DIY: xmas decoration / how to make snowflakes

Tretí článok s inšpiráciou na vianočné dekorácie je na svete. Prečítajte si ako si môžete vyrobiť sneh, ktorý vydrží celú zimu a neroztopí sa :) Z papiera si vločky vieme vyrobiť všetci, ale aké sú ďalšie postupy? Čítajte a inšpirujte sa :) 


1) z tavného lepidla
Potrebujeme:

 • tavné lepidlo
 • mastný papier (na pečenie)
 • predlohy vločiek
 • štipec alebo spinku

Postup:
Na vytlačenú predlohu vločky si pripevníme papier na pečenie, tak aby zostal na mieste. Dajte si pozor, aby ste robili súvislé čiary, lebo vám vločka nebude držať pokope. Môžete aplikovať aj dve vrstvy, je to na vás. Lepidlo uschne veľmi rýchlo a potom ho jednoducho zlúpnete z papiera. Vločka je hotová a môžete si ňou ozdobiť okná, alebo zavesiť na špagát prípadne dozdobiť trblietkami.

2) z papiera
Potrebujeme:

 • modrý a biely papier
 • vyzerávač vločiek alebo nožnice

Postup:
Vločky sme v škole na výtvarnej výchove vystrihovali asi všetci. Existuje stovka tvarov, možností ako vystrihnuť ale tento rok som objavila tento skvelý vyrezávač, ja ho volám vločkovač :) Stačí odstrániť spodnú plastovú časť a máte vločiek koľko len chcete. Vyzerá to skvele napríklad len tak pri vianočnej dekorácii, vločky môžete pridať do vianočného balíčka ako ozdobu alebo si ich urobiť viac a dať ich napríklad do pohára :) A pozrite aký vám zostane pekný papier.

3) umelý dekoračný sneh
Ten kúpite takmer v každých umeleckých potrebách a aj v niektorých papiernictvách. Predáva sa v sáčkoch a vyzerá ako keby ste rozstrihali igelitový sáčok :) Ja som ho kúpila v KIK za 1 EUR a použila som ho takmer na každú vianočnú dekoráciu. Do pohára, na ozdobu okolo vetvičiek alebo k šiškám. 

3) v spreji
Sneh vyzerá ako pena na holenie, len vám vydrží dlhšie a tvoria sa malinké časti. Nakoniec zaschne a stvrdne. Stojí 1 EUR a kúpila som ho v tescu. Pred použitím je potrebné poriadne zatriasť.

4) polystyrén
Ak sa vám nechce nič vyrábať, strihať ani sprejovať kúpte si polystyrénové gule, hviezdičky a zvončeky a vyrobte si napríklad snehuliaka, alebo ich len tak nechajte biele :)  Postup ako si vyrobíte snehuliaka nájdete v predchádzajúcom článku.

5) namaľujte si ho
Farba na sklo alebo akákoľvek iná farba :) Postup ako vyrobiť takýto pohár nájdete v predchádzajúcom článku.

Takisto si viete vyrobiť ozdoby a "sneh" z vaty, kokosu alebo len tak nastriháte papier :) Ako si ho vyrábate vy?

VIAC DIY >>>




3 komentáre:

 1. Nádherné dekorace. Vložky z tavného lepidla jsem dělala také. Je to skvělé, a dá se s tím vytvořit téměř cokoliv :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak tohle jsou moc pěkné tipy. Nejvíce se mi líbí papírové sněhové vločky. Já si doma vždy zdobím sněhem ve spreji okna přes nějakou vánoční šablonu a vypadá to moc hezky. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ty vločky z tavného lepidla jsem taky měla v plánu, ale zatím se na ně nedostalo. Vypadají ale krásně :)

  Radu - UltimateChic

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)