SIY: basic striped t-shirt

Cez víkend som sa pustila do dvoch látok na tričká resp. jedna látka a druhé je recyklácia. Teraz vám ukážem ako som šila tričko a v skratke napíšem aj postup ako na to. Je to veľmi jednoduché, len potrebujete tak dve - tri hodiny a trpezlivosť. Poďme na to.
Potrebujeme:
 • látku - ja som zvolila pásikavý úplet
 • plátno
 • vzor trička - ja som použila staré tričko, ktoré rada nosím 
 • nožnice, ostrihávacie nožnice (neviem aký majú presný názov)
 • krajčírsku kriedu
 • meter, drevené pravítko
 • špendlíky
 • ihla, niť resp. šijací stroj


Postup:
Ako prvé si preložíme látku na polovicu a to isté urobíme aj s tričkom. Priložíme ho do prehybu látky a obkreslíme, alebo skúsenejšie môžu rovno strihať. Nezabudnite si nechať cca 0,5 -1 cm záložku na všetkých stranách. Takto vystrihnite predný aj zadný diel, takže spolu budete mať dva diely (ja ich mám totožné, pretože tričko je rovnaké v predu aj vzadu, vy si to prispôsobte podľa seba).
Potom zošite pletia a vystrihnite podsádku  výstrihu širokú 4 cm. To isté vystrihnite aj z plátna a plátno nalepte na látku. Potom podsádku výstrihu zošite a vytvoríte tak "kruh". Začnite prišpendlovať na látku (líce k lícu) a zošitú časť umiestnite na zadnú časť trička (vpredu to nebude pekné aj keď to nebude vidieť). Prišite okolo výstrihu od kraja cca 0,5cm a otočte dovnútra. Opať prišpendlite a zvoľte si ako široko chcete šiť, čím pripevníte výstrih. Ako vidíte na fotkách ja som zvolila trošku širšie 4cm od okraja. Výstrih aj plecia máme hotové a môžete sa pustiť do bokov. Tie spolu zošite, zaendlujte a takisto upravte aj rukáv, buď iba zaendlujte alebo aj prešite cca 0,5 cm aby boli pekné. Potom už iba upravte dĺžku a voliá tričko je na svete :)  

Jednoduché čo poviete? Skúšali ste ušiť tričko aj vy? 

photo by Nikon P310

viac ŠITIA >>>
viac DIY projektov >>>


>>>  VÝPREDAJ ŠATNÍKA <<<


3 komentáre:

 1. Vypadá to moc hezky, jsi šikovná. Já jsem si tričko ještě teda nezkoušela sama ušít. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. jéj, super to vyzerá :) vždy pri týchto tvojich článkoch žasnem, aká si zručná :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)