narodeninové darčeky zblízka // šijací stroj Singer a objektív Tamron


V článku new in: january som spomínala, že som na okrúhle narodeniny dostala veľa krásnych darčekov. Vlastne ešte teraz vo februári nejaké dostávam, čo ma vždy príjemne prekvapí :) Dva z nich vám chcem však predstaviť v detaile, pretože sú to veci, po ktorých som tajne (aj nie tajne) túžila a zaslúžia si viac ako jednu fotku v súhrnnom článku o novinkách. Ako už z názvu, aj úvodnej fotky, vyplýva je to šijací stroj, overlock Singer a objektív Tamron , travel zoom 18-200 mm. Fotenie aj šitie je moja vášeň, takže ich určite využijem na sto percent. Šijací stroj som dostala od maminy a objektív od Tomáša. Obidva darčeky ma veľmi veľmi potešili. Pozrite si na týchto krásavcom zblízka :) // SINGER 14SH754
Tak toto som teda naozaj nečakala. Na Vianoce sme sa rozprávali s bratom (dvojičkou) a mamou, čo nám chce kúpiť na okrúhle narodeniny. Zhodli sme sa, že nejaký šperk na pamiatku. Mne prsteň s perličkou, ktoré milujem, a bratovi hodinky. Asi si ma viete predstaviť aká som bola prekvapená, keď na mňa čakala mega veľká krabica, do ktorej by sa zmestilo aj sto krabičiek s prsteňmi :) Podľa pohľadnice, na ktorej bol šijací stroj, som už tušila, že to bude asi niečo so šitím a bol to overlock. Wooooooow. Spomínam si, že niekedy ešte v septembri mama spomínala, že mi kúpi overlock, ale uzavrela som to s tým, že je to príliš drahé a viac sme sa o tom nerozprávali. A už mám jeden vlastný. No som poriadne vytešená, konečne budem mať všetky šaty profesionálne obnitkované :) Na tomto stroji sa dajú šiť aj veľmi elastické látky a má neuveriteľne veľa funkcií, ktoré som ešte nestihla prelúskať, preto prikladám iba fotku z krabice a nejaké info, ktoré som našla v návode. Testovať ho budeme už túto sobotu :) Len si asi musím dokúpiť viac nití, pretože do stroja idú až štyri :) Z rýchleho prelistovania som zistila, že stoj má až šesť rôznych stehov, rôzne overlockové šírky, špeciálne ihly,  a keď som videla jeho "črevá" tak si hovorím, že je tam toho trošku veľa :D súčasťou sú aj skrutkovať a podobne, takže tu už ide o vážne veci :) Návod je na dvadsiatich štyroch stranách s nákresmi, ktoré sú veľmi nápomocné :) Stroj je oproti môjmu šijaciemu úplne ľahulinký. Veľmi sa teším. 

// TAMRON 18-200 mm
Naopak keď sme sa rozprávali s Tomášom, čo mi má kúpiť na okrúhle narodeniny, ako prvé som ho zrušila so šperkami, náušnicami a podobne, lebo nič také nenosím. Povedala som nech vymyslí niečo originálne, že naozaj nepotrebujem štrasové náušnice, ktoré budú ležať v šuplíku.Prípadne nech začneme chodiť na plesy a podobne, takže si to rýchlo rozmyslel. Ale aby to nevyznelo zle, ja som vďačná za každý darček. Nakoniec sme sa zhodli, že mi prispeje na môj vysnívaný objektív - travel zoom. Chcem ho od vtedy ako som mala zapožičaný z Nikonu Nikkor 18-140mm f/3.5-5.6 (TU som s ním fotila jarnú prírodu). Tento objektív je veľmi drahý a tak sme sa rozprávali v Nemecku ešte v lete s jedným predajcom a okrem nikkoru nám odporučil aj objektívy Tamron. Ja som s tým dlho vnútorne bojovala, že je to fejk a podobne, potom Tomáš o tom veľa čítal, informovali sme saj na Slovensku a v podstate sa všetky názory zhodovali na tom, že ak nefotím profesionálne tak si môžem kľudne kúpiť aj Tamron, nie je to fejk ale je to jednoducho iba iný výrobca objektívov. Keď sme zistili, že tento objektív je oproti Nikkoru veľmi lacný (ale stál aj tak dosť) tak sme do toho išli. Keď sme ho kupovali, tak bol ešte aj v zľave pretože to bol posledný kus. Úplne som si ho zamilovala, a na výlety už budem nosiť iba tento objektív a nebudem musieť nosiť dva resp. ja som väčšinou nakoniec nechala zrkadlovku doma lebo zaberala veľa miesta a bolo to aj ťažké na nosenie a vždy som skončila pri olympuse a nikone P310 :) Konečne budem častejšie využívať aj statív :) Takže teraz využívam Tamron 18-200 mm na cestovanie a výlety a Nikkor 35 mm na outfity :)

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)