Každý rok zasadajú odborníci spoločnosti Pantone, na názor ktorých čakajú asi všetci a hlavne ľudia z módneho priemyslu. Na základe podrobných vnútorných analýz určuje spoločnosť Pantone každoročne jednu farbu, ktorá je na celých 12 mesiacov  považovaná za TOP. Po minuloročnej tmavej marsale t.j. všetky odtiene bordovej, burgundy prišla veľká zmena. Kľúčovou farbou roku 2016 je nie jedna, ale po prvý krát v histórii dva odtiene farby. 

Tento rok sa odborníci zhodli, že kombinácia týchto dvoch farieb demonštruje neodmysliteľnú rovnováhu medzi teplými tónmi ružovej a studenými tónmi modrej. Odráža pokoj mysle a vnútorný mier. Farbami roku 2016 sú ružová “rose quartz” a svetlomodrá “serenity”.  
Kombinácia farieb sa okamžite objavila ako v módnom priemysle, tak v bytovom dizajne. Vankúše, skrinky, stoličky, stolné lampy , porcelán aj farby stien a kobercov. Celý rok bude v znamení pastelových odtieňov nie len týchto dvoch farieb. Ružovú a modrú môžete doplniť širokou paletou farieb od šedej cez pastelovo fialovú až po krémovo zlatú. Kombinácie farieb nájdete priamo na stránkach pantone
inšpirácia z prírody … pokoj a mier ……
inšpirácia z módnych časopisov ….
interiérový dizajn ….

 source: pinterest, pantone

You May Also Like

2 comments

Nádhera. Tyhle barvičky se mi líbí a v kombinaci spolu vypadají moc hezky. 🙂
welcometomyworld

Ja som chcela mať vždy izbu zladenú to dakejto ružovej, krásne! 🙂

Leave a Reply