DIY: valentínsky srdce z filcu // darček vhodný pre ňu alebo ako dekorácia

Druhý v poradí valentínsky foto postup je srdce z filcu. Spomíante si ako som vám cez Vianoce sľúbila, že výplň, ktorú použijete na filcové ozdoby ešte využijete? Tak teraz je ten správny čas. Ak ste šetrili filcom dokúpiť si nemusíte vôbec nič. Na výrobu valentínskych filcových sŕdc budete potrebovať približne pol hodinu a hrajúcu zamilovanú hudbu v pozadí :) Okrem foto postupu na konci článku nájdete aj odporúčania komu a ako srdiečko darovať, prípadne nápady a inšpirácie ako si vyzdobiť srdiečkami kanceláriu alebo rovno celý byt. Inšpirujte sa ďalšími foto postupmi vo valentínskom duchu TU

// pomôcky:
 • filc
 • nožnice - na papier, na látku, orezávačky
 • ceruzka
 • krieda
 • papier
 • ihla a niť
 • šijací stroj (nemusí byť, dá sa to aj ručne)
 • výplň 
 • pomocné špendlíky (voliteľné)
 • ozdobná stužka (voliteľné)
 • bavlnka na vyšívanie (voliteľné)// postup:
Ako prvé si vyberieme predlohu na srdcia. Aby som zbytočne nemusela tlačiť, tak som použila tablet, z ktorého som si srdce obkreslila. Veľkosť je na vás, ale myslite na to, že z kraja vám ubudne 0,5 cm a musíte ich ešte otočiť, preto radšej nepoužívajte úplne malinké srdiečka akokoľvek roztomilo to bude vyzerať na obrázku :)  Potom srdce prekreslite na filc a vystrihnite. Na jedno srdce potrebujeme dve srdiečka, takže si nastrihajte dostatočné množstvo. 
Potom si buď pomôžte špendlíkmi, alebo jednoducho zošite dve srdiečka dokopy, tesne pri kraji. Na jednej strane, odporúčam zo skúseností, na rovnej, nechajte malý otvor cez ktorý potom srdiečko otočne, tak aby šitie bolo dnu. Vypchajte srdce výplňou a dieru, cez ktorú ste srdce otáčali a vypchali ručne zašite. Voilá a srdce máme na svete.

// ako sa dá srdce použiť a komu ho môžete darovať?

1) Handmade dušičke, ktorá rada tvorí, šije alebo pri svojich výtvoroch používa špendlíky, ktoré vám pravidelne skončia zapichnuté v nohe, môžete vytvoriť srdiečko, do ktorého pridáte viac výplne, aby bolo poriadne mäkké a dali sa do neho pichať špendlíky. Takto môžete zabaliť do celofánu, pribaliť ešte jednu krabičku špendlíkov,niečo sladké, celý balíček previazať veľkou stuhou a darček je na svete. Odporúčam aj nejaký ten živý kvietok, ktorý vždy poteší. 

2) Pre romantickú dušu, ktorá sa z tohto sviatka veľmi teší a rada všetko dekoruje. Srdiečka môžete podarovať len tak, napríklad v hrnčeku, ktorý ste už urobili, alebo sa chystáte vyrobiť (pozri postup TU). Srdiečka vyzerajú pekne aj v priesvitnej váze alebo miske položené v strede stola namiesto keksíkov. Opäť pridajte čokoládu alebo niečo čo má obdarovaná osoba rada a darček je na svete.

3) Vytvorte si doma alebo v kancelárii valentínsku atmosféru (kľudne aj týždeň vopred). Prišite k srdiečkam saténové stužky a zaveste na držiaky skriniek alebo vešiaky. Krásne budú vyzerať aj na vetvičkách vo váze. 

Ak sa vám zdajú srdiečka príliš jednoduché, použite bavlnku na vyšívanie, tak ako v prípade vianočných ozdôb. Nazabudnite, že ak chcete ručne vyšívať niečo pekné na srdiečka, urobte tak pred samotným zošitím dvoch časti dokopy. T.j. najprv vystrihnúť, vyšiť a až potom zošiť a vypĺňať. Vyšiť môžete meno, nápis "ľúbim ťa" alebo niečo osobnejšie. Fantázii sa medze nekladú :)******
Valentínska inšpirácia >>> DIY / Valentín
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)