DIY/ refashion: yoga pants vs. leggings

Vašou vášňou je jóga no v obchode neviete odlepiť oči od legín, ktoré sú zo sekcie "fitness centrum / beh". V prvom momente si poviete "však to je jedno". Už som sa niekoľko krát poučila, že to označenie tam nie je len tak zo srandy (myslela som si, že jóga oblečenie je drahšie len preto, že je to aktuálne strašne trendy). Aký je v nich rozdiel? Čo vám na legínach na beh bude prekážať pri jóge? A ako si ich môžete upraviť?

Základný rozdiel je určite v materiáli, čo by nebolo až také strašné. No druhý, zásadnejší, je zadná časť legín, a to zips. Na legínach na jógu tento zips nenájdete, je úplne zbytočný a určite by ste si tam nedali počas cvičenia ani kľúčik od skrinky ani drobné, aby ste sa osviežili v cieli. Zips v záverečných asánach neskutočne prekáža, tlačí a pokazí celkový zážitok z relaxácie. Preto som sa rozhodla, pri každých ďalších zips skontrolovať ako prvú vec. Na týchto, ktoré som si už "omylom" kúpila som jednoducho zips odstránila. Myslela som si, že to bude úplne jednoduché, ale trošku som sa prerátala. 

Potrebujeme:
 • ihla
 • niť - elastická
 • tenké nožničky na páranie
V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že legíny sú elastické. Chcete v nich cvičiť a rôzne sa ohýbať. Preto odporúčam použiť elastické nite, aby sa vám neroztrhli pri prvom hlbokom predklone. Šijací stroj veľmi neodporúčam resp. iba ak vám nevadí, že guma nebude v zadnej časti pohyblivá (strojom ju vlastne prišijete o látku). Na moje prekvapenie išlo jednoduchšie "opraviť" krytý zips ako ten klasický. Najprv zips vypárajte a odstráňte nitky. Potom si zoberte ihlu, navlečte elastickú niť a vzniknutú dieru zašite stehom, ktorý sa vám páči. Pri krytom zipse stačí zošiť dokopy vzniknutú dieru, lebo to vyzerá iba ako roztrhnuté. Pri nekrytom vzniknute dosť veľká diera v tvare obdĺžnika. Zašite ho tak aby ste zamaskovali dieru po obvode so stredovou látkou. 

Keď všetko zašijete vyzerá to nie práve najlepšie, ale verte mi, že keď si legíny oblečiete všetko sa pekne vyrovná a o prešívaní budete vedieť iba vy :)

2 komentáre:

 1. jaj, já vůbec nemám ráda takovýhle piplačky. Já jsem dřív běhávala a zároveň dělala jógu a zip mi nijak nepřekážel. Zip mám na jedněch legínách, další dvoje které mám z F&F naštěstí mají jen takové malé kapsičky bez zipu a ty mi nepřekážejí vůbec, doporučuju se do F&F podívat, zvláště ve slevách se tam dají sehnat úžasné legíny na cvičení a za dobré ceny :)
  Lucieswlife

  OdpovedaťOdstrániť
 2. taký detail ako zips by som asi pri kúpe prehliadla aj ja, ale odteraz si na to budem dávať pozor :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)