Béžová béžová, akú farbu si pri tomto slove predstavíte? Keby som oslovila päť ľudí, ukázala paletu farieb, tak by som určite dostala päť rôznych odpovedí. Môj Tomáš stále tvrdí, že existuje pár základných farieb a ostatné si vymysleli ženy a neexistujú žiadne farby mocha, capucino, lebo to sú druhy kávy a už vôbec nie  camel (ťava) lebo to je zviera a krémová je krém nie farba. Keď sa nad tým zamyslíte, tak niečo na tom bude 🙂 Naposledy, keď som mala oblečenú v práci žltú vestu, tak sa strhla debata aká to je žltá, banánová? slniečková? citrónová? bola to celkom zábave, keď sme si uvedomili, čo vlastne riešime a uzavreli sme to, že je to jednoducho žltá 🙂 Poďme sa spolu pozrieť aké druhy béžovej existujú, alebo lepšie povedané, s akými sa môžete stretnúť a moje odporučenie s akými farbami ich kombinovať. Na záver vám prezradím moje tipy ako si vyberám farebné kombinácie aj iných farieb :).

// odtiene béžovej

Anglické ekvivalenty k odtieňu “béžová” od najsvetlejšej po najtmavšiu sú: ivory (slonová kosť), cream (krém), sand (piesok), mocha (moka káva), taupe (šedo-hnedá), beige (béžová), nude (telová), tan (opálená), camel (ťava). Takto keď si ich predstavím a vidím ich aj pridelené k obrázkom mi je to úplne jasné, no keby som ich mala priradiť, tak to asi neurobím na 100% správne. Kabát by mal zodpovedať odtieňu sand a šál (asi) cream a to som bola presvedčená takmer na sto percent, keď som ho zbadala na e-shope, že dokonale zodpovedá odtieňu môjho kabáta. 
kabát: Ivana Klepáčová (kontakt & tvorba) šál: shein (kúpiš TU), čiapka: shein (kúpiš TU), čižmy: humanic, pančuchy: c&a

// s akými farbami béžovú kombinovať

Ak ako základ outfitu zvolíte béžovú farbu (rozprávajme sa všeobecne) odporúčam ju kombinovať s nasledujúcimi farbami a zaručujem, že spolu vytvoria nádhernú kombináciu.

s týmito farbami nikdy nič nepokazíte:
  • čierna
  • tmavomodrá
  • odtiene bordovej
  • hnedá
  • biela

ak sa nebojíte farieb siahnite po týchto:
  • odtiene oranžovej
  • odtiene žltej
  • odtiene červenej

So žltou ale pozor. Nie každý odtieň žltej vyzerá dobre so všetkými odtieňmi béžovej. Vždy skúšajte skúšajte skúšajte. Takisto nikdy nič nepokazíte ak budete kombinovať tón v tóne t.j. viacero odtieňov béžovej. V lete sa mi veľmi páči kombinácia béžovej s púdrovou ružovou, modrou ale takisto aj s farbami s nádychom šedej až fialovej.
// outfit
K béžovému kabátu z našej dielne (kontakt), som zvolila trojkombináciu farieb čierna, červená a béžová. Čiernu čiapku s brmbolcom v béžovom odtieni, čierne pančuchy a členkové čižmy takisto v čiernej farbe. Tým, že zvolíte farbu pančúch a topánok v rovnakej farbe pekne si ich opticky predĺžite. Veľký dekový šál outfit krásne doplnil a celý prepojil. Tlmené odtieň čiernej, červenej a béžovej. Šál je teda poriadne velikánsky a skutočne by sa dal použiť ako deka napríklad počas cestovania v autobuse alebo v aute …dva v jednom a ani neviete ako a ušetrili ste miesto v batožine 🙂 Kabát má jemný nádych ružovej (alebo to vidím iba ja?) preto vyzerá veľmi pekne aj s ružovou, a jemnou fialovou. Šál nájdete na e-shope shein.

photo by Tomáš, Nikon D3100
// môj trik & tip

Už od strednej školy riadim takýmto kruhom farieb, kde platia pravidlá:
  • farbu, ktorú si zvolíte môžete kombinovať s protiľahlou farbou a štyrmi farbami od farby, ktorú ste si vybrali t.j. napríklad našu béžovú môžete kombinovať s protiľahlou modrou a farbami od červenej po fialovú a od oranžovej po zelenú. Šikovné, čo poviete?

Na záver vám prikladám odkaz na pomôcku, ktorú som našla na blogu skvelej blogerky Geneva Vanderzeil. ktorú sledujem od jej začiatkov.  Veľký zdroj inšpirácie.


******
Veľký výpredaj oblečenia >>> VÝPREDAJ
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

moc ti to sluší:)

JANNIEBEL

Skvělý článek a nádherný outfit! 🙂
Mr. Kev

Leave a Reply