DIY: gift wrap // brown bags and paper doilies

Niekoľko tipov ako originálne zabaliť darček alebo malú pozornosť nájdete v časti DIY gifts. V balení darčekov sa vyžívam :) Vždy sa teším keď majú moji známy sviatok a ja môžem opäť vymyslieť nový spôsob ako darček zabaliť. Najradšej balím darčeky do klasického bieleho a hnedého baliaceho papiera na balíky a previažem ich prírodným špagátom. Na biely baliaci papier môžete kresliť, maľovať, napísať venovanie alebo ho iba previazať saténovou stuhou a urobiť veľkú mašľu. Na hnedý papier najradšej používam spomínaný prírodný špagát a rozetky (krajkovaný okrúhly papier na koláčiky alebo podšálky). Na hnedý papier sa trošku ťažšie kreslí, ale v kombinácii s bielymi rozetkami získa krásny romantický a vintage nádych. Ukážem vám niekoľko spôsobom ako môžete z hnedého papierového vrecka vyčarovať nádherné balenie na darčeky :)

Potrebujeme:
  • papierové vrecká
  • okrúhle malé rozetky (myslím, že sú označené ako kávové)
  • špagát (najlepšie prírodný t.j. hnedý)
  • nožnice
  • lepidlo
  • dierovač
Kde čo kúpite:
  • papierové vrecká, hnedý baliaci papier,  rozetky = papiernictvo (u nás v BB v takých malých, u Vidrov, v ševte ani iných moderných nie)
  • rozetky = aj v DM (ja som si ich doniesla z Nemecka z DM mali ich v 3 veľkostiach na SR som ich videla iba raz), v papiernictvach ich majú pri sáčkoch a filtroch na kávu :)


//vrecko so štipcom
Do vrecka vložíme darček (už sa dnu nedostaneme). Postupujeme podľa obrázka. Rohy zahneme k sebe a dva krát zahneme vrchnú časť vrecka dovnútra. Zahnúť ho môžete aj viac krát, záleží to od množstva, ktoré je vo vrecúšku a veľkosti vrecka. Ešte malé upozornenie. Sáčky majú na jednej strane stredom spoj, kadiaľ boli lepené. Táto časť nebude vyzerať pekne vpredu, t.j. vrchnú časť zahnite na tejto časti (ako vidíte na fotke, ja som to robila naopak, ale na poslednej fotke je to správne).
Zoberte si rozetku, prehnite ju na polovice a pripevnite štipcom. Malinké štipce kúpite napríklad v kvetinárstve alebo aj v umeleckých potrebách.  V kvetinárstve sú v ponuke aj rôzne ozdobné štipčeky napríklad s lienkami, štvorlístkami a rôzne jednofarebné so srdičkom a podobne. Určite si vyberiete. Štipce som videla aj v obchodoch "všetko za euro" (prípadne majú aj iné názvy ako eurocentík a podobne). Tak nájdete napríklad aj pestrofarebné s motýľmi. Ak sa obávate, že sa rozetka môže pokrčiť, pokojne ju prilepte lepidlom na papier. Opatrne, pretože rozetky sú veľmi jemné a ľahko sa roztrhnú.


//vrecko so špagátom 
Aj v tomto prípade najprv vložte darček do vrecka. Tentokrát nebudeme zahýnať dovnútra, ale budeme vrchnú časť rolovať rovno. Predtým však cez prvú časť, ktorú budeme zahýnať položte špagát a až potom urobte prvý záhyb. Potom urobte ešte jeden a uistite sa, že špagát zostane v dolnej časti záhybu.

Potom urobte v strede dierku. Môžete použiť dierovač na papier, takýto na koženku, kožu, opasky alebo jednoducho ihlu, kružidlo, klinec, čokoľvek čo urobí peknú dierku (ale aj tak ju nebude vidno, tak aj malými nožničkami). Potom špagát otočte okolo vrecka, ako keď balíte darček a zo zadu cez dierku prevlečte špagát dopredu. Urobte hrčku, ale nezaťahujte príliš silno, aby sa vám celé vrecko nepokrčilo smerom dole. Potom priložte dve malé rozetky a urobte mašličku. Pomôžte si lepidlom, aby rozetky držali na mieste. 


//ďalšie varianty
Okrem týchto dvoch spôsobov existuje desiatka ďalších ako zabaliť vrecúško ako darček. Rozetky nemusíte použiť vôbec, použite iba prírodný špagát, alebo použite iba jednu rozetku do stredu na vrchnú časť, alebo napríklad do stredu vrecúška. Všetky kombinácie vyzerajú naozaj skvele. Takto môžete napríklad zabaliť deťom (alebo manželovi) desiatu (ale to sa vám asi nebude chcieť takto hrať každé ráno). Nie som si istá či to ocenia, ale mne by sa to veľmi páčilo :) Takisto môžete takto vyzdobiť vrecko na pukance na narodeninovú oslavu. Rozetky nalepte do stredu vrecka a hornú časť zrolujte do strán, aby bolo otvorené a originálne vrecko na pukance je na svete. Vrecká sa dajú kúpiť aj úplne malinké, do ktorých vložte drobnosť pre svadobných hostí, na rozetku napíšte meno a dajte na svadobný stôl. Na svete je nie len menovka, ale aj milý darček ... 2v1 paráda, čo poviete? :) Balíček môžete použiť ak máte napríklad predajňu s handmade výrobkami, či už cukríky alebo čokoľvek, malé drobnosti, ktoré dáte do vrecka, pekne zrolujete, na vrch dáte rozetku a môžete zaspinkovať aj s dokladom z reg.pokladni na druhú stranu :)
photo by Nikon D3100, D7200

>>>  VÝPREDAJ ŠATNÍKA <<<


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)