travel the world 2015


Tento rok bol bohatý aj na zážitky. Navštívila som niekoľko zaujímavých miest a zámkov na Slovensku, jazerá, hrady aj hory. Štyri hrady a zámky v Česku, v Taliansku som bola dokonca dva krát aj na jar aj v lete. Na jar som videla Neapol, vystúpila som na sopku Vezuv, bola som v Pompejách, na ostrove Capri a Anacapri a v lete som si vychutnala horúci piesok a more na dlhej pláži v Bibione. Takisto sme navštívili Nemecko, videla som nádherné jazerá, zámok Herrenchiemsee, v Poľsku sme navštívili Krakow a Osvienčim a rok sme ukončili v Maďarsku vo wellnese :)


Slovensko
Ako prvý som si splnila sen a previezla som sa po xy rokoch vlakoooom. Vybrali sme si výlet vlakom do Žiliny TU a natočila som aj krátke video TU. Bolo to pár dní po mojich narodeninách a vtedy som si užívala môj darček, rúž chanel :)
Čo by to bola zima bez snehu :) Výlet do hôr na Donovaloch si pozrite TU.
Návštevy starkej na Horehroní v lete TU
Horehronie na jeseň TU samozrejme sme tam chodili častejšie :)
Ďalší hrad "do zbierky" Orava - fotky z noci múzeí si pozrite TU a krátke video TU. Okrem hradu sme vyskúšali aj plavbu plťou a pozreli sme či želežničku.
Okrem kopcov a hradov máme na Slovensku aj krásne prírodné jazerá. Prvé TU
druhé Badínske jazero TU
Vysoké Tatry - perfektný tímbilding v nádhernom prostredí TU
Zvolenský zámok TU
Šachtičky TU a inverzia :)

Česká republika
Hrady a zámky TU  - uuu toto bol ďalší splnený sen, hrady a zámky ČR. Za tri dni sme ich navštívili štyri ak sa nemýlim a všetky boli nádherné :)

Taliansko 
Neapol TU
Sopka Vezuv TU
Pompeje TU
Ostrov Capri a Anacapri TU
Bibione TU, TU, TU

Poľsko
Krakow a Osvienčim TU - v Krakowe sme boli už veľa krát ale keď sme chceli ísť do Osvienčimu museli sme absolovať aj Krakow. Spomínam si že bola príšerná zima a snežilo brrrr.

Nemecko
Kleiner Alpsee TU
prírodné kúpalisko TU
Zámok Herrenchiemsee TU

Maďarsko
aquapark TU, TU, TU
Tento rok bol úžasný na cestovateľské zážitky, už sa teším na ten ďalší :)


3 komentáre:

 1. Nádhera a musím říct, že ti závidím, nejradši bych procestovala celý svět, bohužel finance mi jaksi sotva dovolí opustit zemi.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj, dakujem krasne... to ma mrzi ... ja som ale šetrila na cestovanie tak si to teraz užívam :) chodíme hlavne cez zlavomaty alebo last minit na poznávačky :)

   Odstrániť
 2. Cestování miluju :) Snad se po maturitě taky podívám na tolik míst :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)