3 módne trendy, v ktorých na jeseň zažiarite // fashion trend: my top 3 fashion trends for season fall 2016

Jeseň prináša nie len krásne sfarbenú prírodu, ale aj nové trendy v oblasti módy. Počasie je škaredé, upršané a sychravé. Ľudia majú tendenciu obliekať sa do šedých, čiernych alebo tmavých kabátov a celé to doplniť čiernymi čižmami aj kabelkou. Jeseň 2016 je však plná zaujímavých a farebných kúskov, ktorých by bola škoda neobliecť si. Ako každé obdobie, tak aj toto má množstvo trendov, z ktorých si môžete vyberať a zamerať sa na tie, ktoré sa vám páčia najviac. Neriaďte sa zásadne všetkými a nemeňte si celý šatník. Berte ich ako vodítko. Odporúčam vybrať si niekoľko trendy kúskov a doplniť ich tým, čo už máte v skrini. Z toho veľkého množstva trendov, ktoré sme mohli vidieť na mólach alebo aj v časopisoch som vybrala tri, ktoré sa mi najviac páčia. 1) Zamat
Zamatové oblečenie som si v obchodoch všimla už v lete, keď sa letný tovar menil za jesenný. V prvom momente som nevedela, či ide o nové kúsky, ale o veľmi staré kúsky, ktoré našli v sklade a nevedia ho predať :) Na jednej strane sa mi to veľmi páčilo a na druhej to pôsobilo veľmi retro. Farebné sukne, blúzky, saká a aj topánky. Zamatové bolo všetko a naviac v nádherných farbách. Zamat je na dotyk veľmi príjemný a na pohľad je krásny. 
Áno ako prvé pri slove zamat, mi napadne divadelná výzdoba od kresiel až po oponu alebo ťažké závesy na hradoch a zámkoch. Zamat vyzerá veľmi elegantne a luxusne aj vďaka lesku. Preto ju možno až tak často v uliciach nevidno. Ako zamat nosiť?  Zamat kombinujte s kontrastnými materiálmi. Neodporúčam obliecť si hneď na začiatok celý zamatový komplex od klobúka až po topánky. Skombinujte zamatové sako s rifľovinou alebo hodvábnou blúzkou. Takisto vyzerá pekne aj s čipkou, ale opatrne aby ste to neprehnali :) Zamat opticky rozširuje. Určite nič nepokazíte ak si ako prvý kúsok doplníte zamatové topánky alebo zamatovú stužku, ktorú si obmotáte okolo krku ako šatku alebo namiesto náhrdelníka :) Ja som takú mala keď som mala dva roky (mám fotky ako dôkaz).

2) Metalické plisované sukne
Plisované sukne mám veľmi rada už od jari, kedy som si prvú objednala v maxi dĺžke. Na jeseň určite siahnite po metalických odtieňoch v midi alebo maxi dĺžke.
Podobne ako zamat aj metalický materiál si vieme skôr predstaviť na večernej róbe alebo oblečení na párty, nie na bežné nosenie. Takéto sukne vás veľmi nezohrejú, ale ak ich skombinujete s členkovými čižmami a teplým svetrom budete rozhodne aj trendy.  Na víkendy a voľné dni môžete vymeniť čižmy za tenisky a outfit je na svete. Vôbec sa nebojte toho, že kabát nezakryje celú sukňu, práve naopak, má ju byť vidno. Takisto si smelo oblečte hrubé čierne nepriehľadné pančuchy (nielen že vás zahrejú ale v kombinácii s členkovými čiernymi čižmami bude outfit pôsobiť celistvo a skutočne šik.
source

3) Kvetinový motív
Určite si spomínate na vetu z filmu Diabol nosí Pradu "Kvety? Na jar? aké originálne". Tentokrát sú kvety veľmi trendy práve na jeseň. Návrhári ich použili v maxi veľkosti, na šatách ale aj kabátoch.

Ktorý trend sa vám najviac páči? Je to niektorý z týchto alebo sa vám viac páči niektorý iný? Napíšte mi do komentárov :) 
3 komentáre:

  1. z týchto momentálnych trendov fandím iba kvetinovým potlačiam, nejako ide to ostatné pomimo mňa :/

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mě se ten samet moc líbí, zvlášť v zelené a vínové barvě...ale dost chytá prach.

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Já jsem určitě zastánce plise a květin! Pěkný článek, Ivi :)

    http://www.obycejny-blog.blogspot.com

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)