Nedávno som vám ukázala ako si jednoducho a veľmi rýchlo zapnete náramok iba s pomocou kancelárskej spinky alebo lepiacej pásky. Teraz si môžete prečítať 12 super tipov a trikov ako napríklad predísť odtlakom z nových topánok, ako si zapnúť zips na šatách, keď vám nemá kto pomôcť a veľa ďalšieho.

1) deodorant proti otlakom z nových topánok

Nové topánky sa jednoducho nezaobídu bez otlakov na päte alebo prstoch. Ak im chcete predísť môžete si chodidlá oblepiť náplasťami alebo vyskúšajte tento trik. Na miesta kde by sa mohol otlak vytvoriť aplikujte tuhý deodorant. Skutočne to funguje!

2) voda a lepiaca páska keď nemáte po ruke valček

Na jar som si skúšala v obchode krásny svetrík. Jediný problém bol, že som skúšala čierny sveter na biele tričko. Výsledok bola jedna veľká pohroma. Ak nemáte po ruke valček pomocou ktorého odstránite rôzne chlpy zo svetra alebo aj domácich zvieratiek, namočte si ruky do vody a jednoducho stierajte chĺpky. Druhý overený spôsob je použiť lepiacu pásku, ktorú si na ruku obmotáte naopak, lepiacou časťou hore a jednoduchým prikladaním odstránite chĺpky. Všetky sa prilepia na lepiacu pásku.

3) hubka na umývanie riadu ako výplň do veľkých topánok

Roztiahli sa vám topánky a pri každom kroku sa vám vyzúvajú? Z detstva si spomínam, že kým nám dorástla nôžka, mamina nám do papučiek dávala vatu. Tá však trošku tlačila, ale časom som si na to zvykla. Spôsob akým môžete vystlať prednú časť lodičky alebo topánky je odstrihnúť kúsok z hubky na riad, ktorá aj mäkkučká.
4)  guma na drobné šmuhy na teniskách, lodičkách aj na semiš

Často sa mi stáva, že si zakopnem topánku o topánku z vnútornej strany. Ak ste zakopli opätkom už ich asi nezachráni nič, pretože ryhu nedokážete odstrániť, ale ak ste iba zakopli bočnou stranou podrážky a na topánke alebo teniskách máte šmuhu, odstránite ju plastickou gumou. S ňou sme naposledy odstránili aj kriedu na koženkovej sukni. Gumu kúpite v umeleckých potrebách, je šedá a nevytvára odpad, ale nečistoty “vstrebáva”. Je potrebné ju sem tam v ruke premiešať ako plastelínu 🙂 Klasická biela guma na gumovanie je skvelá aj na semišové topánky. Trením špina zmizne a nepoškodí semišové vlákno.

5) bolesť v topánkach a rýchloobväz na prsty

Ak ste už vyriešili aj veľké topánky, aj hroziace otlaky mám pre vás ešte jeden tip, ktorý sa týka topánok.  Aby sa vám uľavilo od bolesti, keď ste celý deň na nohách a naviac vo vysokých opätkoch, zalepte si tretí a štvrtý prst na nohe dokopy. Použite rýchloobväz. Tento tip som našla na viacerých blogoch a tak som sa rozhodla otestovať to aj ja, a skutočne to funguje. Rýchloobväz použite napríklad aj zo starých autolekárničiek. 
6) ľad na roztiahnutie topánok

Ak ste si kúpili nové topánky a plánujete v nich pretancovať celú noc, určite ich predtým rozchoďte. Zoberte si ich do práce alebo ich noste doma. Na roztiahnutie nových topánok môžete použiť aj tento tip. Naplňte sáčky s vodou a vložte ich do topánky, dajte na noc do mrazničky a topánky trošku povolia. Túto metódu nemám overenú, nie som si istá, či do mrazničky môžete vkladať úplne všetky druhy materiálu, ale videla som niekoľko videí a článkov, kde dámy tento spôsob garantovali. Za vyskúšanie to stojí 🙂 Je to ako keby ste mali v topánke non-stop nohu 🙂

7) žehlička na vlasy ako žehlička na oblečenie
Ste na služobnej ceste a v kufri sa vám pokrčila obľúbená blúzka aj napriek tomu, že ste si ju dôkladne uložili. Ak na recepcii nezoženiete žehličku, môžete použiť žehličku na vlasy. Rozumiem, že ju nepoužíva každá z nás, ale je to super riešenie pre tie, ktoré ju používajú a nosia so sebou v kufri. Dávajte si však pozor aby na žehličke neboli zbytky produktov na vlasy, potom si oblečenie zničíte úplne. Ja mám veľmi dobrú skúsenosť aj s vlhkým prostredím. Čo tým myslím? Po večernej sprche zaveste top na vešiak a zaveste ho do kúpelne. Vlhkosť vlákna vyrovná, samozrejme sú to krajné riešenia a nemôžete očakávať dokonale vyžehlené oblečenie 🙂8) stuha na zapnutie zipsu na šatách

Ak si chcete ráno obliecť obľúbené šaty, ale nemá vám kto pomôcť so zapínaním, môžete risknúť, že na zástavke pred domom stretnete susedku a požiadate ju o zapnutie, alebo použijete tento trik. Poznáte oblečenie pre surferov? Neoprénový overal má vzadu šnúrku, ktorou si jednoducho overal oblečiete aj sa z neho dostanete. Toto isté môžete aplikovať na zips na úzkych šatách. Ešte pred oblečením si cez bežec prevlečiete stuhu alebo gumičku (niečo dostatočne dlhé). Oblečiete si šaty a do ruky chytíte pripravenú stuhu a potom už iba zatiahnete smerom hore. Stuhu potom vyvlečiete a problém vyriešený 🙂

9) pena na holenie odstráni aj kečup z trička

Posledný tip ako odstrániť veľké škvrny ako je napríklad kečup na tričku a nemáte po ruke kokosové mydlo ani žiadny špeciálny prípravok na odstraňovanie škvŕn, je pena na holenie. Znie to neuveriteľne, ale pena na holenie obsahuje zložky, ktoré na seba viažu nečistoty a jemným trením odstránite aj škvrny po kečupe, tráve alebo make-upe 🙂 10) zaseknutý zips -ceruzka ako olej

Ak sa vám zasekne zips na topánkach alebo aj oblečení, problém vyriešite obyčajnou ceruzkou. Aby ste oblečenie nezničili otočte ho naruby. Hrotom ceruzky prechádzajte hore a dole po zaseknutom zipse. Grafit pôsobí ako mazivo, a teda zips bude kĺzať. Dajte tomu pár minút a zips bude opäť funkčný 🙂 

11) spinka alebo lepiaca páska na zapnutie náramku
Celý postup som vám spomínala v samostatnom článku TU.


12) kokosové mydlo na škvrny

Najoverejnejší spôsob ako odstrániť akúkoľvek škvrnu je kokosové mydlo. Kúpite ho napríklad v Tescu. Čo neodstránite týmto mydlom, pravdepodobne nevyčistia ani v čistiarni – alebo odstránia, ale silnými chemikáliami, ktoré poškodia vlákno. Na škvrny mám ešte jeden overený prostriedok, ktorý som si doniesla z Nemecka. V ponuke je asi desať rôznych variánt a vrelo odporúčam vyskúšať to. Ja som po prvom použití gélu na odstránenie make-upu nechápala ako je možné, že to za dve sekundy zmizlo.

Napíšte mi vaše tipy a triky, ktoré vám uľahčujú život 🙂 Nemusia byť z oblasti módy, môžu to byť aj vychytávky z domácnosti 🙂  Vyskúšali ste niektorý z mojich tipov? 

You May Also Like

7 comments

takéto life hacks mám veľmi rada 😀 skvelý článok! 🙂
ja som sa akurát pred pár dňami dopočula o tom, že pokrčené oblečenie z kufra je dobré dať do vlhka na dovolenke, takže určite to vyskúšam .

Vážně skvělý tipy, o většině jsem vůbec nevěděla! 🙂

EVERYTHIN KATE

Super tipy – ten na samo-zapínání šatů určtiě využiju 🙂

páči sa mi hlavne ten posledný 🙂 o tom mydle som ani nepočula. ja mám tiež jeden trik. tenisky na ktorých je biela guma po okrajoch čistím odlakovačom.

některé tipy si musím zapamatovat. díky 🙂

skvelé tipy! mojím snáď najväčším problémom je práve spomínané zakopnutie topánkou o tú druhú a hádam každý pár mám takto označkovaný 🙂 preto tú gumu určite vyskúšam 😉

http://www.beautiful-savage.blogspot.sk

super článok 🙂 tú žehličku na vlasy používam na oblečenie aj ja 🙂
MakeUpByVeo

Leave a Reply