Májové a júnové číslo časopisu Burda sú plné krásnych letných modelov. Veľkú časť tvoria šaty, šortky ale aj blúzky a ľahké saká na chladnejší letný večer. Nájdete tu aj modely na trendy overal v rôznych variáciách, krásne modely na aktuálny horúci trend odhalené ramená a naozaj rozkošné kúsky pre malé slečny ale aj zaujímavé strihy vo veľkostiach plus size. Poďme sa na to pozrieť.


MÁJ 05/2016

Prvé dva modely je jeden a ten istý strih – na dlhú vestu.  Mne sa vždy v burde páči, ako veľa dokáže látka. Ružová blúzka vyzerá naozaj pekne a ja by som si ju chcela ušiť, ale naopak. Veľmi by sa mi páčil ten trojuholník na chrbáte, vpredu je vhodný pre dámy, ktoré majú menšie prsia, prípadne problematickú oblasť pása (jednoducho povedané zakryje väčšie bruško).
Prvé dva modely sú práve z kategórie plus size, ale mne sa veľmi veľmi páčia. Stačí zvoliť vhodnú látku a šaty sa môžu nosiť aj do práce aj na voľný čas. Na poslednom modely je síce klasická jednoduchá sukňa, ale pozrite sa na tú látku. Hneď to zmenilo “nudnú” púzdrovú sukňu na trendy kúsok 🙂
Overal krátky na dovolenku, dlhý do práce ale nájdete tu aj strih na plus size model. No jedna báseň.
Šorty sú jedného strihu, ale opäť pozrite, čo dokáže zmena materiálu 🙂
Ak nemáte v láske šortky, ušite si dlhé bermudy, ktoré siahajú až ku kolenám. Kľudne ich rozšírte a budú vyzerať ako sukňa 🙂 Pásikavé šaty majú nádhernú farebnú kombináciu a takisto je zaujímavý retro aj strih.
Spomínaný trend off shoulders alebo odhalené ramená hneď v dvoch variantách. Strih je rovnaký no jeden je dlhší na šaty a druhý kratší na tričko. Mne osobne tento strih odhalených ramien až tak nesedí, ale koľko ľudí, toľko chutí 🙂 Žlté šaty majú rafinovaný strih, ktorý ma naozaj zaujal. Možno by vyzerali skvele aj z dvoch alebo troch rôznych látok.
Krajka, čipka, madeira 🙂 Strih na detskú sukňu je veľmi jednoduchý, ale všimnite si, ako skvele taká istá látka vyzerá na šatách, tieto sú opäť zo sekcie plus size.
Letné ramienkové šaty. Asi to nie je vidno, ale prvé sú kombinácia sukne a trička 🙂 Takže opäť rovnaký strih, len dve rôzne dĺžky. V moje skrini, mám šaty podobného strihu ako je sukňa, vtedy boli v časti 20s 🙂 
Asymetria a lesklé materiály idú pekne dokopy. Prvé šaty sa mi skutočne páčia a asi ich aj ušijem. 

A na záver opäť špagetové ramienka a letné šaty na dovolenku, alebo voľný deň 🙂

JÚN 06/2016


Ani neviem čo sa mi páči viac. Široké nohavice, rafinované sako alebo voľná blúzka? Všetko vyzerá skvele a dohromady ešte lepšie. Jedny široké nohavice už mám, ale čo tak ďalšie 🙂 Tie sú na jar naozaj vhodné a vzdušné (oveľa lepšie ako rifle).
V júnovom čísle nájdete kopu maxi šiat, ďalší strih na krátky overal na letné dni pri vode a takisto aj strih na pončo, ktoré využijete na plavky.  Ďalšie široké nohavice (asi to je ten istý strih) a zaujímavá blúzka blúzka s kimonovými rukávami.
Posledná časť sú opäť zaujímavé strihy na maxi šaty , všimnite si že ružový top má pravdepodobne obojstrannú látku, paráda, a rovnaký strih ako modrá blúzka pri širokých nohaviciach. Prvá blúzka s golierikom sa mi zdá, že je rovnaká ako v  minuloročnej Burda easy, pretože podobnú mám doma.  A tie láááátky sú úplne nádherné!
… suknička pre veľkú dámu aj malú slečnu 🙂
A táto posledná séria sú moje obľúbené modely. Krásne látky, farby, vzory, strihy. Och chcem všetky aj látky aj šaty 🙂

SÚHRN:
maxi šaty na večernú prechádzku po pláži alebo meste

do kancelárie počas horúcich dní

na voľný deň

bundičky na chladné dni

source

Ktoré modely sa vám páčia najviac? Čo vás zaujalo?

You May Also Like

Leave a Reply