ako nosiť štvorcovú šatku // How to wear a square scarf

Štvorcové šatky sa nenápadne vrátili do módy. Ja si spomínam, že som ich nosila na základnej škole skoro denne. V tej dobe som ich nosila na dva spôsoby. Jeden, ktorý vyzeral ako zo starých filmov, keď niekoho bolí hrdlo, a druhý bol uviazaný na stranu a jeden koniec vpredu a druhý vzadu :) Ukážem vám ako nosiť šatku modernejším spôsobom. Samozrejme tých spôsobov je na desiatky a vy si môžete vybrať ten, ktorý vám pristane najviac :)1. Klasika na stranu
Tento spôsob môžete použiť aj na veľké "dekové" šatky (video). Je to najklasickejší a najjednoduchší spôsob,  ktorý zvládne úplne každý. šatku zložíte na polovicu, tak aby trčal špic, a obtočíte okolo krku dozadu a vpredu uviažete na hrču. Prípadne môžete vytvoriť "uhladený" pás, z ktorého opäť vytŕča špic šatky a zaviazať rovnakým spôsobom. Uzol môžete dať na šatku, na stranu, dopredu alebo pod stredný špic, aby ho nebolo vidno vôbec.

2. Zatočený
Zo šatky vytvorte rovný pás a špic šatky tento krát zamaskujte dovnútra, aby ho nebolo vidno. Potom chyťte šatku za rohy a poriadne zatočte. Konce pevne zaviažte a vytvorte pekné konce. Takto môžete šatku len tak voľne nosiť na krku, síce vás nezahreje, ale bude to vyzeraj veľmi trendy a šik. Ak máte pocit, že sa vám šatka rozplieta, uzol môžete zaviazať aj bližšie ku krku, ako to vidíte na druhom obrázku.

3. Letuška
Tento štýl uväzovania šatiek ste si mohli všimnúť na letuškách. Opäť vytvorte hladký pás a skryte špic šatky dovnútra. Zo zadu si ju prehoďte na krk a podľa fotopostupu zaviažte. Môžete ju prehodiť iba jeden krát alebo vytvoriť pevný uzol. Letušky nosia uzol na strane, vy si ho môžete nechaj aj na stred :)

4. Cez plecia
Tento postup je podobný ako v prvom prípade, len s tým rozdielom, že šatku necháte viac rozprestretú. Prehodíte si ju cez plecia a vpredu pekne uviažete na uzol. Môžete ju ozdobiť brošňou.

5. Inšpirácia od módnych blogeriek Blair a Leandra ...

BLAIR ...
zdroj
LEANDRA ...

a nemusíte ich nosiť iba na krku ....

Nosíte štvorcové šatky? Páči sa vám tento trend?Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)