Kúpou kabáta si kupujeme najlepšieho priateľa na zimné a chladné mesiace. Nie je to lacná záležitosť, ktorú by ste opakovali každú sezónu (teda aspoň ja nie). Pri takejto kúpe chceme investovať do nadčasového kúska, ktorý nám vydrží dlho. Farebnosť je naozaj na vás, ak siahnete po klasickej béžovej, šedej alebo čiernej budete in stále, tie budú vždy v móde. Na druhú stranu ja mám už tri sezóny výrazný zimný kabát v horčicovej farbe a na jeseň výrazný fialový a ešte dnes mi ich každý chváli a nemám pocit, že by som už bola farebne mimo. Hlavne aby ste sa v ňom cítili komfortne. Ako si však vybrať perfektný strih, aby sme v ňom vyzerali skutočne dobre a neupozorňovali na svoje nedostatky? V tomto článku sa to dozviete. 
// poznáš svoj typ postavy?
Základom výberu správneho strihu kabáta je poznať svoje nedostatky a prednosti. V skratke vedieť aký typ postavy máme. Ak máte výrazné boky a útle ramená máte postavu hrušky. Ak naopak úzke boky a výrazné ramená s väčším poprsím ste trojuholník. Ak máte takmer rovnaké prsia, pás aj boky ste obdĺžnik alebo máte tzv. chlapčenskú postavu – tento typ postavy majú vysoké dievčatá napr. modelky. Ak máte väčšie bruško postava sa nazýva jablko a ak máte veľmi výrazne úzky pás a takmer rovnaké boky a prsia tak máte postavu v tvare presýpacích hodín (to platí aj ak máte veľmi veľké boky a veľmi veľké prsia ale stále veľmi úzky pás napr. 90-60-90).
   // strih kabáta na tvoju postavu

Obliecť dokonalú postavu dokáže každý, ako však obliecť tie menej dokonalé, ale stále krásne postavy do tak veľkého kusu oblečenia ako je kabát a nevyzerať ako v perine alebo v stane? Poďme na to.
 

  1. ak zvyknete nosiť rifle a tenisky vyberte si rovné strihy kabátov t.j. také ktoré nemajú opasky alebo inak zvýraznený pás
  2. ak sa obliekate žensky a elegantne, nosíte krásne čižmy, siahnite po vypasovaných kabátoch, kde je viditeľný aj pásobdĺžnik resp. chlapčenská postava
čo chceš dosiahnúť: opticky vytvoriť ženské krivky, zvýrazniť resp. definovať pás
ako to dosiahnuť: Najlepšie je siahnuť po dvojfarebných kabátoch a opaskoch v inej farbe ako je farba kabáta. Opasok je pri tomto type postavy najlepší kamarát, aj pri šatách  nie len pri kabátoch. Takto opticky vytvoríme a definujeme pás. Kabát by mal mať dĺžku po kolená a nemal by byť úplne obtiahnutý ale ani nie príliš voľný.

jablko:
čo chceme dosiahnuť:  opticky predĺžiť postavu a vytvarovať pás resp. ho trošku zúžiť
ako to dosiahnuť: najlepšia dĺžka je po kolená, nie dlhšia. Vyhnite sa stojačikom a zvoľte večkový výstrih. Šálový golier ani fazónka vám neublíži. Vyhnite sa kožušinovým šálom, ktoré vám budú opticky pridávať. Siahnite po jednofarebnom kabáte a vyhnite sa kockám.

hruška

čo chceme dosiahnuť: podobne ako v prípade trojuholníka opticky vyvážiť postavu, no v tomto prípade opticky zúžiť boky 
ako to dosiahnuť: siahnite po kabáte s kožušinovým šálom, stojačikom alebo gombíkmi v hornej časti kabáta, takto pridáte objem na hornú časť a odpútate pozornosť z dolnej časti tela. Takisto vám pomôžu kabáty so širokými ramenami. Vyhnite sa opaskom a výrazným vreckám v oblasti bokov

trojuholník 

čo chceš dosiahnúť: zakryť širšie ramená a vytvoriť optickú rovnováhu medzi ramenami a bokmi. 
ako to dosiahnúť: vyber si kabát v dĺžke po kolená alebo kratší. Dobrá voľba sú aj kabáty s vreckami a patkami v oblasti bokov. Opticky tak rozšírite oblasť bokov. Vyhni sa ozdobám, volánom a výšivkám v hornej časti kabáta. Zachovaj hornú časť hladkú a nevýraznú a naopak sú vhodné rozšírené kabáty v spodnej časti. 


 presýpacie hodiny:

čo chceme dosiahnuť: zvýrazniť svoju krásne ženské tvary
ako to dosiahnuť: prakticky môžeš nosiť akýkoľvek typ kabáta v akejkoľvek dĺžke. Najlepšie bude vyzerať kabát s jednoradovým zapínaním a s opaskom v dĺžke po kolená. ******
Ďalšie stylingové rady nájdete v záložke >>> STYLINGOVÁ PORADŇA
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

skvelé tipy 🙂 vďaka tvojmu článku sa v mne prebudila obrovská chuť ísť poľovať na nový kabát 😀

Sabi z blogu Beautiful savage

Skvely clanek! Vybirat si kabaty pro svoji postavy je tezke!

PS: Zvu te na svoji giveaway, ktera konci zitra uz. Budu rada kdyz se pripojis:)
Bridge of Memories

Leave a Reply