DIY / recycling: ako opraviť zničené remienky na kabelke // nevyhadzujte kabelky, opravte si ich

Veľmi nerada vyhadzujem veci, ktoré mi prirástli k srdcu a vplyvom času a používania sa pokazili. Takto dopadli aj moje obľúbené veľké neforemné kabelky, do ktorých sa zmestí obed, veci na poobednú jógu a všetko čo počas dňa budete potrebovať. Na obidvoch sa pokazili remienka na plece. Pár dní som váhala, či ich skutočne musím vyhodiť a rozlúčiť sa s nimi alebo sa dajú opraviť a najlepšie s minimálnymi nákladmi. Samozrejme som ich zachránila a v článku vám prezradím ako :) Na prvej kabelke bola odtrhnutý remienok od tela kabelky. To vyzeralo dosť zle a obávala som sa, že sa to bude iba zhoršovať. Kabelku ušila mama z mäkkej koženky, a preto bola záchrana jednoduchá.
Prešili sme všetky štyri konce do X a o pol centimetra vyššie, tento krát aj cez podšívku. Nič nevidno a o oprave viem iba ja (a teda už aj vy) :) Kabelka drží a už si dávam väčší pozor na to čo v nej nosím a nepreháňam to. 


Druhá kabelka mala úplne zničené remienky. Rozlepovali sa a všade trčali nitky. Obávala som sa, že to jednoducho nemám ako napraviť a lepidlo som nechcela používať. Potom som našla kabelku, ktorú som si kúpil asi 5 rokov dozadu. Často som ju nenosila, lebo sa do nej málo zmestí, takže vyzerala ako nová. Napadlo mi, že ich jednoducho spojím do jednej. 

Áno je veľmi pekná, ale naozaj som ju nevedla kombinovať k oblečeniu už len kvôli dvojfarebnej kombinácii. 
Opatrne som odpárala všetky štyri konce z obidvoch kabeliek....
... potom som jedným špendlíkom (aby som nerobila zbytočné diery) pripevnila remienky a vyskúšala dĺžku ....
... a prešila som niekoľkokrát dookola ...
... a kabelka je na svete ... staro-nová, obľúbená, nositeľná s novými pevnejšími remienkami :)
Takto si môžete oživiť kabelky aj vy, ak sa vám napríklad zničili, tak ako mne, alebo ak chcete dvojfarebné kabelky. Pozostatky hnedej kabelky som samozrejme nevyhodila. Vyrobím z nej malú listovú kabelku alebo kozmetickú taštičku. O tom však v inom článku. 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

  1. super nápad, takéto zachraňovanie kúskov je ozaj podarené :) ja som na takéto opravy celkom ľavá, takže by mi to asi nešlo tak super ako tebe ;)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)