4 rýchle kroky ako poskladať rolák, aby nezaberal veľa miesta

Roláky nepatria k môjmu najobľúbenejšiemu kúsku, ale v tomto období ich nosím celkom rada. Je to hlavne z dôvodu, že sa mi už nechce nosiť hrubý šál, a tak si oblečiem rolák, ktorý ráno udrží môj krk v teple a poobede, keď si kabát rozopnem, tak rolák stále príjemne hreje, ale tým, že (aspoň tie moje) sú voľnejšie okolo krku, nijako ma neobmedzujú. Nemusím v rukách alebo kabelke nosiť šál, ktorý mi iba zavadzia. V nedávnom článku som vám ukázala trik ako zavesiť elegantné nohavice na vešiak tak, aby sa nezošmykli "savile row fold". Dnes vám ukážem zaujímavý spôsob na skladovanie rolákov, ktorý možno používate aj vy, možno ste ho už videli, ale mne to príde veľmi praktické a preto som sa rozhodla podeliť sa s vami s týmto postupom. Ak už máte v pláne roláky odložiť na zimný spánok, takisto sa môžete inšpirovať, ako ich "bezpečne" uskladniť.Rolák mi v skrini vždy zaberal veľa miesta už tým, že je objemný a ešte viac ma dokázalo vytočiť, keď časť okolo krku (budem to volať rolák) sa pokrčil a potom to vyzeralo príšerne. Vždy som ich skladala klasicky ako každý iný sveter alebo tričko len s tým, že som rolák buď nechala takto vzadu, alebo som ho preložila smerom k stredovej časti. Vždy ale vždy keď som niečo z komínika vyberala som zachytila aj rolák alebo rukáv a celý sa mi to rozpadlo. Ehm preto som ich začala ako keby baliť, aby sa to už neopakovalo. Ide o štyri kroky, v ktorých doslova zbalíte sveter do roláku a už sa vám nikdy nerozpadne, nezošmykne a nebude trčať rukáv a podobne. 
1. KROK vložte obidve ruky do roláka, predtým si samozrejme sveter poskladajte ako zvyčajne
2. KROK chyťte z vnútornej strany sveter obidvoma rukami, za hornú časť palcom a spodnú časť ostatnými prstami (urobte také kliešte)
3. KROK prevlečte rolák z vonkajšej strany svetra
4. KROK vyrovnajte  a uhlaďte


Voilá a krásna kôpka je na sveter.  Takto zabezpečíte, že rukáv nikdy nebude trčať a ak máte pevnejší rolák, tak si sveter ešte aj zmenšíte a nezaberie vám veľa miesta v skrini. Šikovné, čo poviete?

******
Ďalšie tipy a triky nájdete v záložke >>> TIPY A TRIKY
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)