Vyberte si správny odtieň spodného prádla // all shades of nude and how to select the perfect underwear


Takmer každá z nás miluje leto. Stačí si obliecť ľahučkú sukňu, mierne prehľadnú blúzku a obuť si sandále. Nemusíme ráno rozmýšľať, či sme si obliekli dosť vrstiev oblečenia a vracať sa od dverí pre šál alebo rukavice (ja v zimných mesiacoch vstávam o pár minút skôr práve kvôli tomuto).  Na čo si však treba dať pozor pri priehľadných materiáloch a bielom letnom oblečení?
Rozhodne na dobre zvolené spodné prádlo. Ak siahnete po bielych nohaviciach alebo priesvitnej blúzke tak dvojnásobne. Spodné prádlo je základ, nezabúdajte na to.  Biele nohavice nás lákajú automaticky obliecť si bielu spodnú bielizeň. To je však chyba. Bielu pod bielou bude vidno. Prosím, keď pôjdete z domu skontrolujte si, či nemáte oblečené čierne, pestrofarebné alebo nebodaj nohavičky s nápismi, pretože ich bude vidno! Odporúčam vám obliecť si nohavičky v telovej farbe. Telovú alebo "nude" farbu pod bielou nebude vôbec vidno (a ak zvolíte ešte aj bezšvové tak ich nebudete ani cítiť a nebude ich absolútne vidno), ale dajte si pozor aby ste si vybrali farbu najbližšie k farbe vašej pokožky. Christian Louboutin (ako keby mi čítal myšlienky) prišiel na trh s novou kolekciou spodného prádla "all shades of nude" t.j. všetky odtiene telovej farby. Na fotke vyššie vidíte, že každá sme jedinečná a každá z nás má inú farbu pokožky, čo je úplne normálne :) Preto v obchode skúšajte skúšajte a ešte raz skúšajte viac odtieňov, neuspokojte sa iba s jednou farbou, ktorú nájdete na prvom vešiaku :) 
aké spodné prádlo pod šaty ....
To isté platí aj o bielych blúzkach. Namiesto bielej podprsenky si oblečte telovú. Takto bude vidno iba peknú blúzku a nie spodné prádlo. Ja som zvyknutá nosiť pod blúzku aj tielko a to takisto nosím v telovej farbe. Hlavný dôvod je klimatizácia, ale vyzerá to aj oveľa krajšie, keď vám nevidno okraj podprsenky :) 

Priehľadné blúzky si zaslúžia rozhodne tielko, ale ak sa vám zdá na tielko príliš teplo, oblečte si peknú podprsenku a na dovolenke toto pravidlo kľudne porušte. Tam je dovolené všetko. Ak je blúzka červeno-čierna, oblečte si čiernu podprsenku, aj keď ja odporúčam aj čierne tielko, aby ste nepôsobili vulgárne (hlavne v práci). Svetloružová priehľadná blúzka bude vyzerať dobre s telovým tielkom, biela takisto s telovou farbou a čierna s čiernou, no najlepšie s telovou, pretože čiernu bude vidno (to je už na vás), tak ako pri bielych nohaviciach s bielymi nohavičkami. Ak máte príliš priehľadnú blúzku vyskúšajte, či v tielku alebo v spodnom prádle v telovej farbe nebudete vyzerať, že ste nahá. Ak áno, tak radšej zvoľte inú farbu tielka.  

svetlé, priesvitné materiály ...
biele tričko, sveter, blúzka a nevhodne použité tielko 
Zhrnutie:

 • biele oblečenie + spodné prádlo v telovej farbe 
 • priehľadná blúzka + tielko (samozrejme na dovolenke pri mori je dovolené všetko)
 • svetlá/priehľadná sukňa + nohavičky v telovej farbe
 • elegantné a obtiahnuté nohavice + bezšvové nohavičky
 • biela podprsenka = zbytočnosť resp. v mojom šatníku ju nenájdete, a podľa mňa nemá využitie, radšej noste v telovej farbe :)
 • úpletové šaty + bezšvové spodné prádlo
 • čierne oblečenie + najlepšie v telovej farbe spodné prádlo, ale ak je látka dostatočne hustá a nepriehľadná môžete zvoliť čiernu farbu
 • legíny nosím iba na jógu, ale ak ste typ, že ich nosíte namiesto nohavíc, tak prosím uvedomte si, že v legínach má byť vidno iba pekný zadok (potvrdené kolegom :D), nie obrysy nohavičiek alebo rôzne vzorované a farebné nohavičky  
 • tango nohavičky nemá byť vidno - vznikli hlavne preto aby si nebolo vidno, najlepšie sú bezšvové v telovej farbe
v zime je pokožka svetlejšia a v lete tmavšia 
a pripájam niekoľko trikov hollywoodských hviezd, ako sa popasovali s výstrihmi:

Prosím tento článok berte ako moje odporúčanie, nie ako odborný článok pre budúcich stylistov. Každopádne to vyskúšajte a uvidíte ten rozdiel:)

photo source, hollywood, +/-, white, takto nie

OK vs. NOT OK
sourcesource

na záver ... takto dámy nie!!!
5 komentárov:

 1. Ty průhledný legíny :DDDD To mě fakt pobavilo :D jinak skvělej článek :3

  eLblog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. musím povedať, že takto som sa nad tým nikdy nezamýšľala a je to veru pravda! Dobre, že som narazila na tvoj článok ;)

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odpovede
  1. Ahoj Linda, v F&F ale tam majú iba telové a čierne spolu a potom ešte v camaieu majú pekný odtieň :)

   Odstrániť
 4. ďakujem ti:) ja mám tiež najradšej telové spodné prádlo a hlavne v lete, akurát zisťujem že musím doplniť zásoby:) tak mrknem

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)