šéfom svojim podriadeným? Ako ich svojimi zásahmi a príkazmi motivovať a neznechutiť? Ako byť prísny ale spravodlivý? Ako byť dôsledný a zároveň neubíjať tvorivosť? Ako organizovať porady tak, aby sa nezmenili na nudné stretnutia zívajúcich zamestnancov? Odpovede nielen na tieto otázky nájdete v knihe Dobrý šéf, zlý šéf. Autor využíva množstvo výskumov a skutočných prípadov, na ktorých ilustruje nielen mentalitu, osobnosť a činy skvelých šéfov, ale zdôrazňuje tiež chyby, ktoré občas urobia aj tí najlepší, no najhorší ich opakujú zas a znova."


Hľadanie seba samého - túto knihu mám z antikvariátu a veru som ju ešte nečítala.Jak uspěť úplně ve všem - Túto knihu som dostala od môjho bývalého šéfa, ktorý bol fakt super a veľa ma naučil. Keď odchádzal, tak mi venoval túto knihu a musím vám povedať, že som sa opäť veľa naučila a je super. Naučí vás ako sa správať v rôznych situáciach a hlavne ako reagovať a podobne. V tom čase som menila pozíciu a presne niečo takéto som potrebovala, pretože som potrebovala aj zmeniť svoje návyky a komunikáciu. "Úsilí vám pomůže dostat se daleko, ale k opravdovému úspěchu potřebujete také být moudrý. Autor těchto 31 krátkých „konverzačních“ kapitol, odborný poradce a guru kanadských podnikatelů Lyman MacInnis vytvořil profesionálního průvodce pro ty, kdo touží překonat limity své osobnosti a chtějí být takoví, jako ti, ke kterým vždycky vzhlíželi."


Umění vyjednávat - Najbližšie tri knihy som si kúpila počas prvých rokov štúdia na VŠ a prvých rokov práce na TPP. Jednoducho som rada čítala motivačné knihy a knihy, ktoré ma naučili ako sa správať resp. ako správne reagovať v rôznych situáciách. Všetky boli veľmi nápomocné a naučili ma veľa.  "Síla je založena na vnímání - pokud si myslíte, že jste na to skutečně přišli, pak jste na to skutečně přišli. Pokud si myslíte, že to nechápete, dokonce i když jste na to přišli, pak to ve skutečnosti nechápete. Mnoho praktických rad, tipů a triků jak přesvědčit druhou stranu, aby chtěla to, co vy."


Jak vybudovat a posilit sebaduvěru Jak se nám daří ve studiu či práci, v lásce, blízkých i formálních vztazích, ale i ve sportu — vlastně téměř ve všem, o co se snažíme — souvisí s tím, jak se díváme sami na sebe, jaké máme sebevědomí, sebedůvěru. Výzkumy ukazují, že malá sebedůvěra (projevující se negativním pohledem na sebe) souvisí s řadou potíží, mezi které patří například deprese, sebevražedné myšlenky, poruchy příjmu potravy, sociální fobie, manželská nespokojenost, problémy v práci. Pokud si uvědomujete, že máte některý z těchto problémů, a je vám jasné, že malá sebedůvěra mu předcházela, je tato kniha určena vám. Autor vás zde seznámí s různými přístupy, jak změnit svůj vnitřní svět tak, aby jste byli schopni postupně zvyšovat svoji sebedůvěru. Jednotlivé kapitoly a příběhy vám ukáží, jak problémům se sebedůvěrou porozumět, pomocí cvičení si vyzkoušíte nové způsoby, tentokrát už sebevědomého chování.


Ako kopú múzy - Knihu mám z antikvariátu a veľmi ma zaujala tým, že je to písané formou rozhovoru s rôznymi osobnosťami z oblasti umenia. Odpovedajú na otázky o tom kde hľadajú inšpiráciu alebo čo ich inšpiruje jednoducho "ako kopú múzy" :) "Tieto rozhovory vznikali pre potrebu mládežníckeho týždenníka Smena na nedeľu, ale kdesi v pozadí ich vzniku bola aj túžba prezentovať ich knižne. venujú sa preto poväčšine problémom, ktoré majú širšiu a hlbšiu platnosť ako iba týždeň, dva, majú ambície prežiť o čosi dlhšie. Napriek tomu, že každý rozhovor, chtiac, či nechtiac, je zakotvený presne v čase, keď vznikol viaže sa na objektívnu reálnu situáciu i na stav myslenia a poznania toho, kto odpovedal, ale aj toho, kto sa pýta. Pravda, snažil som sa, aby tieto rozhovory - aspoň viaceré z nich - boli nie iba slovom o čase, ale aj dokumentom doby. Mnohé nám totiž bez zaznamenania mizne z pamäti a do archívov po noviny býva ďaleko a nepohodlne. Na rozhovory som si vybral umelcov, ktorí sa ešte nedostali do veku klasikov, ale ktorých prácu si úprimne vážim, obdivujem ju. Je to práca, o ktorej už dnes možno povedať, že nadlho poznamenala kultúrny život na Slovensku, prínos týchto umelcov je viac ako moemntálny. Tento výber je preto subjektívny. Nazdávam sa, e som na to mal právo." Ján Kamenistý, autor. V knihe nájdete rozhovory napríklad s Jozefom Bednárikom, Petrom dvorských, Pavlom Hammelom alebo Milanom Lasicom. 

Jak úspěšně prezentovat a přesvědčit -Túto knihu som si kúpila už poriadne dávno. Bolo to v čase keď som začala študovať na vysokej škole a potrebovala som sa naučiť prezentovať svoje projekty resp. práce a podobne. Už si ani poriadne nepamätám o čom bola, priznávam, ale viem, že mi pomohla a potom som ju požičiavala ešte pár známym. "Je pro vás a vaši firmu důležité, aby vaše prezentace byly kvalitní, zapamatovatelné a účinné? Jsou prezentace součástí vaší obchodní strategie, nebo je používáte zcela nahodile?  Klíčovým pojmem dnešního obchodního světa je "odlišnost". Tento pojem označuje to, čím vaše firma osloví klienta lépe než konkurence. Mezi lišící se faktory patří bezesporu cena, kvalita produktu, jeho spolehlivost atd. Ale to není všechno. Klienti jsou často ochotni zaplatit vyšší cenu výměnou za lepší kvalitu či výjimečnou pozici. A naopak budou ochotni akceptovat nižší kvalitu, jestliže se nevymkne určité mezi a dostanou-li lepší cenu a větší slevy.  Ať už je odlišujícím se faktorem vaší firmy cokoliv, vaši klienti by o tom měli vědět. Musejí si být jisti, že co vy nabízíte za své ceny atd., plně odpovídá jejich požadavkům. V praxi to znamená, že je pouze jediný způsob, jak vaši firmu odlišit od jiných, a to schopnost přesvědčit, tedy prezentovat. A zhodnotím-li všechny prezentace, co jsem za celá ta léta viděl, musím uznat, že by se nám všem, mladým obchodním zástupcům i výkonným ředitelům, hodil intenzivní kurz o prezentacích a jejich provádění. A právě o tom je tato kniha."


Yoga Girl - Knihu Yoga Girl som objavila na dovolenke v Nemecku na stolíku. Chytila som ju do ruky, že si ju aspoň prelistujem. Začala som čítať úvod, potom prvú kapitolu, druhú a vlastne som ju zhltla na jeden dych. Je to úžasný príbeh Racher Brathen, ktorá je dnes uznávala lektorka jógy, vyrozprávala svoj životný príbeh ako prešla od alkoholu a flákania sa k jóge, našla si manžela, zmysel života, presťahovala sa na Arubu a dnes ju sledujem na insta stories, je plná energie, momentálne čaká miminko a pripravuej sa na domáci príbeh. Táto kniha je veľmi silná inšpirácia a odporúčam ju prečítať každému. Knihu som si nakoniec kúpila a listujem si v nej každú chvíľu :). "Kniha z rebríčka bestsellerov NEW YORK TIMES od učiteľky jogy, ktorú každodenne na sociálnych sieťach sleduje viac ako milión fanúšikov po celom svete. Rachel Brathen sa preslávila svojím inšpiratívnym účtom na Instagrame s tematikou jogy (@Yoga_Girl), ktorý patrí medzi najsledovanejšie na svete.  Rachel Brathen sa rozhodla podeliť o svoje inšpiratívne príspevky s ľuďmi z celého sveta. V knihe Yoga Girl - Moja cesta čitateľom po prvýkrát postupne odhaľuje svoj životný príbeh od nešťastného detstva a deštruktívneho dospievania v rodnom švédskom meste, cez dobrodružstvá v kostarickej džungli až po nádherný a bohémsky životný štýl, ktorý si pomocou jogy a meditácie vybudovala v Arube." 

Ďalšie zbierky kníh na témy: #1 Paríž#2 životopisy módnych návrhárov, #3 oblečenie a šitie #4 móda a styling #5 druhá svetová vojna #6 hrady, zámky, mestá #7 motivačná literatúra #8 jazyky
******
Viac o knihách v záložke  >>> KNIHY
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

  1. Určitě si nějaké přečtu! četla jsem Tajemství a druhý díl! a Miluj svůj život BEAUTYPUSINKA

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)