DIY: ozdob si svoj poznámkový blok a vytvor originálny kúsok za 5 minút

V Banskej Bystrici, a myslím, že aj v iných mestách na Slovensku, otvorili obchod "flying tiger", kde nájdete množstvo krásnych vecí, ktoré ste doteraz ani nevedeli, že ich potrebujete, ale už ich potrebujete :) Dekoračné predmety do kancelárie, do bytu, milé darčeky pre známych, pomôcky do kuchyni na varenie, pečenie a tie najrôznejšie maškrty. V časti s poznámkovými blokmi a kancelárskymi potrebami sa vždy zdržím najdlhšie. Naposledy ma tam zaujali bloky, ktoré boli po obvode pestrofarebné. Po prelistovaní som zistila, že nie sú ničím iným zvláštne a rozhodla som sa, že takto si predsa môžem vyzdobiť zošity aj sama a zadarmo. Potrebujete iba zošit a niekoľko fixiek (ceruzkami to nepôjde až tak jednoducho).ako postupovať: 
 • listy papiera držte pevne pokope, pokojne si pomôžte kancelárskymi klipmi, aby ste fixkami nepopísali strany na miestach kam budete písať, tak budú ozdobené iba zvrchu, prípadne aj zospodu :) 
 • neodporúčam používať ceruzky, gélové perá, veľmi tenké fixky ... najlepšie sú fixky s hrubým hrotom
 • fixky nenechávajte dlho otvorené, lebo vám prestanú písať (ale to je asi samozrejme :) len ja som na to pozabudla a v zápale kreslenia a menenia farieb som ich nechala otvorené a na konci už nekreslili veľmi pekne)
 • najlepšie je uchopiť zošit medzi kolená a tak kresliť vzor 
 • veľmi ťažko resp. ťažšie sa budú kresliť kruhy, odporúčam iba rovné ťahy, tie pôjdu jednoducho
 • ak vaša kreativita nepozná hraníc, nakreslite si niečo pekné aj na predný alebo zadný obal :)

Takto ozdobené zošity a poznámkové bloky rozlíšite už na diaľku a ak ste si obľúbili jeden typ zošitov, nebudete ich musieť otvárať a skúmať, či je to ten, ktorý práve potrebujete. Na zápisy z porady zvoľte červeno-žltý vzor, na úlohy zeleno-modrý vzor a na súkromné poznámky a nápady fialový vzor :) A keď sa už blíži ten Valentín, tak sa môžete pohrať aj s motívom srdiečok a ružovou fixkou :)
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

3 komentáre:

 1. takto si zdobím väčšinou zošity na prednáške, keď sa nudím a neviem čo by som robila :) xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pěkné :-) Já a deníčky patříme k sobě.. bez deníčku, bych kolikrát ani nevěděla, co mám vlastně dělat.. :( :D

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)