DIY: premeňte obyčajný pohár na originálnu dekoráciu // z pohára váza pár minút

Milujem kvety. Najradšej by som ichmala vždy čerstvé kvety v každej jednej miestnosti. Niekdy v období medzinárodného dňa žien sme mali doma hotové kvetinárstvo. Kvety som dostala v práci, od Tomáša a jednu kyticu tulipánov som už mala doma. Zistila som, že ich nemám do čoho dať. Všetky vázy boli plné a tak mi napadlo, že ich dám do pohára. Kedže som chcela aby kvety nevyzerali, že sú len tak položené na stole, rozhodla som sa, že pohár ozdobím. Inšpirujte sa a využite tento tip, ak napríklad nemáte po ruke vázu :)pomôcky:
  • rozetky
  • špagát
  • nožnice
  • pohár na zaváranie
  • kvapka lepidla (nie je potrebné)
  • kvety :)
Ako prvé pohár poriadne očistite a odstráňte z neho etikety a lepidlo. Samotný pohár s kvetinami vyzerajú pekne aj takto, ale ja som jeho vzhľad trošku vylepšila. 
Zoberte si dve alebo tri malé rozetky, množstvo prispôsobte veľkosti pohára. Môžete si ich pripevniť kvapkou lepidla, ale išlo to aj bez neho.  Potom už iba rozetky omotajte prírodným špagátom alebo stuhou a pekná váza a dekorácia v jednom je na svete. 
Rozetky kúpite v papiernictve, v DM a raz som ich videla aj v 101 drogerie. Tieto malé som nemohla veľmi dlho nikde nájsť, už som ich chcela použiť aj na vianočné darčeky, tak som si kúpila trošku väčšie. Nakoniec som úplnou náhodou našla takéto malé okrúhle na dovolenke v Nemecku v jednom papiernictve :)
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

3 komentáre:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)