SIY / tailoring: double-breasted blazer

Dvojradové sako bol nápad maminy. Keby bolo podľa mňa, tak by bolo opäť jednoradové a skoro také isté ako ďalších šesť v skrini. Našťastie je dvojradové a osviežilo môj šatník. Najprv som si myslela, že dvojradové sako budem musieť nosiť stále zapnuté, čo nemám v obľube, ale keď bolo sako úplne došité, zistila som, že vyzerá skvele zapnuté, ale aj rozopnuté. Pôsobí veľmi elegantne a cítim sa v ňom ako "biznismenka" a mám chuť zvolať poradu alebo ísť na rokovanie (dobre vráťme sa späť na zem) :D Už v predchádzajúcich článkoch som vám písala, že z modro-zelenej tartanovej látky mali vzniknúť šaty. Dokonca sme už mali jasnú predstavu ako budú vyzerať. Vrchná časť s kockami rovno, v páse prestrihnuté a spodná časť s kockami do šikma. Potom sme tak uvažovali a šiat mám naozaj veľa, a rozhodli sme sa pre sako. Urobili sme tú najlepšiu vec akú sme mohli. Sako nosím veľmi rada, hodí sa k spomínaným šatám, voľnému topu a úzkym nohaviciam a takisto aj k sukni a hlavne k vysokým topánkam :) Celé sako ušila mama. Urobila strih, vymyslela všetky detaily a ja som sa iba mlčky prizerala. Nikdy by mi nenapadlo, že sa v dvojradovom saku budem cítiť naozaj skvele. Už nie raz sa nám oplatilo zmeniť pôvodný plán. Vychutnajte si sako v detailoch na fotkách v článku a v zajtrajšom príspevku vám sako ukážem kompletne (aj s gombíkmi) v outfite :) Viac z našej tvorby nájdete v záložke tailoring. Nezabudnite sa zapojiť do súťaže TU.
photo by Nikon D3100

 

>>>  VÝPREDAJ ŠATNÍKA <<<
 

2 komentáre:

 1. Ivi, ja nechápem. Ty, čo máš taký prehľad o všetkých vzoroch, ako sa ktorý volá, ešte aj ich anglické názvy (možno aj v iných jazykoch), tak ako môžeš káro/tartan/štvorce nazývať vždy kockou? Veď kocka je niečo úplne iné a tebe určite netreba hovoriť, že v súčasnosti sú na oblečení aj reálne 3D kocky, čo tento názov aj má prezentovať.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Anonym, dakujem za komentár, je super, že tento blog čítajú ľudia kt. poznajú viac druhov kockovaných látok. Predpokladám, že nie každý má prehľad čo znamenajú pojmy vichy kocka, tartan, gingham kocka, burberry vzor a podobne. Všetky názvy sú kockované vzory, takže použitie slova kocka je z môjho pohľadu v poriadku. TARTAN = šKOTSKA KOCKA, takže to že som do textu napísal "šikmo kocka a rovno kocka" a nie "šikmo uložený tartan vzor a rovno uloený tartan vzor" je v OK. Chcela som priblížiť, že tá kocka, ktorá je vytvorená vláknami do vzoru tartan, je šikmo alebo rovno :) Zatial som sa nikde nestretla s 2D pojmom napr. gingham štvorec, všade je to 3D gingham kocka ... verím, že ma neprestaneš sledovať

   Pekný den prajem
   Ivana

   Odstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)