DIY: valentínsky hrnček // darček vhodný pre ňu aj pre neho

Čím zvyknete obdarovať svoju lásku na Valentína? Oslavujete vôbec tento sviatok. My len tak decentne, keď už sú všade tie srdiečka, tak sa necháme zlákať a obdarujeme sa aspoň sladkosťami, ktoré máme radi :) Ak chcete obdarovať svoju lásku alebo aj rodičov, súrodencov alebo kolegov, na ktorých vám záleží, niečim originálnym, pripravila som pre vás foto postup ako vyzdobiť obyčajný hrnček a vdýchnuť mu tak valentínskeho ducha. Všetky valentínske foto postupy a návody nájdete v záložke DIY/valentín.
potrebujeme:
  • jednofarebný hrnček
  • fixku na porcelán (sklo)
  • prípadne ceruzku, alebo papier ako predlohu


Dôležité je, aby mal hrnček pekný tvar uška. Ako vidíte existuje ich neúrekom, ale vy si vyberte práve ten hrnček, ktorého uško pripomína polovicu srdiečka. Hrnček môže byť akejkoľvek farby, veľkosti, len k farbe hrnčeka prispôsobte aj farbu fixky. Ja som zvolila biely, pretože bol najlacnejší. V pepco stál 0,49 EUR a väčší 0,98 EUR. Fixku som si kúpila cez Vianoce, ktorou som ozdobovala pohár a sľubovala som vám, že fixku ešte využijeme, a práve teraz je ten moment :) 
Na hrnček si ceruzkou nakreslite druhú polovicu srdiečka alebo si obkreslite na papier uško hrnčeka a prekreslite/prilepte na hrnček alebo začnite kresliť priamo bez predlohy, tak ako ja. Fantázii s amedze nekladú, a preto môžete postupovať tak ako to cítite. Bodky, malé čiarky, súvislé čiary v tvare srdca, ktoré sa budú zväčšovať alebo ako slnečné lúče zo stredu smerom von :) 
Potom nechajte chvíľku zaschnúť a darček je na svete. Fixka na porcelán schne takmer okamžite. Ak si nie ste istý, či osoba, ktorej chcete hrnček darovať, je pravák alebo ľavák, odporúčam nakresliť rovnaký motív na obidve strany. Nič tým nepokazíte :) Na záver zafixovať v rúre ;)

******
Valentínska inšpirácia >>> DIY
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

3 komentáre:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)