SIY: ako sme šili šaty so zvonovými rukávmi // bell sleeves dress

Hneď ako som zistila, že sú v móde opäť zvonové rukávy a videla niekoľko streetstyle fotiek, vedela som, že jedny také šaty jednoducho musím mať. V Burde som nenašla žiadny strih na podobný štýl šiat, takže som si ich nakreslila ako približne majú vyzerať, skonzultovala s maminou a išli sme kúpiť látku. Po dlhom hľadaní mi do oka padol úplet, ktorý mali aj v opačnej farebnej kombinácii. Keď sme mali nákres aj látku, tak sme sa už iba zladili časovo a mohli sme sa pustiť do šitia.
Strih mi urobila mamina. Chcela som rovné šaty resp. veľmi jemne rozšírené v spodnej časti. Rukávy dlhé a nad lakťom sa napája zvonová časť. Samotné šaty nebol až taký problém no vymyslela som si, že chcem kruhové rukávy.
Tak sme z látky vystrihli dva kruhy a rukáv bol na svete. Potom už iba spojiť s rukávom a bolo to. Keď som si šaty obliekla, tak som sa z rukávov tešila, krásne viseli a pri pohybe vyzerali nádherne. Potom som si však uvedomila, že ako ich budem nosiť. Veď si musím obliecť kabát alebo zimnú vetrovku a tie majú úzky rukáv. Tak sme nakoniec urobili iba polkruhové rukávy a ako vidíte z jednej strany je látka biela, tak sme tú druhú časť, ktorú sme už mali vystrihnutú našili zvnútra, takže aj keď spadnú na ramená, stále je vidno iba líce a nie rub, paráda nie? :)
a ešte pár detailov šiat ... Páčia sa vám šaty? 
photo by Nikon D3100

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT
******

2 komentáre:

  1. super výsledok ;) šaty sú veľmi pekné, hoci mne vždy tieto rukávy pripadali dosť nepraktické :/

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Takový styl rukávů by určitě nebyl pro mě :/ jinak samotné šaty moc hezké! Chválím zručnost a práci :)

    MagicBeautyLife

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)