Moje obľúbené DIY projekty sú spojené s kancelárskymi potrebami ako zošity, diáre alebo ako si skrášliť pracovný stôl. Dlho som rozmýšľala čo urobím zo starého diára. Bol krásny potiahnutý koženkou a bolo mi ľúto ho iba tak vyhodiť. Napadlo mi, že skúsim koženku odlepiť a na moje prekvapenie to išlo veľmi jednoducho. V letnom článku som vám ukázala ako si vytvoríte z takejto koženky ozdobné strapce na topánky a dnes vám ukážem ako si vyrobíte originálny diár alebo zápisník 🙂 Poďme na to.
// potrebujeme:

  • zošit
  • starý diár obalený v koženke (alebo koženku)
  • orezávač 
  • nožnice 
  • tavné lepidlo
  • ozdobné pásky
  • saténová stužka (alebo špagát)
Ako prvé budeme pracovať so starým diárom. Ja som použila svoj z minulého roka. Môžete použiť akúkoľvek farebnú kombináciu. Najprv z diára opatrne odstránime koženku. Ja som použila orezávač, pretože môj diár bol šitý t.j. orezávačom som rezala tesne popri šití a takto koženka zostala neporušená. Pod koženkou je kartón a ja som mala šťastie, že sa dala krásne odlepiť, aby na nej nezostali zvyšky kartónu. Jediné miesto kde bola prilepená bola bočná hrana.
Keď koženku odstránite z diára odstrihnite si ju podľa rozmerov zošita.Na dosky zošita ju potom nalepte pomocou tavného lepidla, ale musíte pracovať rýchlo, a by ste dokázali lepidlo pekne roztlačiť, aby vám nezostali hrbolce. Ako vidíte ja som na prednú časť použila bielu koženku a na zadnú čiernu. Je to z toho dôvodu, že som nemohla použiť celú časť bielej koženky, lebo sme tam mali vyrazené logo a našitý rok. Túto časť som ale nevyhodila. Z nej som vyrobila záložku. Koženku si môžete dozdobiť ozdobnými páskami, aby nebolo vidno napríklad krivé strihanie alebo prípadné iné nedokonalosti. 
O tom ako z koženky vyrobiť strapce som vám už písala v článku, v ktorom som ozdobovala topánky, aha TU. Na vytvorenie záložky je rovnaký postup, len v tomto prípade použijeme dlhú saténovú stužku. Stužku som nekupovala, ale použila som tú z trička, ktorá je našitá na pleciach a v obchodoch sa za ne vešajú na vešiak. Na záver je dôležité pevne prilepiť záložku na horný okraj. Opäť môžete použiť tavné lepidlo.
A aby toho nebolo málo, a napríklad taký darček bol dokonalý, môžete si ozdobiť aj ceruzku, na ktorú jednoducho nalepíte ozdobnú pásku, zastrúhate a je to. Zápisník aj s ceruzkou je na svete. 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

jééj, to je skvelý nápad, páči sa mi tvoja kreativita 🙂 xx

Simona | l i v e i n f o x w o r l d

Já si taky velmi ráda předělám různé deníčky podle svého vkusu.. 🙂

Leave a Reply