Od značky Toni & Guy som vyskúšala už viacero produktov. Od šampónu, cez sérum, až po môj obľúbený produkt sprej, ktorý sa aplikuje pred tepelnou úpravou vlasov. So značkou Toni & Guy mám veľmi dobré skúsenosti a vždy ma poteší balíček s produktom, ktorý som nikdy predtým neskúšala a ani som nevedela, že existuje. Tento krát som otestovala sprej “sea salt texturising spray”. Čo to vlastne znamená? Čo môžete od tohto spreja očakávať? Všetko sa dozviete v článku.

Sea salt texturising spray je stylingový sprej s morskou soľou, pomocou ktorého si z vlasov počas fénovania vytvoríte účes, ako keby ste boli na dovolenke pri mori a vplyvom vlhkého podnebia sa vlasy zvlnili do prirodzene vyzerajúcich vĺn. Znie to lákavo, čo poviete? V popise produktu to znie ešte lákavejšie “sexy plážový vzhľad vlasov“. Sprej zľahka vlasy fixuje a dodáva účesu textúru a objem. 

Účinky:
//ľahko fixuje vlasy
//umožňuje vytvárať sexy plážový vzhľad
//dodáva účesu textúru a objem
Zloženie:
//morská soľ
Typ vlasov:
//vhodné pre všetky typy vlasov
Konzistencia:
//sprej – morská voda

Ako aplikovať:

Aplikujte rovnomerne od korienkov ku končekom, na uterákom vysušené alebo suché vlasy. Jemne vtlačte prstami. Vytvoria sa krásne prirodzené, rozstrapatené vlny. TU nájdete krátke video s postupom.
moje hodnotenie/skúsenosť:
Sprej som použila podľa videa. Najprv umyť vlasy, potom nastriekať sprej na tepelnú ochranu vlasov a nakoniec sprej s morskou soľou. Vlasy získali okamžite inú textúru. Je to ako keby boli oveľa hrubšie a jednoduchšie sa rozdelili. Potom som nepoužila kulmu, ale iba som si ich upravila prstami. Vlasy získali vzhľad ako keby som bola celý deň pri vode aj som sa tak cítila. Stačí aby ste vlasy stlačili (tak ako vidíte na obrázku) pri korienkoch a okamžite získajú niekoľko násobný objem. Bolo to naozaj zaujímavé ako rýchlo získate objem a z jemných rovných vlasov sa stanú jemne zvlnené s lepšou textúrou.  Z môjho pohľadu je nevýhodou resp. odporúčam použiť tento sprej na cca tretí deň od umytia vlasov, keď si ich večer budete umývať, pretože si neviem predstaviť, že by som mala slanú vodu vo vlasoch viac ako jeden deň.  Je to skutočne slaná voda (voňala som ju), nie je to len názov 🙂 

Potom som sprej vyskúšala aj iný deň na suché vlasy. Hneď ako si nastriekate tento sprej, vaše vlasy získajú perfektný základ, z ktorých si môžete urobiť veľmi jednoducho rôzne účesy. Myslím, že presne na toto budem používať tento sprej. Drdol drží bez jednej sponky a má veľmi pekný ležérny vzhľad. Nikde nelietajú žiadne krátke vlásky okolo čela, či uší. Bola som nadšenáááá. Určite sa z takýmito vlasmi bude lepšie pracovať aj na rôzne slávnostné účesy. Potom som drdol zohriala fénom, nechala vychladnúť a rozpustila. Vlasy boli krásne zvlnené. Ak chcete aby ste mali vlasy pekne zvlnené na oboch stranách odporúčam vám rozdeliť ich na dve časti a jednu časť točiť do jednej strany a druhú do druhej strany, aby ste mali vlny po oboch stranách, ako keď si ich natáčate kulmou. 

Ak máte jemné vlasy a máte pocit, že si z vlasov nemôžete nič urobiť, že sú odkázané na to byť v ulízanom cope alebo rozpustené, vyskúšajte tento stylingový sprej. Vlasy získajú správnu textúru a budete z nich môcť urobiť rôzne účesy a dokonca aj natočené vydržia dlhšie.  Napíšte mi, či ste už sprej skúšali a aké máte s nim skúsenosti. 


You May Also Like

One comment

Já nikdy takový sprej nezkoušela a ani po tom netoužím 🙂

KOSMETIKA PŘÍRODNĚ

Leave a Reply