10 tipov ako sa zbaliť na zimnú dovolenku // stiahnite si môj packing list zadarmoZimná dovolenka je úplne iná ako tá letná. Potrebujeme si zbaliť, ani nie tak veľa, ako veľmi objemné oblečenie. Čo s tým? Ako sa zmestiť do jedného kufra? V článku vám prezradím moje tipy a triky ako sa zbaliť efektívne a nebrať so sebou celú skriňu a štyri kufre. Inšpirovať sa môžete aj v článku, v ktorom som opisovala moje balenie kufra na letnú dovolenku. Na zimnú dovolenku idete väčšinou kvôli lyžovaniu alebo snowbordovaniu a nie kvôli tomu aby ste mali každý deň iný outfit, preto si to vždy opakujte aj počas balenia na dovolenku.// tip ako sa efektívne zbaliť na zimnú dovolenku
Na zimnú dovolenku si rozhodne kúpte vákuové vrecia, do ktorých oblečenie sfúknete. Veď si len predstavte koľko miesta zaberie oblečenie na svah. Nohavice, vetrovka, svetre, lyžiarske rukavice a kufor je plný. To nehovorím o tom, že tie svetre potrebujete aspoň dva a ešte jeden ak pôjdete niekde do reštaurácie. Najprv si odmerajte veľkosť svojho kufra a podľa týchto rozmerov hľadajte vrecia. Kúpite ich už takmer všade aj v čínskom obchode za euro a na e-shopoch. Neodporúčam kupovať väčšie vrecia ako je váš kufor, pretože sfúknuté oblečenie je tvrdé ako kameň (skoro) a nedokážete ho už nijako zohnúť a podobne. Ja si vždy nosím dve veľké vrecia a jedno menšie. Sfukujem ich deň pred odchodom, aby sa oblečenie veľmi nepokrčilo. To je ešte možno dobrá pripomienka, ak ste nesfukovali ešte oblečenie do vriec, tak upozorňujem, že bude trošku pokrčené, preto svetre pekne poukladajte a nehádžte len tak hocijako. Po príjazde na miesto ich hneď otvorte a nechajte oblečenie trošku "nadýchať" vzduchu :)

Topánky, to je ťažké rozhodnutie aj v lete aj v zime. V zime však budete potrebovať k snowboardu alebo lyžiarky, tie nebudem počítať, takže jedny na prechádzky, výlety t.j. pevné a teplé, druhé do mesta napr. členkové alebo vysoké a potom už iba šľapky alebo prezuvky.  Nič iné potrebovať nebudete. 

S vetrovkou je to to isté. Jednu potrebujete na svah a druhú slušnejšiu do mesta, na večeru alebo nákupy v shoppingu. Kabáty nechajte doma, veď keby snežilo tak si ho neoblečiete, lebo by sme si museli brať aj dáždnik a ja som ho nikdy nevyužila.

Svetre potrebujete na týždeň asi tri, tričiek na každý deň jedno (určite ich prepotíte a nebude sa vám chcieť prať ich), aspoň dve čiapky, jedny rukavice na svah a druhé na bežné nosenie, jeden - dva šále vám budú stačiť a nejaké nohavice.  Nepreháňajte to zbytočne. Nikto vás nebude hodnotiť, že chodíte v jednej vetrovke, veď v zahraničí si ľudia kupujú jednu poriadnu na celý život, nikto nebude riešiť, že máte tie isté rifle a o doplnkoch a kabelkách už ani nehovorím. Vopred si zistite aké je napájanie na elektrinu, aby ste nezostali prekvapení. Baľte sa podľa zoznamu


// čo si určite nezabudnúť

na snowboard/lyže/bežky:
snowboard/lyže/bežky, topánky/lyžiarky, nohavice/ otepľovačky/ termo nohavice (alebo čo sa presne nosí na bežky), vetrovka, helma, kukla, čelenka, nejaký šál alebo niečo na krk a ústa ak by snežilo, termo prádlo, sveter, rukavice, lyžiarske okuliare, ochrana na kolená alebo na chrbticu (prípadne iné časti tela), hrubé ponožky, aby ste nemali otlaky, aj náhradné, nejaký hroznový cukor alebo niečo na energiu, vodovzdorných obal na mobil, zo skúsenosti viem, že sa čiapka pod helmu nezmestí resp. iba taká tenučká a nosím spomínanú čelenku na uši, taška na doklady pod oblečenie.

 1. go pro alebo pádu vzorný fotoaparát
 2. termo prádlo, termo oblečenie, termo ponožky, kukla na tvár
 3. termoska na teplý čaj
 4. vreckovky - budete ich potrebovať
 5. ľadvinku alebo taštičku na doklady a peniaze pod oblečenie 
 6. malý ruksak alebo vrecko na plece (na drobnosti ak nepôjdete autom ale busom)
 7. rýchlo obväz na otlaky, prípadné drobné rany na rukách atď.
 8. vákuové vrecia na oblečenie
 9. šitíčko - ak by sa vám roztrhla rukavica alebo lyžiarske nohavice
 10. vybaviť cestovné poistenie aj na šport - nikdy neviete čo sa stane
 • doplnenie k 24.1.2017 po pár dňoch snowboardovania: 1) odporúčam zbaliť si aj opaľovací krém na tvár, tu s Nemecku sa dajú kúpiť aj špeciálne mini balenia práve na lyžovanie za pár centov, ktoré môžete mať stále vo vrecku  2) krém na boľavé svalstvo, hlavne po prvom dni oceníte, keď si večer natriete nohy chladivým gélom, ktorý uvoľní svaly 3) akákoľvek manikúra je zbytočná, nechty sa polámu pri prvom zapínaní snowboardu, takže odporúčam ostrihať na minimálnu dĺžku a nalakovať posilňujúcim priesvitným lakom na nechty. Mne sa tak hrozivo zlomili dva nechty, že som sa dosť zľakla. 

Môj zoznam "čo si zbaliť na dovolenku/výlet" si môžete stiahnuť úplne zadarmo. 

Ako zo zoznamom pracovať: vopred si zoznam prečítajte a hneď vyškrtnite veci, ktoré si nechce brať, ako napr. oblek, šaty, go pro, aby vás to nemýlilo. Potom si zoberte zoznam a vyškrtnite skutočne iba veci, ktoré máte reálne pri kufri. Oblečenie si ukladajte na zem, vizuálne skontrolujte, či si naozaj chcete všetko zbaliť, prípadne či vám k šatám nechýba tenký opasok alebo svetrík a môžete ukladať do kufra. Na zoznam si potom vpíšte veci, ktoré si chcete zobrať, ale ráno ich ešte budete potrebovať, ako napr. zubná kefka, hrebeň a pod. Časť s dokladmi odporúčam vyškrtnúť až tesne pred odchodom po dôkladnom skontrolovaní, či sú naozaj zbalené. 

Napíšte mi vaše tipy a triky ako sa balíte na dovolenku. Čo vám nemôže chýbať na zimnej dovolenke? Mne rozhodne v žiadnom kufri alebo ruksaku nechýba šitíčko (už toľko krát som ho využila) a sekundové lepidlo (či už sa vám rozpadnú topánky po zakopnutí alebo podobne). 

******
Ďalšie stylingové rady nájdete v záložke >>> STYLINGOVÁ PORADŇA
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)