refashion: zo šiat trendy sukňa na gombíky // yellow floral dress


Na precvičovanie vedomostí v oblasti šitia som využila ďalšie šaty, ktoré boli v kope látok, ktoré som už veľmi dávno dostala od bývalej spolužiačky. Žlté šaty vyzerali ako letné domáce šaty a ja som ich chcela trošku upraviť. Najprv som uvažovala len nad zúžením alebo prešitím na modernejšie šaty, ale potom som sa rozhodla, že z nich ušijem sukňu pod kolená, ktorú už síce tento rok veľmi nevyužijem, ale mala som ju na dovolenke v Egypte. Tento strih sukne sa dá použiť aj na zimnú verziu :) 
//PRÍPRAVA LÁTKY 
Ako prvé som na šatách vypárala zips, ktorý bol vzadu a rozpárala som aj celú zadnú stranu. Potom som si rozmyslela, ako chcem aby šaty vyzerali. Kedže boli šaty zo štyroch častí, chcela som zavinovaciu sukňu, alebo na gombíky vpredu.
Ako predlohu som použila svoju obľúbenú riflovú sukňu na gombíky vpredu. Zistila som, že mi zo žltej látky rovnaká sukňa vyjde a dokonca aj dlhšia pod kolená. 
Myslela som si, že to bude jednoduché, ale potom som zistila, že každý diel je asi o 5-7 cm väčší a teda som párať ďalej až som dostala štyri diely, ktoré som potom upravila tak aby diely boli rovnako veľké ako sukňa. 
Niektoré zo štyroch častí boli väčšie a niektoré menšie, tak som zachraňovala každý centimeter. 
//STRIHANIE
Ako prvé som odstrihla hornú čipku a ramienka, aby sa mi z látkou pracovalo jednoudchšie. 
Štyri spomínané diely, a spodnú časť som nakoniec tiež rozpárala, lebo som musela zošiť dokopy diely a chcela som aby to bolo pekne a nepretŕčali jednotlivé konce dielov.
Diely som odmerala, odstrihla, zošila a začistila, aby sa nepárali. 

//PÁSIK
Najprv som nechcela robiť pásik, iba hornú časť zahnúť, ale potom som si povedala, že predsa viem aj pásik tak sa trošku potrápim a zopakujem si to. Najprv som si urobila na stranách, kde budú dierky a gombíky na predné zapínanie, takisto pásik alebo záložku, ktorú som podlepila plátnom, aby bola pevnejšia (neviem či to tak má byť) a poriadne zažehlila. Nakoniec som ju aj zašila od kraja asi 6 cm.
Potom som urobila pásik, tak že som si najprv odmerala pás resp. miesto, kde som sukňu chcela mať umiestnenú. Myslím si, že som to nerobila 100% správne, hlavne samotné prišívanie na sukňu, ale sukňa drží a vyzerá pekne, tak hádam som to nepokazila veľmi.

//GOMBÍK

Nakoniec som pracovala s gombíkmi. Najprv som si sukňu obliekla a naznačila kde chcem aby bol posledný gombík. Potom som si zobrala drevené krajčírske pravítko a rozmiestnila pravidelne gombíky. 

Nepoužila som práve najlepšie gombíky, pretože sú ťažké, sklenené a na tak tenkej látke dosť vyčnievali. Lenže som už nemala čas na kúpu nových, ale určite ich vymením za hladké, malé a ľahučké. 
Ako prvé som odmerala šírku gombíkov a potom vyšila dierky. To bola takisto moja premiéra, predtým som ich nikdy nevyšila. Ako jedna bola strašná, ale ostatné sa mi podarili. 
Nakoniec už iba prišiť gombíky, vystrihnúť dierky a sukňa je hotová.

VOILÁ ...
Sukňu som mala v Egypte na obedoch, večeri a podobne. Kombinovala som ju s ľahučkým priehľadným topom a nízkymi sandálami.

Viac re-fashion projektov nájdete TU >>>


2 komentáre:

  1. si veľmi zručná, sukňa vyzerá super :) páči sa mi omnoho viac ako šaty ;)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ivi, pecka :)

    http://www.obycejny-blog.blogspot.com

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)