DIY: plastic boxes for bathroom

Mojim najčastejším DIY projektom sú rozhodne plastové nádobky po vatových tyčinkách. Veľmi sa mi páči ich recyklovať a keď sa minú vatové tyčinky, dať im druhú funkciu v kúpeľni. Sú priesvitné, rôznych veľkostí a majú aj vrchnák, takže sa dajú použiť na množstvo vecí a drobností v kúpeľni, ktoré sa vám len tak povaľujú na poličke alebo nemajú svoje pevné miesto. Je to naozaj jednoduché :)
Potrebujeme:

 1. priesvitné nádobky na vatové tyčinky
 2. nožnice
 3. dekoračné pásky
 4. obojstrannú pásku
 5. stuhu

Z nádobiek, ktoré chceme použiť, odstránime všetky fólie a nalepené etikety. Takmer vždy sa dajú odstrániť úplne jednoducho a nie je potrebná žiadna námaha. Ak by ste náhodou natrafili na etikety, ktoré sa nedajú pekne odlepiť, odmočte ich vo vode :)
Potom si pripravte všetky dekoračné pásky, stuhy a krajky a rozmyslite si ako chcete aby vyzerala hotová krabička. Ak sa rozhodnete pre použitie stuhy, budete potrebovať aj obojstrannú pásku, aby ste stuhu mohli nalepiť.
Dekoračné pásky sa lepia úplne jednoducho, je to vlastne lepiaca páska, len je papierová (samozrejme existujú aj plastové). Tie papierové sú trošku drahšie, ale krajšie :)
Na čo môžete využiť hotové boxy? Na rúže, gumičky, sponky,  vzorky voňaviek či rúžov :) Takisto sa môžete rozhodnúť použiť nádobky v šuplíkoch napríklad na gumy, strúhadlá alebo na kancelárske spinky. Ja ich využívam aj na gombíky, pekne rozdelené podľa farieb, špendlíky a krajčírske kriedy a metre :) Majú naozaj široké využitie. 
Využívate takéto nádobky v kúpeľni aj vy?


4 komentáre:

 1. Super nápad, určitě vyzkouším :)

  Radu

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To je super! :) Já na tyhle oblepovačky používám normálně balící papír, ale není to ideální, občas se začne trhat.. tohle vypadá taky dobře :)

  Nikola Mills

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ako ja zbožňujem washi pásky :) s nimi je každé DIY vždy vydarené ;)

  Na mojom blogu práve prebieha giveaway, do ktorej ste všetci srdečne pozvaní! :)
  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Bezva nápad, děkuji za tip. Vyzkouším, až mi dojdou tycinky.

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)