Úzka saténová šatka je trend, ktorý sa v časopisoch a na streetstylových fotkách objavil už koncom minulého roka. Je pravda, že ho už až tak často nevidno, ale mne sa aj tak veľmi páči. Ušiť tenkú šatku nie je veľmi ťažké, ale chce to trpezlivosť. S čím môžete nosiť takúto šatku? Môžete ju skombinovať s košeľou a uviazať ako mašľu, ale nechať voľne padať až k pásu. Ďalší spôsob je prehodiť si ju okolo krku ako klasickú šatku a nechať padať po obidvoch stranách. Tenká šatka vyzerá skvele aj k šatám alebo namiesto náhrdelníka do večkového výstrihu. Čítajte ďalej a na konci článku si pozrite dávku inšpirácie ako nosiť tenké saténové šatky.


Prvú tenkú šatku sme ušili zo zbytku saténu, ktorú sme použili ako podšívku nanový zimný kabát. Je dlhšia a vyzerá skvele k bielej košeli alebo k svetlému oblečeniu.

Na druhú saténovú šatku sme látku kúpili, nebojte sa predajú vám aj 20 centimetrov nemusíte si kupovať hneď meter 🙂 Túto šatku môžete nosiť napríklad aj k tmavej riflovej košeli.
My sme šatky šili dvojmo, ale ak máte peknú látku potlačenú z obidvoch strán resp. vám nebude prekážať, že z jednej strany bude napr. biela a z druhej potlačená, môžete ju iba vystrihnúť a po krajoch zaendlovať. Ak budete šiť dvojmo, zošite látku lícom k sebe a na konci nechajte malý otvor cez ktorý látku otočíte. Potom už stačí iba vyžehliť 🙂 V ďalšom článku vám ukážem ako šatky nosím ja 🙂
       

@pinterest

tu môžete za mňa hlasovať >>>         

You May Also Like

2 comments

Nie je to zrovna môj štýl, ale ak sa správne zladí môže vyzerať super 🙂

Tento trend sa mi paci od minuleho roku, podarilo sa mi kupit ciernu, v Zare. Nosim ju k bielej halenke 🙂
Jana

Leave a Reply