DIY: summer straw hat decor


Téme "klobúky" som venovala niekoľko článkov. O tom ako zbaliť klobúk do kufra tak aby sa nepokrčil (TU), ak sa vám pokrčí, tak ako ho vyrovnáte (TU), ako uskladniť klobúk mimo sezóny (TUa teraz vám ukážem ako si v lete klobúk oživiť pomocou kvetín, stúh alebo vecí, ktoré nájdete doma. Ja som použila saténové stuhy, ktoré som nosila v zimnom období na biele blúzky. Samozrejmosťou je aj dávka inšpirácie, ktorá vám ukáže, že slamený klobúk nemusí byť nudný :)
čo potrebujeme:

 • klobúk - slamený
 • stuhy - saténové, jutové, tkané
 • kvetiny - umelé, textilné
 • špagát - prírodný, farebný umelý
 • ozdoby vhodné na klobúk - hrubšia vlna, ozdoby do vlasov, tyl, brošne, náhrdelník
 • tavné lepidlo - môžete použiť na upevnenie niektorých stúh a kvetín
 • fixky alebo bavlnky na nápisy

// jutová stuha
Stuha vyzerá veľmi pekne, pretože dotvára jednotný vzhľad klobúka. Je to prírodný materiál, takže sa veľmi hodí k slamenému klobúku. Môžete si vytvoriť mašľu alebo nechať voľne padnúť. Pri jutovej stuhe nemusíte použiť tavné lepidlo, ale ak chcete mať istotu, že vám stuha neodpadne, tak použite kvapku dopredu a kvapku dozadu. Tavné lepidlo sa dá pekne odstrániť, takže sa nemusíte obávať, že tam bude stuha navždy.  
// saténová stuha
Na ozdobenie klobúka môžete použiť saténové stuhy. Použila som stuhy, ktoré sme ušili v zime a nosila som si zaviazané na košeli pod golierom ako mašľu. V lete ich môžete nosiť takto na klobúku. Buď urobíme veľkú mašľu a dlhé konce necháte padnúť, alebo zaviažete iba na hrčku alebo z dlhej saténovej stuhy urobíte dvojitú mašľu na boku, čím sa zadné konce skrátia. Pri saténových stuhách, ktoré chcete nosiť opäť v zime pod golierom, neodporúčam používať tavné lepidlo, lebo vám zostanú na stuhe fľaky. Na pripevnenie môžete použiť malý kúsok obojstrannej lepiacej pásky alebo v časti kde je hrčka použiť obyčajnú čiernu sponku a tak celý klobúk pripevniť k vlasom.
outfit: ružový stuha, zelená stuha
// kvety
Kvetiny sú najčastejšia ozdoba klobúkov. Na pripevnenie odporúčam tavné lepidlo, Kvetiny môžete kombinovať s jutovou alebo tkanou stuhou, alebo len takto samostatne na stranu klobúka. Vyzerá to dobre v obidvoch variantoch. 
// inšpirácia
Klobúky si môžete ozdobiť aj v rôznych iných variantách. Inšpiráciu som čerpala z pinterestu :) Veľmi obľúbené je maľovanie na klobúky alebo vytváranie z klobúkov pomocou farieb rôzne ovocie ako napríklad citrón alebo melón. Vytváranie nápisov, ktoré si buď načrtnete fixkou alebo prilepíse špagát alebo flitre a samozrejme nemôžu chýbať brmbolce alebo strapce :)
Verím, že som vás inšpirovala. Ak máte klobúčíkov viac určite siahnite aj po farbách a nakreslite si z nich ovocie alebo ozdobte kvetmi, bodkami alebo pásikmi. Ja mám iba jeden takýto veľký klobúk a preto používam ozdoby, ktoré môžem vymeniť alebo jednoducho odstrániť, keď ma prestanú baviť. Prajem príjemnú zábavu :) 


2 komentáre:

 1. krásne nápady :) keby sa mi klobúky hodili, určite by som aj niečo z nich vyskúšala!

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)