tailoring: material for spring collection 2017 // látky na nový jarný šatník

Cez víkend som premiestňovala svoje veci na šitie do väčšej skrinky, lebo sa akosi "rozrástli", a rovno som si urobila aj malé (pred)jarné upratovanie. Vytriedila som zvyšky látok, ktoré už naozaj nevyužijem ani len na pútko na zavesenie a látky ktoré ešte dokážeme využiť som pekne poukladala a uložila do poličky. Zistila som, že mám ešte dve látky (asi) z minulého leta, jednu ešte staršiu, dve z Vianoc a jednu na prerobenie. Rovno som si sadla k stolu, zobrala som si ceruzky a skicár a začala som uvažovať, čo z nich ušijeme. Pospomínala som si, na čo som si ich kúpila a prípadne iba upravila trošku strihy a podobne. Z jednej látky však nie a nie prísť na to čo z nej ušiť. Prečítajte si čo z látok plánujeme ušiť.
1. blúzka 
V tejto peknej kôpke chýba ešte biela látka s čiernymi pásikmi, ktorá je na letnú blúzku bez rukávov. Na fotke nižšie je druhá zdola. Rozmýšľam, že na blúzku pridám pár volánov buď na predný lem alebo na rukávy alebo spodnú časť. Uvidíme, keď sa do nej pustíme, čo všetko nám dovolí, či jej máme dosť :)

2. koženková sukňa
Látku sme kupovali niekedy v novembri a sukňu sme ušili minulý víkend. Je vskutku nádherná :) Vymyslela som si rozparok v prednej časti a pôsobí veľmi elegantne. Veľmi sa mi páči, že sa dá nosiť aj s vysokými lodičkami aj s nízkymi balerínkami. Články s koženkou, nie len sukňou, mám pripravené na marec.

3. asymetrická blúzka
Ružovú látku, popol z ruží, sme kúpili poriadne dávno. Myslím, že v Ružomberku. Kupovali sme ju na takúto asymetrickú blúzku, ktorá ešte stále nie je na svete, ale verím, že so zvyšujúcimi sa teplotami sa zvýši aj moja chuť do realizácie. Látka je šifónová, takže sa to bude celé pri šití hýbať a bude to trošku náročnejšie, ale to zvládneme.

4. (asi) šaty
Čierno- bielu látku som dostala na Vianoce od maminy. Hmm ale čo z nej len ušiť. Určite chcem šaty, len neviem aké. Prestrihnuté v páse? Rovné? Púzdrové? Nakoniec som usúdila (nákres ale nemám), že by z nich boli krásne šaty rovného alebo Ačkového strihu a v hornej časti od ramien po prsia do večka by bol našitý volán. Už dlho túžim po takej blúzke, tak prečo nie hneď šaty. Rukáv by mohol byť 3/4 alebo krátky. Rozhodneme sa priamo pri šití.

5. čierno-biele šaty s golierom
Tieto šaty sú už na svete. Pozrite outfit a proces šitia. Slúžili mi iba ako inšpirácia, tie moje sú úplne iné a pritom veľmi podobné. 

6. šortky do práce na leto
Z modrej látky, ktorú vidíte na fotke uloženú úplne na vrchu plánujem už druhé leto ušiť šortky :) Mali by byť elegantné, dlhšie, aby som ich mohla nosiť aj do práce. Toto leto ich už ušijem.

Medzi látkami z ktorých by sa dalo ešte niečo ušiť je aj zvyšok z tartanového saka. Možno na vestu alebo sukňu, ale to zatiaľ v pláne šitia nemám, to iba keby som sa veľmi nudila :)

******
Ďalšie refashion projekty, prerábky oblečenia >>> RE-FASHION
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

2 komentáre:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)