off the shoulder blouse in outfit


Ružová blúzka bol projekt, ktorý som mala v hlave už približne dva mesiace, možno aj viac. Áno, písala som, že tento trend mi až tak nesedí a nestotožnila som sa s ním. Podľa mňa je vhodný pre ženy s menšími prsiami, pretože sa blúzky nosia bez ramienok na podprsenke a väčšie prsia potom vyzerajú nie práve najlepšie. Samozrejme, ak by som si chcela tento trend prispôsobiť, videla som v ponuke aj blúzky s ramienkami, ktoré sa uväzovali na mašličku na pleciach. Kedysi som také blúzky mala ako škôlkarka.  Blúzku som mala iba jednu, bielu z veľmi zlého materiálu, z e-shopu, bola one-size a môj zlý pocit z trendu off - the shoulder, teda odhalené ramená, sa iba potvrdil. Ja však dávam veciam, ľuďom, chutiam, mestám aj všetkému druhú šancu a takto to bolo aj v prípade tohto trendu. Škoda, že nemám až také zanietenie pre natáčanie videí, tak by sa celý postup vysvetlil oveľa jednoduchšie, ale verím, že je to zrozumiteľné aj z foto postupu. Videá som niekedy točila, ale skutočne to zaberie veľa veľa času, ktorý ja radšej venujem šitiu a recyklácii oblečenia. Na facebooku som si našla pár komentárov, že nejde o pánsku blúzku a prešitá je dámska (kvôli zapínaniu na druhú stranu, čo v konečnom dôsledku je výsledok fotenia o zrkadlo btw. tu si môžete pozrieť prečo to tak je s tým zapínaním), no osobne si myslím, že v tomto prípade je úplne nepodstatné aká blúzka je prešitá. Chcela som poukázať na recykláciu oblečenia a na to, že si nemusíte zásadne kupovať najnovšie trendy každú sezónu, a potom ďalšie a ďalšie. Aktuálne trendy si viete vyrobiť so štipkou trpezlivosti aj zo starého oblečenia, ktoré nenosíte ;) Keď sa mi už blúzka nebude páčiť, alebo bude príliš nemoderná, vždy z nej môžem urobiť sukňu alebo veľký zadný diel použiť napríklad na výrobu obliečky na vankúšik a gombíky na niečo iné. Prípadne sa dajú z takejto košele ušiť aj veľmi pekné šaty pre malú princeznú. Za krásne fotky s nádychom Paríža (sme to tak zhodnotili) ďakujem Simone, Sajsou photo fashion.blouse: Ivana Klepáčová (KONTAKT) jeans: f&f bag, earrings, make-up: oriflame sandals: vintage from Germany
photo by SAJSOU photo fashion

4 komentáre:

  1. Sluší ti to, máš krásně doladěné botičky a kabelku. Já už mám nějakou dobu taky v plánu vyrobit si off shoulder ze staré košile, ale ještě jsem nenašla tu pravou, snad se mi brzy poštěstí :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jednoducho krááásne a pekná prerábka košele. Kabelka ORI je pekná a dobre zladená...a k tomu sa sýty make up priam žiada, takže very good job :-)

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)