refashion: ako som si upravila šaty po babke na trendy kúsok

Čierne úpletové šaty som kúpila v second hande v októbri 2015.  Pár týždňov som rozmýšľala ako ich upravím a usúdila som, že strih mi vyhovuje aj farebná kombinácia a upravím iba detaily, aby boli súčasné. Rozpárala som ich a .... zabudla som na ne až do minulého víkendu, keď som mala neskutočnú chuť niečo šiť a hlavne vyskúšať nový overlock. Šaty boli dokonca aj zošpendlené, takže sme sa do nich pustili. Tento víkend som nazvala #blackday pretože sme jeden deň šili čierne šaty a v nedeľu čiernu sukňu, ale o sukni v inom článku. Pozrite sa ako vznikli nové čierne šaty s bielym golierom.
Šaty mali pevný strih do Ačka, ktorý mám veľmi rada. Stačilo ich iba trošku zúžiť. Zúžili sme ich aj na rukávoch. Golier mal nemoderný tvar a strih, tak sme ho úplne vymenili. Šaty sa zapínali vpredu na zips, ktorý sme takisto zrušili. Zapínanie sme presunuli do zadu na gombík a urobili sme slzičku. Šaty sme teda zošili podľa označeného zúženia, ale museli sme si dať pozor, pretože nás obmedzovali vrecká, ktoré som chcela ponechať.
Po zúžení vyzerali šaty skutočne pekne a hovorím si, že by mohli aj takto zostať :) Ale pokračovali sme ďalej. Zúžili sme rukávy a skrátili sme ich na "hodinkovú" dĺžku t.j. taká nad zápästie, tak aby bolo vidno hodinky a náramky. 
Na novom overlocku sme všetko krásne zanitkovali, aby sa nič nepáralo a vyzerá to božsky :)
Mama vystrihla nový golier zo zbytkov saténu, ktorý sme našli doma. Bol trošku lesklý a tým sme dosiahli súčasný, moderný a trendy vzhľad šiat. Ak by sme ponechali úpletový, šaty už nepôsobili tak pekne a elegantne.
Potom ma mama naučila ako sa robí pútko a neverila som, že sa dá cez taký malý otvor prevliecť toľko látka, ale dá sa to :) 
Nakoniec sme upravili aj vrecká. Ako prvé som chcela manžety v bielej farbe aj na rukávy, ale bolo toho už príliš, tak som si vybrala iba vrecká. 
Najprv sme odpárali patky a potom aj celé vrecká. Odpárali čierne časti a nahradili ich novými bielymi, ktoré sú z rovnakého materiálu ako nový golier.  Prišili sme dĺžku a voilá šaty sú na svete.
Predtým a potom. Dozvedela som sa, že takéto šaty sa nosili keď som bola malá, myslím tie pôvodné, materiál už asi nikde nekúpite, ale my sme ich dokázali pretvoriť na moderné a na prvý pohľad vyzerajú ako nové. Čo poviete páčia sa vám?

******
Ďalšie refashion projekty, prerábky oblečenia >>> RE-FASHION
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

3 komentáre:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)